Подаровані видання за грудень 2021 року
Від Шмаєвича Леоніда Ізраілевича, громадського діяча, мецената, першого генерального директора міжнародної акціонерної авіаційної компанії «УРГА», м. Кропивницький
Цуканов М.М. Життя як вищий пілотаж/М.М. Цуканов. – Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2021. – 128 с.: іл.
Книжка створена на основі інтерв’ю автора з Леонідом Шмаєвичем – успішною, легендарною, високодуховною особистістю, громадським діячем, меценатом, почесним громадянином м. Голованівська Кіровоградської області, штурманом-інструктором І класу, першим генеральним директором міжнародної акціонерної авіаційної компанії «УРГА», експертом в області авіаційної діяльності, відзначеного численними почесними нагородами та званнями українських та міжнародних організацій, – з нагоди 75-річного ювілею респондента.
Леонід Ізраілевич ділиться спогадами про дитинство, юність, навчання, професійну діяльність, досягнуте, пережите, викладаючи свої думки не просто як відображення хроніки подій, а й відкрито аналізуючи особистий досвід, поділяючись з автором та читачами тим, що важливо для розуміння життя в пошуках відповідей на вічні питання.
Знімки з особистого архіву ювіляра ілюструють його людинолюбство, життєвий досвід, досягнення в розвитку галузі, регіону, країни. І що важливо – вміння жити так, щоб було добре і цікаво самому і людям навколо.
Від Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, м. Київ
Україна: 30 років на європейському шляху / Ю. Якименко [та ін.]; Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, – К.: Заповіт, 2021. – 392 с.
Видання складається з трьох тематичних розділів і додатка із соціологічними даними. Кожен розділ містить відповідні підрозділи (від соціальної сфери та економіки до внутрішньої політики та безпеки), в яких стисло окреслюються події (та їх наслідки) в усіх життєво важливих галузях держави за 30 років незалежності.
Від Сердюка Григорія Дмитровича, члена Національної спілки журналістів України, с. Бреусівка, Козельщинського району Полтавської області
Жук В. Н., Сердюк Г. Д. Перлина Козельщини. Сторінки з історії Козельщинського Різдва Богородиці жіночого монастиря. Видання друге, перероблене і доповнене. – Полтава: Поліграфічне підприємство «АСМІ», 2004. – 180 ст. + іл.
У цій книзі розповідається про цікавий духовний заклад і водночас прекрасну пам’ятку архітектури, історії та культури – Різдва Богородиці жіночий монастир і однойменний собор у колишньому селі Козельщина Кобеляцького повіту Полтавської губернії, нині це селище міського типу, райцентр Полтавської області. Заснований наприкінці ХІХ ст., він був наймолодшим серед монастирів, що існували на Полтавщині у дореволюційні роки. А приміщення монастирського собору, спорудженого на початку ХХ ст., вважалося одним з найкращих на Україні і в Російській імперії того часу. Особливо відзначався винятковою красою іконостас із білого мармуру з різними багатими оздобами. Славився монастир не лише чудотворною Козельщинською іконою Божої Матері, не тільки як пам’ятка історії, архітектури і мистецтва кінця ХІХ – початку ХХ ст. У свій час він був значним духовним, культурно-освітнім та благодійним центром. Ця сторона його діяльності, як і проведені тут на початку ХХ ст. великі будівельні роботи, у тому числі спорудження унікального, першого у сільській місцевості Полтавщини водопроводу, викликали і викликають велику цікавість багатьох людей як у минулі століття, так і в наш час. Досить незвична й цікава історія заснування цього монастиря.
Книга розрахована не лише на віруючих, а й взагалі на широке коло читачів, особливо молоді, яка повинна добре знати свої духовні багатства, свято оберігати їх, гордитися ними.
Сердюк Г. Величний подвиг Козельщинського краю. – К. : БРЕНД БУКС, 2018. – 312 с.
Книга є першою спробою автора хоча б частково висвітлити воєнні події, що відбувалися на території Козельщинського району Полтавської області, участь його жителів у боях з ворогом на різних фронтах.
У розділі першому «Ішла війна народна» розповідається про оборонні бої Червоної Армії у вересні 1941 року, підпільний і партизанський рух у роки окупації, визволення території краю від німецько-фашистських загарбників наприкінці вересня 1943 року.
У розділі другому «Шляхами подвигів» розповідається про героїзм і мужність переважно уродженців і мешканців району на фронтах Другої світової (1 вересня 1939 р. – 2 вересня 1945 р.), зокрема Великої Вітчизняної війни (22 червня 1941 р. – 9 травня 1945 р.)
У розділі третьому «День Перемоги» читач ознайомиться з художніми творами автора, які, однак, написані на основі реальних подій.
Книга розрахована на широке коло читачів, зокрема вчителів, вихователів, учнів, студентів, краєзнавців, усіх, кому не байдужа історія і майбутня доля рідного краю та України.
«Червона рута»: від земного – до небесного: Збірник спогадів, есеїв, наукових розвідок, присвят, фотоматеріалів, присвячених 50-річчю першого виконання пісні Володимира Івасюка в Чернівцях 1970 року / автор ідеї, упорядник, автор передмови Мирослав Лазарук. – Чернівці: Друк Арт, 2020. – 216 с : фото.
Дорогий читачу, ти тримаєш у руках унікальне видання, присвячене одній пісні «Червона рута» і його безсмертному авторові – геніальному композиторові, Шевченківському лауреатові, Героєві України Володимиру Івасюку. Так, справді явище незбагненне – пів століття твір одного автора заполонив усіх – від малого до дорослого – українців та й людей доброї волі на Землі, які підтримують її існування. «Руту» співають у найвищих концертних залах, на всіляких подіях – від днів народження, хрестин і весіль та й звичайних святкових подій, всі ми співаємо цей твір. Якраз саме ця збірка й повинна відповісти на цей феномен пісні, в якій закодовано не просто унікальний текст, а й форму, українську за духом і покликанням. Тож приємного прочитання!
Сердюк Г. Д. З минулого – у вічність / Г.Д. Сердюк. – Київ: ТОВ «Дєоніс Плюс», 2020.- 456 с.
У книзі «З минулого – у вічність» у контексті історії України і Полтавщини розповідається про найважливіші події з найдавніших часів і до сьогодні на теренах Козельщинського краю, а також про історію територій селищних і сільських рад, населених пунктів, долі людей, їх трудові і ратні подвиги та ін.
Книга є підсумком багаторічної роботи автора на ниві краєзнавчих досліджень. Вона є першою спробою написання системної історії славної Козельщинської землі і створює необхідні передумови для подальшого краєзнавчого пошуку, насамперед, з історії населених пунктів, і значного розширення географії важливих подій.
Книга розрахована на учителів, вихователів, учнів, студентів, краєзнавців, дослідників, широке коло читачів, усіх, хто вболіває за світлу долю рідного краю і України.