Подаровані видання за лютий 2024 року
Від місцевого автора Сергія Полуляха, м. Кропивницький
Полулях С. День запитань без відповіді (роман-новела). – Харків: Мачулін, – 2023. – 98с.
У романі з такою назвою відповіді на непрості запитання суспільного та особистого характеру шукає наш сучасник, журналіст з обласного центру, який потрапив у складні життєві обставини. За цей день він встигає зробити відкриття про справжні стосунки Шевченка і Гоголя, переписав історію звільнення Тараса з кріпатства та познайомити читачів з причинами появи імен літературних героїв на сторінках творів класиків, з їхніми сумнівами і роздумами. Він зумів розглянути кілька світоглядних питань з колегами і зробити свій вибір в коханні і житті, ділиться секретами роботи журналістського цеху.
Видання розраховане на широке коло читачів.
Полулях С. Кровообіг. Поезія. – Харків: Укр-Паблишер, 2023. – 56с.
У збірку «Кровообіг» ввійшли твори, написані в різні періоди. У них автор поетично описує життя гірників і будівельників – своїх земляків і сусідів, історію буровугільної галузі Олександрії, акцентує на важкій долі старших поколінь та випробуваннях, які дісталися нашим героїчним сучасникам.
Книга розрахована на широке коло читачів.
Від Бориса Шевченка, директора Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, м. Кропивницький
Шляховий К.В. У центрі України. Історія формування території Кіровоградської області. – Кропивницький: Поліграф-Сервіс, 2024. – 68с.
Видання підготовлене обласним краєзнавчим музеєм з нагоди відзначення 85-річчя утворення Кіровоградської області. У ньому йдеться про основні етапи формування адміністративно-територіального устрою Кіровоградщини від найдавніших часів до сучасності.
Від Миколи Цуканова почесного члена Національної Спілки художників України, м. Кропивницький
«80. На шляху до мрії». Фотоальбом. – Кропивницький: Галерея «Елисаветград», 2024. – 200с., іл.
На сторінках цього альбому відкривається таємниця життєвого шляху народного артиста України, професора Анатолія Короткова. Кожне зображення, як кришталева крапелька в дивовижному мозаїчному полотні, розповідає його історію.
Цей альбом – не просто збірка зображень, а ретроспективний портрет життєвого шляху, де кожен кадр – це краплина душі, затиснута у кришталевому обрамленні пам’яті.
Вони розповідають історію зусиль, що призвели до визнання.
Від автора Михайла Сепанова, м. Київ
Степанов М.В. Скіфські навершя. Походження. Призначення. Семантика. К.: Видавець Олег Філюк, Видавництво Ліра-К, 2023. – 170с.
Монографія присвячена найбільш численним культовим предметам скіфів – навершям і до теперішнього часу не вирішеним проблемам їх семантики, походження і призначення.
Розглядається семантика базового елемента більшості ранніх навершь – бубонця і встановлюється його зв’язок з символікою поховального обряду. Обґрунтовується поява прототипів скіфських навершь серед красномаяцьких бронз і розкривається процес їх формування на прикладі унікального Лозовського скарбу.
Встановлюється, що скіфські навершня увінчували ритуальні посохи, якими відкривали шлях у нижній світ – світ мертвих. Розкривається семантика зображень на вершях і доводиться їх зв’язок з символікою міфу про створення землі і символікою світового дерева. Помітна кількість коптних тварин символізує мисливські трофеї, а зображення грифонів – міфологічні персонажі, які вийшли зі світу мертвих.
Монографія адресована всім, кого цікавлять проблеми скіфської археології.
Від автора Ігоря Смичека, м. Кропивницький
Смичек І. Таємниця. Каталог виставки. – Кропивницький: «Прінт Медіа Про», 2023. – 35с.
Міні-арт Ігоря Смичека – це не мініатюра у прямому розумінні слова. Це скоріше така форма творчості, яка демонструє постійний процес праці автора та пошуків виразності майбутнього твору.
Ретроспективна виставка робіт художника Ігоря Смичека «Таємниця» дає відповідь на питання, що ж є мистецтво міні-арту, про яке так багато говорять.
Книга адресована всім поціновувачам мистецтва.