Діяльність центру

Читайте, слухайте, спілкуйтеся!

Надворі лютий. Зимовими вечорами комусь хочеться помріяти про мандри та пригоди, хтось згадує минуле та планує майбутнє. Як краще провести в сімейному колі вечірній час цікаво і з користю? Вихід є! Помандрувати сторінками улюблених книг разом з героями Гаррієт Бічер-Стоу, Даніеля Дефо, Марка Твена, Жуля Верна, а також усміхнутися, читаючи «Комедії» Жана Батіста Мольєра. Ці книги можна не лише читати, а й слухати. Пропонуємо прослухати з дітьми аудіокниги з творами, які вивчали у свій час ви, батьки.

За останні роки всі, в кого є школярі, часто чують про те, що інколи шкільна програма здатна вбити будь-яке бажання читати. Проте є видання, які десятиліттями вивчають за шкільною програмою. І їх не обов’язково читати, можна слухати. До таких прослуховувань залюбки долучаються наші користувачів з вадами зору. Адже аудіокнига є чудовою альтернативою друкованій книзі та виданням шрифтом Брайля. У фонді відділу абонемента маємо понад 300 CD-дисків з записами творів українських та зарубіжних письменників.

Працівники відділу абонемента підібрали п’ять відомих аудіокниг, які повернуть у дитинство дорослих, а школярам допоможуть під час навчання.

У США в самий розпал Громадянської війни президент Лінкольн зустрівся з Гаррієт Бічер-Стоу і спитав її: «Так Ви та маленька жінка, яка розпочала цю велику війну?» Та письменниця не вела воєнних дій, вона лише написала роман «Хатинка дядька Тома» на захист темношкірих людей. Книга Бічер-Стоу не про рабство в Америці ХІХ століття, а про милосердя і боротьбу людини за власну гідність.

Книгу Даніеля Дефо «Робінзон Крузо» ось уже кілька століть у багатьох країнах світу читають і перечитують люди різних поколінь. У романі майстерно описано незвичайні пригоди моряка, який після корабельної аварії опинився на безлюдному острові та прожив там 28 років.

Про небезпечні й романтичні пригоди Діка Сенда, юного капітана шхуни «Пілігрим», можна дізнатися, прослухавши аудіокнигу з твором Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан».

В 1876 році побачила світ книга Марка Твена, що внесла його ім’я в історію світової літератури. Це були знамениті «Пригоди Тома Сойєра». Твір наповнений простим гумором, а в Томі Сойєрі можна легко впізнати самого автора.

Ще одна аудіокнига з гумором – «Комедії» Жана Батіста Мольєра. Автор розкриває перед слухачем багату галерею образів, в якій можна побачити всі прошарки суспільства.

Чекаємо на дорослих і дітей у відділі абонемента. Запрошуємо користувачів з вадами зору. Отримайте задоволення від прослуховування «шкільних» книг разом зі своїми дітьми! Не потрібно зволікати і користувачам, яким до вподоби паперові книги. Читайте, слухайте, спілкуйтеся!

Наталія Білаш,
завідувачка відділом абонемента