Подаровані видання за вересень 2024 року
Від Херсонського державного аграрно-економічного університету
Гончарський І.Л., Ландар О.І. Розквітай наш таврійський край: навчальний посібник з озеленення населених пунктів. Київ: Редакційно-видавничий відділ НУБіП України. 2024. – 320 с.
Видання базується на реальних положеннях з урахуванням історично-територіальних та кліматичних, природних та екологічних, ґрунтозахисних та інших умов.
Провідна ідея навчального посібника – визначення садово-паркового мистецтва як самостійної галузі мистецтва, а не галузі архітектури.
Херсонський державний аграрно-економічний університет: науко-художнє видання до 150-річчя ХДЕУ/ ред. кол. :Ю.Є. Кирилов, О.В Аверчев, В.Г. Грановська та ін. – Одеса: Олді+, 2024. – 284 с.:іл.
Історично-презентаційне видання присвячене 150-річчю з дня заснування Херсонського державного аграрно-економічного університету. За період існування заклад вищої освіти став освітнім, науково-дослідним і культурно- виховним центром півдня України, підготував багато кваліфікаційних кадрів.
Книга є цінним інформаційним джерелом, висвітлює хронологію становлення та поступу освітнього закладу, розкриває діяльність видатних науковців, їхні здобутки.
Від автора Мілютіна Сергія, м. Кропивницький
Мілютін С.Ю. Фотій Мелешко: воїн, письменник, мемуарист/С.Ю. Мілютін. – Кропивницький: ТОВ «Поліграф-Сервіс», 2024. – 220с. – (Серія «Визвольна боротьба. 1917-1991 роки»).
Головним героєм цієї монографії є вояк Армії УНР, повстанський отаман, письменник, мемуарист та громадський діяч в еміграції – Фотій Минович Мелешко (1889-1970).Із цієї книги читач дізнається про знакові події в житті Ф. Мелешка, з поміж яких революція 1905-1907 рр., творення вільного козацтва у Глодосах, боротьба українців із та червоними окупантами під час Національно- визвольних змагань 1917-1921 рр., перебування Українських Січових Стрільців на території Наддніпрянщини, діяльність української політичної еміграції у Польщі, Чехословаччині, Німеччині та США.
Від автора Валерія Марчака, м. Львів
Валерій Марчак. Про малярство: Навчальний посібник. – Львів: ФОП Стебляк О.М., 2018. – 264с.
Навчальний посібник присвячено актуальним проблемам методики викладання «Живопису» – однієї з фундаментальних дисциплін фахової підготовки у художніх закладах освіти України. В ньому розглядаються важливі питання специфіки формотворення у мистецтві та проблеми розвитку творчої особистості.
Автор, використовуючи попередню теоретичну літературу та власний досвід, складає свій посібник з наміром бути добрим порадником, тим, хто береться за глибше оволодіння малярським ремеслом з позицій творчих. Тут все скероване на підготовку творця, бо основна засада його педагогічної лінії – не зображати, а виражати. Посібник складений логічно, послідовно, мудро, переконливо. Великий ілюстративний матеріал не тільки збагачує книгу, але й допомагає глибше вникнути в її зміст і зрозуміти вкладені засади. Ця книга є надзвичайно актуальною і потрібною в цей час певного розгублення і нехтування великими мистецькими цінностями напрацьованими раніше. Посібник рекомендовано студентам вищих навчальних закладів художньої освіти.
Валерій Марчак. Картини життя і творчості: Альбом творчих робіт, 2019. – 108с.
Унікальний каталог художніх творів відомого львівського художника, педагога і громадського діяча Валерія Марчака із вкрапленням його ж поезій та короткого спомину. Ну і звісно, розповіді про нього та його творчість.