Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Хроніка культурного життя Кіровоградщини
оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за вересень 2021 року)
Загальні питання
- У державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація видання «Особова справа № 2. Яків Паученко», яке присвячено видатному архітектору. Над виданням працювали співробітники обласного архіву, галереї «Єлисаветград», обласного краєзнавчого музею, художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна та обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д. Чижевського.
- 22 вересня, в День партизанської слави в обласному центрі вшанували пам’ять героївпідпільно-партизанського руху. На меморіальному комплексі «Фортечні вали» відбулося покладання квітів. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували героїв-партизан.
- Кіровоградська обласна рада створила парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Тобілевичі» у селі Арсенівка Мар’янівської сільської ради Новоукраїнського району та внесла його до природно-заповідного фонду місцевого значення.
- Кіровоградський обласний німецький культурний центр «Розвиток» («Entwicklung») провів заходи з нагоди 80-річчя депортації етнічних німців України у віддалені райони Радянського Союзу.
На зборах учасників громадської організації були вручені мовні сертифікати та дипломи кращим з учнів, котрі вивчають німецьку. Присутні почули розповідь про більш ніж двохсотлітню історію розселення німців-колоністів на українських землях та оголошення їх сталінським режимом «ворогами народу», переглянули фільм на цю тему, ознайомилися з літературно-художнім виданням Максима Бутченка «Червоний квадрат. Депортація. Спецпоселення. Трудармія. Репресії». Відбулася поїздка до села Карлівки, яке колись було першою німецькою колонією в нашому краї і називалося Альт-Данциг.
26 вересня у Кропивницькому вручили обласну премію «Корифеї українського театру» в номінаціях:
- «За кращу виставу» – за документальну виставу «Іду за Вас» академічному обласному українському музично-драматичному театру
ім. М. Л. Кропивницького;
- «За кращу режисерську роботу» – Дмитру Чибораку, режисеру Коломийського академічного українського драматичного театру ім. Івана Озаркевича;
- «За краще виконання чоловічої ролі» – Василю Остафійчуку, за виконання ролі Тев’є у виставі «Тев’є-молочник» Миколаївського академічного художнього російського театру;
- «За краще виконання жіночої ролі» – Юрію Муквичу, за виконання ролі Баби Прісі у виставі «Експериментаріум» Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. Михайла Коцюбинського.
Вручення премії відбулося під час церемонії закриття 51-го театрального фестивалю «Вересневі самоцвіти» в театрі ім. М. Кропивницького.
Театрально-концертне життя
Обласна філармонія
- Напротязі місяця відбулися концерти та виступи: Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня» з виставами «Зелена Гора», «Тіні забутих предків»; театру для дітей «День народження Карамельки; гумористичного шоу «30 плюс» – найкраще та нове; The hardkiss з альбомом «Жива і не залізна»; ансамблю танцю ім. П. Вірського; сучасного театру «Супергерої рятують світ»; вистава «Жениха викликали, дівчата».
- 30 вересня відбувся гала-концерт «Осіннє скерцо» за участю творчих колективів і солістів обласної філармонії та квартету саксофоністів Національної філармонії України, присвячений відкриттю 77-го концертного сезону обласної філармонії.
Академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. М. Кропивницького
- Перший Всеукраїнський фестиваль народного танцю «Ятранське коло» розпочався в Кропивницькому. Відкрили фестиваль в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М. Кропивницького. Участь у фестивалі взяли 18 колективів з Києва, Харкова, Хмельницького, Полтави, Ужгорода, Кропивницького і Долинської Кіровоградської області. Окрім того, в рамках фесту відбувся концерт Національного заслуженого академічного ансамлю танцю імені П. Вірського. Його солісти провели для підростаючих танцюристів майстер – класи та показові виступи.
- 20 вересня в рамках відзначення 51-річчя заснування Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» в Малій галереї музею мистецтв – академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. Л. Кропивницького розгорнуто виставку художніх творів «Земля корифеїв».
Академічний обласний театр ляльок
- 17 вересня в академічному обласному театрі ляльок розпочав свою ходу ІІІ Відкритий театральний фестиваль «Scene-Fest», присвячений 30-й річниці Незалежності України. Найкращі постановки зі свого творчого доробку та прем’єрні вистави за творами класиків світової драматургії, а також сучасних українських авторів, впродовж чотирьох фестивальних днів (17-20 вересня) представляли дванадцять професійних театрів драми і ляльок, а також молодіжних театральних колективів з одинадцяти міст України: Миколаєва, Коломиї, Запоріжжя, Маріуполя, Черкас, Житомира, Хмельницького, Києва, Херсона, Кривого Рогу і Кропивницького.
- Лялькарі Кропивницького взяли участь у фестивалі «Мереживо казкове», що проходив в Черкасах, з музичною інтерактивною казкою «Як Микита з ярмарку йшов».
Маленькі глядачі радісно зустріли наших виконавців, бо за роки обмінних гастролей з черкаськими колегами, наш театр здобув багато прихильників і в сусідній області.
Малеча активно виконувала ігрові завдання разом з казковими героями і весело аплодувала артистам по закінченні вистави.
Додому митці привезли Диплом та сувеніри фестивалю.
Музейна справа
Обласний краєзнавчий музей
- В меморіальному музеї М. Л. Кропивницького, відділі обласного краєзнавчого музею, відбувся захід «Кропивницький – ім’я доброї слави». Під час екскурсії музеєм допитливі та уважні вихованці з Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату мали змогу дізнатися більше про життя та творчість Марка Кропивницького і його зв’язок з нашим містом, ознайомитися з виставкою робіт прекрасної майстрині з Кропивницького Валентини Дробишевської, яка була презентована в музеї.
- 16 вересня до музею історії українського хореографічного мистецтва завітали учасники першого Всеукраїнського фестивалю народного танцю «Ятранське коло». Неймовірна атмосфера, насолода від українського народного танцю, щирі емоції живого спілкування – все це було в цей день на Хуторі Надія.
- Обласний краєзнавчий музей взяв участь у круглому столі «Василь Сухомлинський: від батьківського порогу – у великій світ». До 103-ї річниці від дня народження видатного земляка музейним закладом було підготовлено та презентовано в рамках заходу фотовиставку «Великий гуманіст, мислитель, педагог – Василь Сухомлинський». На ній представлені матеріали з фондового зібрання обласного краєзнавчого музею. Користуючись нагодою, музейники також звернулися до доньки педагога Ольги Сухомлинської з проханням допомогти поповнити фонди обласного краєзнавчого музею новими предметами, пов’язаними з особистістю Василя Сухомлинського.
- 23 вересня в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація мінівиставки «Автограф шани й визнання» до 100-річчя від дня народження бібліографа, літературознавця, лауреата Державної премії Української РСР імені Т. Г. Шевченка Федора Сарани (1921-1995).
На презентації була присутня дочка Федора Кузьмовича – Тетяна Сарана (м. Київ), яка протягом останніх 15 років передала музею значну частину його спадщини: бібліографічні напрацювання, шевченкіану, колекцію матеріалів про Юрія Яновського і Архипа Тесленка, з галузей історії та природознавства.
- «Місто у просторі і часі: Єлисаветград – Зінов’євськ – Кірово – Кіровоград – Кропивницький» – фотовиставка до Дня міста.
- 22 вересня в обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Міфи і правда про радянський Рух Опору», приурочений до Дня партизанської слави.
- На Кіровоградщині відбувся 51-й Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».
До театрального свята, яке традиційно проходить на Хуторі Надія, доєднався й обласний краєзнавчий музей.
Співробітники музейного закладу провели для гостей та учасників святкувань пізнавальні екскурсії у меморіальному музеї Івана Тобілевича та в музеї історії українського хореографічного мистецтва, а також цікаві майстер-класи від співробітників відділу природи обласного краєзнавчого музею.
Неабиякий інтерес у присутніх викликала банерна виставка, підготовлена музеєм до 30-ї річниці Незалежності України «Ти у мене єдина», яка експонувалася на центральній алеї музею-заповідника.
- На території парку-пам’ятки «Тобілевичі»,що в Арсенівці Новоукраїнського району, відбулися святкові заходи в рамках фестивалю «Вересневі самоцвіти».
- 28 вересня в обласному краєзнавчому музеї відбувся обласний онлайн-семінар на тему «Розвиток туризму на Кіровоградщині», присвячений Всесвітньому дню туризму. До заходу долучилися музейні заклади області, відділи та філії обласного краєзнавчого музею.
- Після масштабної реконструкції відкрився музей історії села Розумівка в Олександрівській громаді. Історико-меморіальний заповідник «Чорний ворон» – філія обласного краєзнавчого музею.
- «У серпні 1941-го» – презентація-обговорення книги Бориса Шевченка.
- Презентація персональної виставки-продажу співробітниці відділу природи обласного краєзнавчого музею Наталії Завалій «Краса мого міста» відбулася в приміщенні Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Роботи майстрині написані у техніці «батик».
Музей мистецтв
Виставки, заходи:
- «На хвилі життя» – персональна виставка художника Василя Коваля;
- «Місто в постатях» – виставка до Дня міста;
- «Туристична мозаїка рідного краю» – виставка до Дня туризму;
Експозиція до 110-річчя від дня народження українського живописця Михайла Божія (1911-1990);
- «Символізм і лірика Миколи Глущенка» – експозиція мистецьких творів з фондів музею з нагоди 120-річчя від дня народження відомого українського живописця;
- Презентація участі у науково-практичній конференції «Українське козацтво в етнокультурному просторі Наддніпрянщини» в рамках ХІУ Всеукраїнського історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest»;
- «Згадуючи гетьмана» – в експозиції однієї картини представлена робота Миколи Бондаренка (1914-1999) «Смерть гетьмана Івана Мазепи», 1997-1998:
- «Туристична мозаїка рідного краю» – до Всесвітнього дня туризму;
- «Подорож до світу мистецтва» – онлайн екскурсія;
- Поки маестро грає блюз» – творча зустріч з кропивницькою мисткинею, журналісткою, поетесою і художницею Людмилою Макей;
- Майстер-клас з виготовлення сувенірів з фетру;
- Виставку мистецьких робіт словацьких художників урочисто відкрито за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Марека Шафіна, представників обласної влади, ЗМІ та мистецької спільноти.
Почесному гостю презентували альбом про зібрання музею та листівки з зображенням картин, написаних Петром Оссовським, під час його перебування у Словаччині.
На виставці представлено 69 творів 18 митців.
- Співробітники музею мистецтв взяли участь у роботі круглого столу «Василь Сухомлинський: від батьківського порогу – у великий світ», що проходив в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Презентували виставку та відеоряд «Сухомлинський і діти», розповіли про свій досвід роботи з дітьми та отримані таким чином навики з педагогіки та дитячої психології, познайомилися з непересічною особистістю, донькою Василя Сухомлинського – Ольгою Василівною, та продовжили спілкування з нею у форматі екскурсії експозиційними залами музею, справивши неабияке враження на гостю.
Галерея Єлисаветград
- Виставка картин київського художника, філософа, богослова і психолога Андрія Кулагіна.
Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна
- Музей спільно з обласною організацією Національної Спілки художників України презентував «Віртуальну виставку творів претендентів на вступ до Національної Спілки художників України. Експозицію виставки складають творчі доробки кропивницьких художниць Ірини Кухаренко та Юлії Малежик.
- «Архітектурна мандрівка Кропивницьким» – презентація тематичної фотовиставки – до 155-ї річниці від дня народження архітектора Якова Паученка, до Дня міста в рамках музейного арт-проєкту «Місто Кропивницький у фотооб’єктиві». Експозицію виставки складають понад 50 кольорових та чорно-білих світлин з музейної колекції «Сучасне українське фотомистецтво» відомих в місті фотографів: Ігоря Демчука, Олександра Шулешка, Олександра Коломінова.
Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого
- Напередодні Міжнародного дня перекладача, який відзначається у світі 30 вересня і проходить цього року під девізом «Об’єднані в перекладі», у літературно-меморіальному музеї І. Карпенка-Карого відбувся перший мініфест літераторів нашого краю, що займаються художніми перекладами. В рамках заходу була презентована виставка «Література без кордонів».
Фестивалі
- На Кіровоградщині відбувся фестиваль молодіжної книги – свято яке об’єднало творчі й освітні, патріотичні та правові спільноти обласного центру. Дитячо-юнацькі колективи приготували різноманітні розважальні програми, також можна було побачити чимало експозицій за різними напрямками творчості та спорту.
- Традиційний фестиваль театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» розпочався 20 вересня своєрідним прев’ю в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. Кропивницького. Тут відкрилася виставка інсталяцій «Театр на відстані дотику». У фойє театру інстальовані елементи декорацій десятка вистав із репертуару театру та костюми до цих вистав. На другому поверсі закладу культури експонувалась виставка картин «Земля корифеїв». Відбулися вистави в театрі ім. М. Кропивницького та святкове театралізоване дійство у родинних маєтках Тобілевичів – на Хуторі Надія та в Арсенівці.
- 24 вересня в Кропивницькому відбувся регіональний туристичний фестиваль «Відкрита Кіровоградщина-2021» Мета фестивалю показати жителяи і гостям міста туристичний потенціал Кіровоградщини. У фестивалі взяли участь як обласні заклади так і представники територіальних громад.
Обласний Центр народної творчості
- В обласному Центрі народної творчості відкрився креативний простір «Пектораль». Під час відкриття відбулася презентація скульптурних виробів на площині (барельєф) Ігоря Чірухіна з Кропивницького, знайомство з роботами учасників Всеукраїнської фотовиставки «Погляд-2020», колекцією старинних домотканних килимів.
У просторі збиратимуться на різні майстер-класи, зустрічі та заходи з художниками, фотографами.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім. Д. Чижевського
Масові заходи:
- «Мистецтво Стародавнього Єгипту та античної Греції» – інтерактивне заняття для студентів мистецького факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка;
- «Вода стихія і надія» – екоквест для студентів Кропивницького коледжу харчування та торгівлі;
- «Історія виникнення романтизму в Європі» – лекція від доцентки кафедри образотворчого мистецтва та дизайну, кандидатки мистецтвознавства Олени Кириченко для студентів мистецького факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка;
- «Основи наукових досліджень» – заняття для студентів мистецького факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка;
- Уроки англійської мови (партнерська робота в мовному проєкті міжнародної волонтерської організації AISEC);
- Польські національні читання (спільно з членами кропивницького об’єднання поляків «Полонія»);
- «Як розслідувати нещасні випадки на виробництві» – лекція в рамках інформаційної платформи з питань з охорони праці;
- Екскурсія для студентів другого курсу спеціальності «Бібліотечна та архівна справа» Олександрійського коледжу культури і мистецтв;
- «Єгипет – чарівна країна пірамід» – віртуальна подорож до Єгипту;
- «Василь Сухомлинський: від батьківського порогу у великий світ» – круглий стіл до дня народження Василя Сухомлинського;
- Засідання теософського товариства;
- Презентація нової літератури для учасників клубу «Істина»;
- Національне читання з президентом Польщі;
- «Вікі любить пам’ятки 2019» – екскурсія фотовиставкою для учнів Подільської гімназії;
- «Профілактика інфекційних захворювань та харчових отруєнь»;
- «Державна статистична звітність бібліотек» – вебінар;
- Іспит на рівень володіння державною мовою;
- «Добровеличківська чудотворна ікона Божої Матері, названа Ревуцькою» – презентація книги;
- «Жизнь –ؘ неоконченная повесть» – презентація книги Людмили Ніколаєвської;
- «Організація та проведення медичних оглядів працівникам підприємств, установ, організацій» – інформаційна платформа з питань праці;
- День Незалежності Болгарії;
- «Коли я став Ніною» – засідання Докуклубу;
- «Львівський театр під час окупації» – презентація книги;
- Обласний методичний семінар для працівників бібліотек Олександрівської селишної територіальної громади (на базі бібліотеки громади);
- Краєзнавчі студії;
- «Бібліотека і книга у цифрову епоху» – обласний методичний семінар –практикум;
- «Особливості гарантійного ремонту побутової техніки» – інформаційна сесія в рамках проєкту «Академія здоров’я»;
- «Профілактика грипу та ГРВІ» – зустріч з лікарем-епідеміологом;
- «Музей сучасного мистецтва в Парижі» – віртуальна екскурсія;
- «Та, що пише серцем» – творча зустріч з молодою поетесою Ольгою Могильдою;
- «Вікі любить пам’ятки» – інтерактивне заняття;
- «Скорботні відлуння Бабиного Яру» – блог-кафе;
- «Знай наших» – засідання клубу;
- «Убивчий аромат цитрусових», «Відірваний аркуш», «Вража ущелина» – презентація книг Олега Бондаря;
- «Здоров’я жінки. Запальні захворювання в гінекології» – зустріч з лікарем-гінекологом Гришко А. М.;
- Презентація інформаційно-туристичного порталу Кіровоградщини;
- День відкритих дверей до Всеукраїнського дня бібліотек;
- Засідання журі літературної премії імені Юрія Яновського;
- «Острог – твердиня українського духу» – віртуальна екскурсія;
- «3D-моделювання» – майстер-клас.
Артхаус Клуб. Перегляд фільмів:
- «Лисиця в норі»;
- «Піаністка»;
- «З Австрії до Австралії»;
Слухаємо та читаємо разом (відео у соціальних мережах):
- Поезія, присвячена святкуванню американського Дня праці;
- «Чарлі і шоколадна фабрика» / «Charlie and the Chocolate Factory»;
- «10 років у рекламному бізнесі» / «10 years in Advertising Business»;
- Вірш до дня бібліотек «Я відкрила книгу» / «I Opened a Book».
Навчальні заняття (тренінги, семінари):
- «Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет» – тренінги для літніх користувачів;
- «Медичні сервіси електронного урядування»;
- «Сервіси електронного урядування» ;
- «Робота мовних клубів. З досвіду роботи» для вчителів з курсів підвищення кваліфікації (в рамках Всеукраїнського дня бібліотек).
Книжкові виставки:
- «Вересень щедро сонцем зігрітий» – до Дня знань;
- «Книги знають усе» – (постійно діюча);
- «Книжковий глобус» – (постійно діюча);
- «Незабутні таланти: крізь простір і час» – (постійно діюча);
- «Бібліографія ключ до книжкового всесвіту» – (постійно діюча);
- «Енциклопедична скарбниця» – (постійно діюча);
- «Українська абетка»;
- «Якісна освіта вимога часу»;
- «Здоров’я жінки» – до Міжнародного дня гінекологічного здоров’я;
- 100 років від дня народження Станіслава Лема;
- «Твоє здоров’я у твоїх руках» – до Дня фізичної культури і спорту України;
- 90 років від дня народження Бориса Харчука;
- «Український правопис сьогодення»;
- 180 років від дня народження Михайла Драгоманова;
- 155 років від дня народження Герберта Уеллса;
- «Героїчне минуле партизан» – до Дня партизанської слави;
- «Знання європейських мов ключ до успіху в сучасному світі» – до Європейського дня мов;
- «Відкрий дитині своє серце» – до Дня усиновлення;
- «Українською без помилок» – (лінгвопрактикум з української мови);
- «Бабин Яр: історії та долі» – презентація книжкової виставки-реквієм;
- «Поет і журналіст Петро Селецький»;
- «Золоті причали» Світлани Барабаш;
- «Лінія часу Віктора Терена»;
Творчі виставки:
- «Мальовнича Україна» – відкриття виставки творчих робіт Ростислава Климишина;
- «Ловець веселок» – Відкриття фотовиставки В’ячеслава Білоуса;
- «Мистецькі фантазії» двох майстринь Оксани Шарій та Юлії Олейніченко. Спільний проєкт з обласним Центром народної творчості
- «Мелодії душі» – відкриття виставки словацьких художників;
- «Відчуття» – відкриття персональної виставки Інни Дубосар (декоративно-ужиткове мистецтво);
- «Твої сусіди по планеті» – фотосушка на підтримку «Всеукраїнського маршу за тварин», світлини фотохудожників міста.
Протягом місяця відбулися засідання клубів: засідання клубу розмовної французької мови zoom meeting; засідання клубу розмовної англійської мови zoom meeting; засідання клубу розмовної англійської мови; засідання клубу розмовної англійської мови (кіноклуб); засідання клубу «Муза»; засідання літературного об’єднання «Парус»; асідання клубу народних ремесел «Ниточка»; засідання Клубу робототехніки та 3D-моделювання; засідання клубу розмовної польської мови
Онлайн–заходи:
- «День читання книг» – інтерактив на ФБ;
- «Театр Камішібай. Методика проведення заходів для дітей» – онлайн-майстер-клас від Гете-інституту;
- «Плани на осінь» – челендж на ФБ;
- «Як створити успішний проєкт» – онлайн-тренінг від Гете-інституту;
- Осінній курс німецької мови на рівень А.2.1. від Гете-інституту;
- Розіграш книг на інстаграм;
- Віртуальна екскурсія «Музей сучасного мистецтва в Парижі»
- Вікторина на ФБ до Всеукраїнського дня бібліотек
- «Електронні бібліотеки для навчання та дозвілля» – віртуальний медіа-проєкт;
- «Мальовнича Україна» – віртуальна книжкова виставка;
- «Літературна премія імені Юрія Яновського-2021» – віртуальна книжкова виставка;
- «Апостол правди і науки» – віртуальна книжкова виставка.
Прямі ефіри на ФБ та відео на ютуб-каналі:
- «Як розслідувати нещасні випадки на виробництві» – лекція в рамках інформаційної платформи з питань з охорони праці;
- «Василь Сухомлинський: від батьківського порогу у великий світ» – круглий стіл до дня народження Василя Сухомлинського;
- Засідання робоклубу;
- «Організація та проведення медичних оглядів працівникам
підприємств, установ, організацій» – зустріч в рамках інформаційної платформи з питань праці;
- «Жизнь неоконченная повесть» – презентація поетичної збірки Людмили Ніколаєвської;
- Захід присвячений Дню Незалежності Болгарії;
- «Львівський театр під час окупації» – презентація книги;
- «Відомі і невідомі факти з історії Центральноукраїнського регіону».
- Друга відеолекція «Що писала єлисаветградська преса про голод 1921–1922 рр.)
- «Вбивчий аромат цитрусових», «Відірваний аркуш», «Вража ущелина» – презентація книг Олега Бондаря;
- «Бібліотека і книга у цифрову епоху» – обласний методичний семінар-практикум;
- «Мелодії душі» – відкриття виставки словацьких художників;
- «Особливості гарантійного ремонту побутової техніки» – зустріч в рамках школи досвідченого споживача;
- Презентація інформаційно-туристичного порталу Кіровоградщини;
- Короткі відео на Інстаграм.
Обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка
Масові заходи:
День Знань:
- «Сторінками історії української державності» – урок;
- «Ти потрібен Україні» – урок;
- «Україна: 30 років – 30 кроків» – відеоекскурс;
- «Відкрий для себе Україну» – гра патріотів;
- «Кіровоградщина – моя маленька велика Батьківщина» – до Дня міста;
День краєзнавства:
- «Мій край – історії скарбниця» – екскурсія-експедиція;
- «Запрошуємо до Єлисаветграда, якого вже немає!» – вікторина;
- «Великі вигадки про маленький Париж» – історичні хроніки до Дня міста;
- «Мій край – моє натхнення» – виставка робіт майстрів краю;
- День відкритих дверей – до Всеукраїнського дня бібліотек;
- XIII-й Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій – до Всеукраїнського дня бібліотек;
- «Хто багато читає, той багато знає» – казкова вікторина;
- «Кіровоградщина – одна, що є…» – віртуальна екскурсія;
- «Цікавинки техніка: mbot – веселе програмування» – ІТ-година;
- «Бабин Яр: без права на забуття» – національний урок пам’яті – до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру;
- «Паперове програмування» – пізнавальна гра;
- «Бабин Яр: історичні уроки минулого» – вечір реквієм (в рамках Бібліо-проєкту Патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини»);
- «З Україною в серці» – караван історій;
- «Бережи природу і себе» – перегляд та обговорення документального фльму «Фукусіма» в рамках «Кліматичного маршу»;
- «Книги для майбутніх мам і татусів» – заняття в інформаційному пункті;
- «МамоШкола» на базі КЗ Центр планування сім’ї та репродукції людини;
- «Далека мандрівка маленького робота» – пазл-квест;
- «Енциклопедії. Словники. Довідники» (методика пошуку інформації) – бібліотечний урок (заняття «Школи інформаційного комфорту»);
- «Пізнай своє місто» – онлайн квіз;
Участь у Всеукраїнському святі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» (локація бібліотеки на Хуторі Надія):
- Виготовлення вантажної закладини у техніці ошибана;
- «Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене» (Іван Карпенко-Карий) – книжкова виставка;
«Мапа бажань» – майстер-клас із візуалізації мрій (заняття хобі-клубу/онлайн-майстерні для молоді з інвалідністю «НАPPI-МАЙСТЕРНЯ»);
«Мистецтво нашого краю» – інформаційна година;
Літературні читання в рамках проєкту «Доступний вільний простір для молоді».
Проведено засідання клубів за інтересами:
Засідання клубу «Профі»:
- «Математика у світі професій» – екскурсія на факультет математики, природничих наук та технологій ЦДПУ ім. В. Винниченка;
- «Скульптор – професія талановитих людей» – зустріч з Г. Савченком в скульптурній майстерні;
Засідання клубу «Ліра»:
- «Поетичні експромти»;
Працює Пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою.
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
- «Українське слово йде до тебе» – (книги, видані за державною та обласною програмами книговидання та книгорозповсюдження);
- «Знайомтесь: визначні особистості Європи» – (із циклу «Європейський калейдоскоп»);
- «Кожна книга – нова таїна» – (нові надходження, постійно діюча);
- «Вам, першокурсники»;
- «Краю мій, я тут живу!» – до Дня міста;
- «Діяльність М. Грушевського крізь призму часу» –до 155-річчя від дня народження;
- «Бабин Яр: свіча болю і скорботи» – до 80-річчя;
- «Історія та сучасність українського кіно» – до Дня українського кіно.
Підготовлено та поширено на веб-сайті бібліотеки та в соціальних мережах:
- Відеоролик за книгою Еріка Шміда та Джонатана Розенберга «Як працює Google».
Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка
До Дня Знань:
- Організувати і провести Перший урок;
- Виставка літератури «Самчитайлик»;
- Книжкова виставка «Покоління АЛЬФА обирає»;
- Інформ-дайджест «Створи своє майбутнє».
День інформації:
- «До країни цікавих знань»;
- Створення медіапродукту «#LikeКнигу»;
- Освітній онлайн контент «Читацький щоденник».
До Тижня безпеки дорожнього руху:
- Виставка-адвайзер «Пам’ятай та виконуй!»;
- Година безпеки «Я і вуличний рух».
Лабораторія цікавих наук для дошкільнят «Експериментаріум»:
- Огляд літератури: «Незвичайні тварини» та експеримент «Слухняний вулкан».
До Всеукраїнського дня бібліотек:
- Book-вояж «Літературні світи сучасної Європи»;
- Книжкова виставка «Будь в тренді, ЧИТАЙ»;
- Travel-день «Бібліотека очима дітей»;
- Profi-тайм «Я і моя професія»;
- Акція «День повернутої книги».
Огляди літератури:
- Серія «Життєві уроки»;
- Серія «Світ пана Водиці»;
- Серія «Зірки Про»;
- Мікс «Журнальний Барвограй»;
- Відеоогляд «Найсучасніші бібліотеки України».
До Дня міста:
- Краєзнавчі вебмандри «Наше місто від «А» до «Я»;
- Інформгодина «Наш край у козацьких думах і піснях».
Заходи Бібліотечної інтерактивної просвітницької платформи «Зелене світло»:
- СитАн «Як виховати відповідального пішохода та організувати безпечне середовище для громади?» (Групи учасників: поліція, батьки, вчителі та бібліотекарі, представники органів влади та бізнесу, школярі);
- Просвітницький тренінг «Безпечний дитячий світ»;
- ТМ «Малюємо з котом «Інжиром» та вивчаємо дорожню грамоту»;
- ТМ флікерів «Засвітись-збережи життя!»;
- Інфографіка та відео порада «На відстані одного кліка».
Детективний буктрейлер:
- «Флечер, діло, що смерділо» з серії «По гарячих слідах».
«BOOK- Хвилинка»:
- «Давня історія» Аманда Вуд і Майк Джоллі.
«День бібліографії»:
- «Бібліотека – книжковий зліпок Всесвіту».
BiblioHab «11 +»
- Ярмарок творчих людей «VIP-персона»;
- «Game Land» (Розваги та настільні ігри для підлітків);
- «Cinema town» (Перегляд кінофільмів).
Творча-студія майстеркласів «Хобі-територія»:
- «Book-аксесуари».
Заняття для користувачів з циклу «Школяр і комп’ютер: технології без шкоди»:
- Створення привітальної листівки онлайн;
- Додатки TikTok і Like. Користь чи небезпека для дітей?
Індивідуальні заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО з циклу «Знавці комп’ютерних наук».
Індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами на тему: «Комп’ютер доступний кожному».