Подаровані видання за серпень 2023 року
Від автора Петра Леонідовича Лойтри, м. Кропивницький
Лойтра П.Л. Пісні рідного краю (пісні та вірші про Малу Виску і Маловисківщину). – Кропивницький: Видавництво «Зоріденн», 2020. – 84 с.
Перед вами – нова вокальна збірка «Пісні рідного краю», в якій вміщено твори композитора Петра Лойтри та митців-аматорів, які в своїй творчості звернулися до уславлення маловисківського краю. Не всі автори наші земляки – але всі вони живуть точнісінько таким життям, як і ти. Окрім того, вони зберігають нашу культуру й історію. А ще вони популяризують наше місто, навколишні населені пункти, район, а головне – найбільшу цінність, це – людей. Вони прагнуть зачепити людську душу, щоб душа стала кращою. Наскільки їм це вдалося, судити тобі земляче.
Вокальна збірка – дарунок юним співакам. Вона може зацікавити працівників позашкільних закладів, учителів загальноосвітніх шкіл та працівників культури, хто дбає про музику і співи, і тих, хто любить свій рідний край, свою Маловисківщину.
Лойтра П.Л., Ліщенюк Г.В. Симфонія степу. – Кропивницький: Центрально-Українське видавництво, 2022. – 138 с.
Перед вами – нова вокальна збірка, в якій вміщено пісні композитора Петра Лойтри та поета Григорія Ліщенюка. Автори-кропивничани щиро з любов’ю оспівують свій рідний край, річки Вись і Інгулець на берегах яких народилися і живуть. Їх пісні розкривають красу природи, красу людських взаємин. В піснях багато ніжності, тепла, любові. Усіма фібрами душі композитор і поет зв’язані з рідною землею.
Від Наукової бібліотеки ім. М. М. Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, м. Черкаси
Голиш Г. М. Село Деньги в українській історії від давнини до сьогодення: люди і події: історико-краєзнавчий нарис / Г. М. Голиш, А. Ю. Воропай, Л. Г. Лисиця; ред. Г. М. Голиш. – Черкаси: Вертикаль, 2022. – 328 с.: іл., фото.
На основі архівних матеріалів, оприлюднених документів, стародруків, синхронної періодики, речових артефактів, спогадів та усних джерел подано нарис історії та сьогодення села Деньги Золотоніського району (Черкащина). Поряд із висвітленням найважливіших подій минувшини й сучасності села велику увагу відведено й людям, як головним суб’єктам історичного процесу: видатним постатям і простим сільським трудівникам.
Книгу адресовано як деньгівчанам, так і всім зацікавленим історією рідного краю. Вона стане в пригоді й педагогам, учням та краєзнавцям.
Від авторки Лариси Дубас, м. Львів
Дубас Л. Жила країна поміж трав… – К.: Моторний равлик, 2022. – 144 с., іл.
Лариса Дубас відома як поет-пісняр, автор і перекладач книжок для дітей (творчий сайт: larisa-dubas.org.ua).
А це видання – друга її збірка ліричних і патріотичних поезій, присвячених страшним подіям 2022 року. Це роздуми про сьогодення та майбутнє нації, віру і духовні поривання.
Від автора Ярослава Чеславовича Романчука, м. Харків
Ярослав Романчук. Новий Захід. Українська мрія – Х.: Вид-во «Літера Нова», 2023 – 672 с.
Книга містить докладний план, як перетворити Україну на процвітаючу та успішну країну, а звичайних українців зробити багатими та щасливими.
Системні пропозиції щодо трансформації економіки України базуються на аналізі основних моделей економічного зростання та практиках реалізації реформ у країнах, що розвиваються. Продемонстровано результати таких реформ, успіхи та невдачі. Вперше з початку 1990-х років було проведено ретельний аудит економічної політики України з визначенням можливостей та напрямів економічного зростання.
Книга презентує наукові та практичні засади економічної політики країни, яка стикається з глибокими кризовими явищами і мобілізує ресурси для їх подолання. Системні пропозиції щодо трансформації економіки України ґрунтуються на аналізі ключових теорій і моделей економічного зростання, практиці реалізацій стратегій у країнах, що розвиваються, та перехідних країнах, а також на аудиті економічної політики України від початку 1990-х. Ярослав Романчук пропонує свою інноваційну модель економічного розвитку для України. В її фундаменті — теорія підприємницького зростання (Австрійська економічна школа), висновки численних наукових досліджень, емпіричні дані, накопичені за понад ЗО років щодо таких явищ, як «економічна свобода», «приватна власність», «конкурентоспроможність» і «соціальний прогрес». Практична реалізація цієї моделі дасть змогу Україні увійти до престижного клубу країн із ВВП понад один трильйон доларів, стати потужним локомотивом розвитку та зростання Європи.