Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Хроніка культурного життя Кіровоградщини
оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за серпень 2022 року
Загальні питання
Щоденно о 9 годині ранку – Всеукраїнська хвилина мовчання за усіма загиблими, як військовими, так і цивільними, через вторгнення росії в Україну.
День молоді в Україні змінили за ініціативою молодіжних рухів та організацій України і вперше відзначили 12 серпня. На території артпростору «Атмосфера МИР 2.0» пройшли урочистості та святковий обласний молодіжний фестиваль «#UAYouthAmaze». З нагоди свята були вручені обласні та міські відзнаки. Подякою Кіровоградської обласної військової адміністрації нагороджено заступника начальника відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення ЦЗД ГУ ДСНС України у Кіровоградській області Євгенію Погрібну.
19 серпня, у Кропивницькому відбулось урочисте відкриття мистецького проєкту – патріотичного стінопису «Україна – це свобода», створеного художником Олександром Брітцевим у рамах підготовки до відзначення Дня Незалежності України. В основі 27-метрового муралу – зображення статуї Свободи, яка є символом боротьби за незалежність та свободу в усьому світі.
Відзнакою Кіровоградської області «За заслуги» І ступеня удостоєний народний артист України, член Національної спілки України Анатолій Кривохижа. Він є засновником заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань», де протягом багатьох років створив хореографічні постановки, які увійшли до скарбниці українського хореографічного мистецтва. За його керівництва ансамбль гастролював у США, Канаді, Англії й отримав звання «народний». Анатолій Кривохижа був ініціатором і безпосереднім учасником створення на Кіровоградщині єдиного в Україні музею хореографічного мистецтва, перша експозиція якого відбулася у вересні 2005 року.
23 серпня День Державного прапора відзначили на Кіровоградщині. У Кропивницькому, крім урочистого підняття прапора відбувся флешмоб. На площі Героїв Майдану курсанти та курсантки Донецького університету внутрішніх справ розгорнули 20-метровий синьо-жовтий стяг та вишикувалися у формі Герба України, а барабанщиці виконали марш. У ході урочистостей керівництво області спільно з військовими, волонтерами та містянами поклали квіти до Алеї слави і Вічного вогню Меморіального комплексу «Фортечні вали» та вшанували пам’ять загиблих героїв у війні з росією хвилиною мовчання. Військовослужбовцям Збройних сил України, Національної гвардії та обласного територіального центру комплектування й соціальної підтримки голова обласної ради Сергій Шульга вручив обласні відзнаки: «Честь і слава Кіровоградщини», «За заслуги» ІІ ступеня, «За мужність і відвагу» та Почесні грамоти облдержадміністрації й обласної ради.
23 серпня В Олександрії, у сквері імені Шевченка урочисто підняли синьо-жовтий стяг та від імені міської ради та районної військової адміністрації нагородили військових, рятувальників, правоохоронців, а також добровольців, які зараз боронять цілісність і незалежність України. Захід супроводжували вокальні виступи патріотичного змісту, а на завершення до пам’ятника Великому Кобзареві поклали квіти.
24 серпня біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулись урочистості з нагоди Дня Незалежності України. У заході взяли участь керівництво міста, області, силових структур та духовенство, які поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. Актори театру імені Марка Кропивницького читали уривки віршів українських письменників. Вихованці народного хореографічного колективу «Світанок» «Навчально-виховного об’єднання № 25» також поклали квіти до пам’ятників видатним діячам українського державотворення, борцям за свободу і незалежність України: до меморіальних дошок Героям України – В’ячеславу Чорноволу та Віктору Чміленку; до пам’ятників Володимиру Винниченку; «Жертвам Чорнобиля» та Богдану Хмельницькому; до пам’ятних знаків – «Героям Небесної Сотні»; «Борцям за волю України – жертвам політичних репресій»; на честь загиблих учасників АТО/ООС 3 полку спеціального призначення імені Святослава Хороброго. Вручено нагороди та відзнаки Кіровоградської області. Відзнакою «Честь і слава Кіровоградщини» посмертно нагородили Віталія Кривенка – заслуженого архітектора України, ексголову Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства (нагороду отримала дружина Людмила). Відзнаку Кіровоградської області «За заслуги» І ступеня із золотим нагрудним знаком отримав народний артист України Анатолій Кривохижа. Нагрудний знак «Заслужений художник України» вручили талановитому земляку, скульптору-медальєру В’ячеславу Попову. Грамоти Кіровоградської обласної ради «За активну благодійну і волонтерську діяльність, спрямовану на забезпечення суверенності і розвитку України, та з нагоди Дня Незалежності України» отримали волонтери громадської організації «Громадська варта» Світлана Савіцька, Тетяна Муленко, Сергій Єфіменко та Роман Круніч. Також обласні відзнаки отримали військовослужбовці, волонтери, працівники ДСНС та нацполіції. Під час урочистостей відбулось спецпогашення нової марки «Укрпошти» – «Вільні. Незламні. Незалежні». У процедурі спецпогашення взяли участь начальник ОВА Андрій Райкович та голова обласної ради Сергій Шульга.
29 серпня вшанували пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. В цей день керівництво міста, області, силових структур, духовенство, військові волонтери, члени родин загиблих військових поклали квіти до Алеї Слави на Фортечних валах; у центрі Кропивницького діяла меморіальна виставка просто неба, присвячена трагічним сторінкам боротьби українського народу за свободу. Експозицію на центральній площі міста, а також на Алеї слави на Фортечних Валах організувала громадська організація «Серця матерів» спільно з «Krop:hub Кропивницький» у співпраці з міською радою та облдержадміністрацією. На центральній площі Кропивницького демонструвались фотографії міст до і після обстрілів російськими ракетами: Маріуполь, Харків, Миколаїв, Херсон та інші. Також на сходинках пам’ятника Героям Майдану назви населених пунктів, де точилися і точаться досі бої.
Театрально-концертне життя
21 серпня на площі біля будівлі міськради відбувся батл оркестрів. Напередодні Дня незалежності між собою «змагалися» два кращих духових оркестри обласного центру – професійний «муніципальний» і військовий «спецназівський». Під час батлу лунали вже світові хіти – пісні, які співають тепер у багатьох країнах на підтримку справедливої боротьби народу України проти російського агресора за право жити вільно на своїй рідній землі.
22 серпня відбувся святковий концерт муніципального молодіжного хору «Сріблясті голоси» на співочому майданчику парку Перемоги.
Академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. М. Кропивницького
- «Право на Ліво» – оригінальна вистава від студії імпровізації Чорного квадрату У рамках заходу проведений театральний марафон та нетворкінг.
Академічний обласний театр ляльок
- «Гусеня» Н. Гернет (3+) та ігрова програма;
- «Колобок» Є. Патрик (4+) та розважальна програма до Дня іменинника.
- «Пригоди у крижаному королівстві» – інтерактивна шоу-казка з ростовими ляльками.
Музейна справа
- Унікальний військовий музей, розташований у селі Побузьке на Кіровоградщині, поповнився експонатами повномасштабної війни росії проти України (залишками знищеної російської техніки та ракет).
- «Військовий Стан» – виставка живопису Брітцева Олександра та Неллі Кірман у Олександрівському краєзнавчому музеї.
Музей мистецтв
Виставки, заходи:
- Презентація проєкту подкастів. Епізод номер один подкасту команда музею присвятила історії першого українського професійного театру – театру корифеїв;
- «Позаочі» – благодійний вечір живої музики від «Тріо Semplice» (проходив збір коштів на допомогу ЗСУ);
- «Коти і війна» – віртуальна фотовиставка у рамках проєкту «Україна. Весна, 2022». Експозиція включає 12 фотографій, на яких зображені коти у звільнених від російської окупації містах на Київщині: Бучі, Ірпені, Гостомелі. Їх фотографував київський фотограф Костянтин Сова;
- «Історія віків» – віртуальна експозиція (до Дня археолога);
- «Ми – українці» – виставка дитячих малюнків дітей-переселенців;
- «Мистецтво без укриття» – спільний творчий захід кропивницьких поетів та художників;
- «Колгоспне кріпацтво» – презентація книги Івана Петренка;
- «Разом до перемоги» – аукціон задля збору коштів на потреби тих, хто тримає небо над Кіровоградщиною.
Майстер-класи: з виготовлення «ангелів-охоронців» для воїнів; майстер-клас із виготовлення з фоамірану квітки-символу «Соняшник» (для дітей з різних регіонів України на території майданчика мобільної дитячої точки UNISEF).
Обласний краєзнавчий музей
- «Блокпост пам’яті» – пересувна виставка з нагоди Дня пам’яті захисників України. Головними експонатами виставки є персональні речі загиблих в російсько-українській війні солдат з Кіровоградщини, особисті речі яких розміщені в ящиках від боєприпасів, які стали своєрідними вітринами;
- «Україна: полум’я війни 2014-2022» – виставка, присвячена подіям російсько-української війни.
Галерея Єлисаветград:
- «Фотокорреспондент Ігор Філіпенко: погляд з офсайду» – презентація книги Миколи Цуканова (до фотоальбому увійшли 300 світлин про футбольний клуб «Зірка»).
Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна
- «Музика на тлі війни» – благодійний концерт магістрантки та випускника Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Марії Полячок та Євгена Романова, організований спільно з музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського;
- «Маріупольська Жар-птиця» – віртуальна виставка малюнків Миколи Костенка в рамках арт-проєкту «Галерея дитячого мистецтва» (художній щоденник 14-річного юнака про жахливу війну росії проти України в його рідному місті Маріуполі Донецької області);
- «Непереможні» – виставка портретів, присвячена Дню Незалежності України. Експозиція складається з більш як 250 портретів військових, волонтерів, рятувальників, медиків, а також людей мистецтва.
Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого
- «Козацькі пісні» – виступ етнографічного ансамблю «Млиночок» (керівник Олександр Полячок);
- «Я пишу, отже, живу» – віртуальна виставка до 85-річчя від дня народження талановитого поета, публіциста, літературознавця, члена Національної спілки письменників України, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка Володимира Базилевського;
- «Пісенні обрії Віктора Коваленка» – вечір авторської пісні композитора спільно з творчим літературним об’єднанням «Парус»;
- «Ми переможемо» – поетичний блокпост кропивницького поета, прозаїка, публіциста, педагога, громадського активіста Павла Чорного. У рамках заходу був представлений перформанс «Повертайся живим», учасниками якого стали поети Павло Чорний, Роман Любарський та співробітники музею.
Обласний Центр народної творчості
- «Дерево миру – дерево життя» – презентація вишитого рушника, який створили жительки с. Іванівки Великоандрусівської сільської громади Олександрійського району Ольга Білик та місцева майстриня Орина Покотило. Цей рукотворний витвір налічує 65000 хрестиків і не має жодного вузлика та ниткового перекручення.
Фестивалі
- 12 сepпня – oблaсний мoлoдіжний фeстивaль дo Дня мoлoді. Фeстивaль відбувся нa лoкaції «Миp 2.0.». В paмкaх зaхoду нaгopoдили aктивну мoлoдь Кіpoвoгpaдщини, пpoвeли низку цікaвих мaйстep-клaсів від гpoмaдських opгaнізaцій, pятувaльників тa Нaцпoліції. Для учaсників виступили кoмaндa твopчих вoлoнтepів тa тaнцівники містa.
Гончаренко Центр Кропивницький
- «Архітектура міста. Розкішний неокласицизм архітектора Паученка та деякі таємниці культових споруд» – лекція Оксани Гончарової, присвячена архітектурі Кропивницького;
- «Лялька-Бажанниця» – майстер-клас для дорослих від проекту «Кава з ветеранами» провела майстриня-волонтерка Ірина Татарчук.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім. Д. Чижевського
Масові заходи:
- «В нас така країна є, там цікаве все живе…» – майстер-клас для дітей з вадами зору вихованців СДНЗ №46;
- English Speaking Club для студентів 4-го курсу Донецького університету внутрішніх справ, спеціальності «Право»;
- «Аптечка – мій перший помічник» – лекція;
- «Медіагамотність та критичне мислення в умовах війни» – блог-кафе;
- «Острог» – віртуальна екскурсія;
- «Життя Яскраве» – презентація виставки робіт С.Розгон;
- Розмови про літературу із Сергієм Михидою;
- «Щастя бачити все!» – вулична акція;
- «Підставка метелик» – майстер-клас;
- «Настане день…» – творчий вечір бардом з Віктором Коваленко;
- «Права та обов’язки громадянина в умовах воєнного стану» – блог-кафе;
- «Психологічне здоров’я під час війни» – блог-кафе;
- «Блогінг під час війни» – семінар-тренінг;
- «Пташки миру» – майстер-клас;
- «Серце української духовності» – літературно-музичний вечір пам’яті Лесі Українки;
- «Є у яблучка подружка, соковита жовта грушка» – майстер-клас до свята Яблучного Спаса для дітей з вадами зору вихованців СДНЗ №46
- «Янголята для ЗСУ» – майстер-клас;
- «Книжковий ланч» – вулична акція;
- «Від Лишневського до Віньковського» – краєзнавчі студії. Презентація книги Володимира Поліщука;
- «Бджола на квітці – мед у діжці» – розважально-пізнавальна вулична акція;
- «Чайка» – майстер-клас для учнів табору;
- «Аптечка – мій перший помічник» – лекція;
- Інтерактивний захід (робототехніка, інтерактивна дошка, 3D-ручки);
- «Атмалогія як новий інструмент змін для сучасної людини»;
- «Передчуття» Ольги Краснопольської – відкриття виставки;
- «Тернистий шлях незалежності» – круглий стіл;
- «Ми ті, хто творить Україну» – вулична акція до дня Незалежності України;
- Історичні пісні Кропивниччини;
- Відкриття краєзнавчого кабінету Анатолія Пивовара;
- «З Україною в серці» – вулична акція до Дня Незалежності України;
- «Солодкий букет», «Соняшник», «3Д-ручки» – майстер-класи;
- «Згадуючи Яновського» – зустріч до 120-річчя від дня народження письменника;
- «Алгоритм дій у разі радіаційної небезпеки та йодна профілактика»;
- «Особливості декларування в умовах воєнного стану» – лекція в рамках проєкту «Інформаційна платформа з питань праці»;
- «Тато, мама, я і школа» – тематична бесіда до Дня знань для членів УТОСу;
- «Перший урок» – екскурсія до відділу;
- «Кропивницький з висоти пташиного польоту» – віртуальна екскурсія;
- «Скарби колекції О. Ільїна» – екскурсія;
- Майстер-клас з нейрографіки;
- «Веселі звірята» – майстер-клас з паперопластики;
- Артхаус Клуб – перегляд фільмів;
- Засідання Клубу робототехніки.
Навчальні заняття (тренінги, семінари):
- «Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет. Електронне урядування»;
- «Медіаграмотність та критичне мислення в умовах війни»;
- «Медичні сервіси електронного урядування»;
- «Сервіси електронного урядування» для користувачів 50+;
- «Інфогігієна для блогерів під час війни» – інформаційна сесія;
- «Електронний каталог»;
- Заняття з англійської мови для ВПО «Я – Маріуполь».
Книжкові виставки:
- «Солодка мамина любов»;
- «Незабутні таланти: крізь простір і час»;
- «Бібліотечне котознавство» – відкритий перегляд до Всесвітнього дня котів;
- «Фітотерапія та нутриціологія»;
- «Унікальні та неповторні: Пам’ятки ЮНЕСКО в Україні»;
- «Будівництво від А до Я»;
- «Лук і ліра» Володимира Базилевського» – до 85-річчя від дня народження Володимира Базилевського;
- До 120 річчя з дня народження О. Донченка;
- «Синьо-жовтий символ України»;
- «Велична і свята – ти наша мати Україна»;
- «Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну…» – до Дня Незалежності України;
- «Стежина до майстра корабля» – до 120-річчя Юрія Яновського;
- До 110 річчя з дня народження П. Глазового.
Онлайн-заходи:
- Розіграш до Дня Незалежності України;
- «Ми ті, хто творить Україну!» – вікторина.
Віртуальні книжкові виставки:
- «Фітотерапія та нутриціологія»;
- «Будівництво від А до Я»;
- «Бо я українець: державноправові погляди Володимира Винниченка».
Обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка
Масові заходи:
- «Україна назавжди!» – вулична акція до Дня Незалежності України;
- «#Molod_die – rave-party» (до Дня молоді) – обласна акція;
- «Rave-party #Molod_diie» – вулична акція до Дня молоді в рамках культурної акції «#Molod_diie»;
- «Твій бібліодень» – загально бібліотечний проєкт (заходи для ВПО, волонтерська діяльність);
- «З любов’ю до України» – майстер-клас з виготовлення листівки;
- «Український віночок» – майстер-клас;
- «Дивовижний світ природи» – майстер-клас;
- «Блочне програмування М-bot» – інтерактивне заняття;
- «Вчимося програмувати» – розважально-пізнавальне заняття;
- «Паперове програмування» – квест.
«Кіноп’ятниця»:
- «Вперед і вгору» – перегляд мультфільму;
- «Рапунцель. Заплутана історія» – перегляд мультфільму;
- «Співай» – перегляд мультфільму;
- «Відважна» – перегляд мультфільму;
- «Монстри на канікулах» – перегляд мультфільму;
- «Сімейне дерево гармонії» – майстер-клас;
- «Домедична допомога» – навчальний інтенсив від фахівців ТОВ «Червоний Хрест України» (в рамках бібліопроєкту «Молодь обирає здоров’я»);
- «Дивовижний єдиноріг» – майстер клас;
- «Моя країна» (до Дня незалежності України) – майстер-клас із виготовлення святкової листівки (із циклу патріотичних майстер-класів «Молодь пам’ятає»);
- «Book-mark асорті» – майстер-клас із виготовлення закладинок для книг;
- «Серед українців» – вечір пам’яті Віктора Погрібного;
- «Минуще все, любов лиш вічна» – нон-стоп;
- Розважальна програма та виготовлення флікерів (в рамках проєкту «ВільноХАБ»);
- «Патріотичні конвертики» – майстер-клас;
- Танцювальний флешмоб (в рамках підготовки до молодіжно-танцювальної вечірки «Goodbye, Summer»);
- «Світлячки безпеки» – майстер-клас (на базі Ковалівського парку, в наметі ЮНІСЕФ);
- Участь у благодійній акції «Смілива гривня» Національного банку України.
Проведено засідання клубів за інтересами:
- «Нappi-Майстерня» – хобі-клуб для молоді з інвалідністю (на базі МЦ «Сильні духом»):
- «З любов’ю до України» – майстер-клас з виготовлення листівки захисникам;
- «Speak up» – розмовний клуб любителів англійської мови (3 заняття);
- Клуб «Докудейз»;
- «Гендер і успіх» – перегляд та обговорення тематичного документального фільму «Джовані та балет на воді».
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
- «Будівельна галузь: сучасні тенденції розвитку» (до Дня будівельника);
- «Українська держава та її символіка» (до Дня незалежності України, 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою Державного Гімну, Державного Прапора і малого Державного Герба України);
- «Парад національних ігор країн Європи» (із циклу «Європейський калейдоскоп»);
- «Літературне слово степового краю» (присвячено творчості В. Погрібного);
- «Літературна спадщина Ю. Яновського»;
- «Велич України в художньому слові» (до Дня Незалежності України);
- «Книги, про які ти повинен знати» (до Дня знань);
- «Лови момент: кохай, пізнавай, заробляй»;
- «Письменники-ювіляри: 75 років від дня народженння Пауло Коельйо – бразильського прозаїка і поета»;
- «Слова письменників пророчі: 27 серпня – 120 років від д.н. Ю. Яновського» (із циклу «Письменники-ювіляри»).
Підготовлено та поширено на веб-сайті бібліотеки та в соціальних мережах:
- Відеоролики: «Атмосферні книги про Львів», «Коли не знаєш, що почитати», «Цікаві факти про відомих українців» (Державотворці. Історія)», «Впевненість: як її набути» за книгою «Код упевненості для дівчат», «Як стати спостерігачем за птахами» за книгою «Спостерігаємо за птахами», «Світ повен можливостей, але з чого почати?» за книгою «Професії», «Цікавинки про звірят» за книгою «Вусохвості й лапокрилі», «Знайомтеся: роботи»;
- відеоогляд книжкової виставки «Будівельна галузь: Сучасні тенденції розвитку»;
- відео майстер-класи: в техніці паперопластики «Літні квіти», «Патріотичні конвертики», із виготовлення книжкових закладинок «Funny animals» (із серії майстер-класів Book-mark асорті, ч.1, ч.2).
Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка
Масові заходи:
- «Чек-лист книжок» – чит-рейтинг;
- «Як пройти до бібліотеки?» – флешмоб;
- «Веселі пригоди в країні читання» (Том Сойєр);
- Літературний бібліокросворд до дня Національної поліції України;
- «Професійна орієнтованість» – бібліо-інформер.
Творча студія майстер-класів «Хобі-територія»:
- «Веселий кавунчик» – майстер-клас;
- «Повітряні кулі з мріями» – майстер-клас;
- «Закладка чорний кіт» – майстер-клас;
- «Дарую тобі веселку» – майстер-клас;
- Вітальна листівка «З 1 вересня» майстер-клас.
У дні шкільних канікул цикл заходів на бібліомайданчику «Веселкові парасольки»:
- «Ходить літо поміж квітів» – етнопікнік.
Літературні читання:
- Оксана Магочкіна «Салон краси для білки»;
- Катерина Кулик «Татків день»;
- Юліта Ран «Феї та Кристал Життя»;
- Джеронімо Стілтон «Четверо мишей у лісі Джунгла Нера».
Арт – майстерки з циклу «Майструйте завзято в казковій кімнаті»:
- «Білочка» – ліплення з пластиліну;
- «7`Я» – об’ємна аплікація;
- «Квіткова фея» – квілінг;
- «Паперове мишеня» – оригамі.
«Бібліотечний кінозал для малюків» (читаємо та дивимося):
- Сент-Екзюпері «Маленький принц»;
- Рене Госінні «Маленький Ніколя»;
- Жонатан Свіфт «Мандри Гулівера»;
- Брати Грімм «Рапунцель».
Голосні читання:
- Ю. Винничук «Місце для дракона»;
- А. Конан Дойл «Пригоди Шерлока Холмса»;
- Е. Андрієвська «Казка про яян»;
- З. Мензатюк «Таємниця козацької шаблі».
- Бібліотечний квілт «Детектив-завжди цікаво»;
- Гурман-день любителів детективного жанру;
- «Виставка однієї картини» – заняття з циклу «5 хвилин з мистецтвом»;
- «Огляд новинок в бібліотеці» – літературний дебют;
- «Ненудне літо/Чудернацькі вірші» – викладка та огляд новинок літератури;
- Кінопоказ;
- День драйвових книг.
До Дня Прапора та Дня Незалежності України:
- «Як зірка в небі – Україна в серці» – інформаційний екскурс;
- «Україна – це ти!» – виставка літератури;
- «Україна і ми – незалежні» – книжкова виставка;
- «Україна надзвичайна» – віртуальна гра;
- «Україна моєї мрії» – плакат у бібліотечному форматі.
«Сонячний промінчик на книжковій полиці» – сімейний ігровий майданчик:
- «Все буде Україна» – турнір настільних ігор;
- «Інжир – амбасадор безпеки» – творча майстерка з виготовлення книги (в рамках бібліотечного коворкінгу «Майстерня казкових світів»);
- «Магія спорту» – заняття бібліотечного клубу з настільного хокею;
- Буктрейлер до книги Ю.Яновського;
- «Переробка скла» – еко-сторінка.
BiblioHab «11 +»
- «Game Land» (розваги та настільні ігри для підлітків);
- «Читаймо, спілкуємось, відпочиваємо» Сімейний вікенд;
- Щотижневі випуски на Ютуб каналі бібліотечного інтернет-проєкту «#Читаймо»;
- Навчання мові розмітки веб-сайтів HTML/CSS від Code Club Кропивницький.
Заняття літньої школи «Діти у медіапросторі»:
- «Медіаграмотність як звичка сучасної людини»;
- «Життя в умовах інформаційного шуму»;
- «Фейкова інформація в соціальних медіа»;
- «Інформаційна безпека під час війни».
Заняття курсів від Code Club Кропивницький:
- Файл, типи файлів. Програма Microsoft Word;
- Програма Microsoft Power Point;
- Правила безпечної роботи в інтернеті;
- Інтернет. Поняття браузера.