[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон ЗМІ про бібліотеку

Фон

 Фон

25 вересня

 

Мельник, Петро. Кропивницький: Під «Парусом» — понад десять нових книжок (ФОТО) [електронний ресурс] // Голос України. – режим доступу: http://www.golos.com.ua/article/336239 . – Назва з екрана. – Дата публікації 25.09.2020

Члени літературного об’єднання «Парус» у Кропивницькому підбили підсумки цьогорічної успішної творчої роботи. Загалом місцеві літератори випустили в світ понад десяток нових книжок — переважно це поезія.

 

24 вересня

 

1. Корінь, Антоніна. Множимо радість, ділим печаль / Антоніна Корінь // Наше місто. – 2020. – 24 вересня. – С. 4 : фото

Авторка статті, членкиня "Паруса", розповідає про діяльність цього літературного об'єднання в умовах карантинних обмежень та про творчі здобутки колег. Бібліотека ім. Д. І. Чижевського та міський літературний музей згадуються у зв'язку із засіданнями "Парусу".

2. Никитина, Елена. Памяти Константина Параконьева / Елена Никитина // Украина–Центр. – 2020. – 24 сентября. – С. 10 : фото.кол.

Століття відомого актора Костянтина Паракон'єва відзначили в ОУНБ ім. Д. Чижевського. Домашню і камерну атмосферу створювали не лише бібліотекарі, але й музейні та архівні працівники міста, та – головне – донька митця Алла Костянтинівна, що завітала до Кропивницького саме у зв'язку із батьковим ювілеєм. Костянтин Йосипович був також засновником студентського театрального гуртка, нині відомого як "Резонанс".

http://uc.kr.ua/2020/09/22/pamyaty-konstantyna-parakoneva/

3. Шепель, Федір. Виставка однієї фотографії / Федір Шепель // Народне слово. – 2020. – 24 вересня. – С. 9 : фото

"Маруся Нікіфорова: міф і реальність" – презентація виставки з цією назвою відбулась у рамках "Краєзнавчих студій" в ОУНБ ім. Д. Чижевського. Цікаво, що головним і єдиним експонатом виставки стала світлина з приватної колекції історика, краєзнавця та колекціонера Віталія Постолатія. На презентації відбулась дискусія щодо подій початку ХХ ст. в Україні та краї. Захід присвячено 100-річчю Української революції та Дню міста.

4. Шепель, Федір. "У театрі я – з трьох років" : Пам'яті Костянтина Параконьєва / Федір Шепель // Народне слово. – 2020. – 24 вересня. – С. 8 : фото

В ОУНБ ім. Д. І. Чижевського відзначили сторіччя відомого актора, театральної легенди міста на Інгулі, уродженця Володимирівки Великовисківського району Костянтина Параконьєва. На зустрічі була присутня донька митця, яка поділилась спогадами про батька.

5. Шепель, Федір. Урбаністичні пейзажі / Федір Шепель // Наше місто. – 2020. – 24 вересня. – С. 16 : фото.кол.

У відділі мистецтв ОУНБ ім. Д. І. Чижевського відкрито виставку "Урбаністичні пейзажі суСпільного проживання". Організатори і митці мали на меті привернути увагу громади до подій, фактів і дрібниць, які заважають нам бути в гармонії з природою.

 

21 вересня

 

У Кропивницькому літературне об‘єднання «Парус» представило нові твори (ФОТО)[електронний ресурс] // Утренний город. – режим доступу: https://www.ugorod.kr.ua/news/2020-09-21-79091.html . – Назва з екрана. – Дата публікації 21.09.2020

У бібліотеці Чижевського літературне об‘єднання «Парус» представило нові книги. На захід завітали місцеві художники, поети та представники болгарської спільноти.

 

18 вересня

 

1. Шепель, Федір. Міф і реальність: у Кропивницькому презентували виставку однієї фотографії (ФОТО) [електронний ресурс] // Рідний край. – режим доступу: https://rk.kr.ua/mif-i-realnist-u-kropivnitskomu-prezentuvali-vistavku-odniei-fotografii-foto . – Назва з екрана. – Дата публікації 18.09.2020

17 вересня, в рамках «Краєзнавчих студій» в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, що в Кропивницькому, відбулася презентація виставки однієї фотографії під назвою «Маруся Нікіфорова: міф і реальність». Захід присвячено подіям Української революції столітньої давнини у нашому краї та цьогорічному Дню міста Кропивницький. Крім представленої фотографії з приватної колекції історика, краєзнавця, колекціонера Віталія Постолатія, відділ краєзнавства книгозбірні підготував також виставку книг та інших друкованих матеріалів, присвячених відомій історичній особистості, про яку писали відомі земляки Юрій Яновський, Арсен Тарковський, Григорій Гусейнов та інші.

2. Шепель, Федір. Кропивницький: виставку однієї фотографії відкрили в головній книгозбірні області (ФОТО) [електронний ресурс] // З перших уст. – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/19355-kropyvnytskyi-vystavka-odniiei-fotohrafii-vidkryly-v-holovnii-knyhozbirni-oblasti-foto. – Назва з екрана. – Дата публікації 18.09.2020

17 вересня, в рамках «Краєзнавчих студій» в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, що в Кропивницькому, відбулася презентація виставки однієї фотографії. Мова йде про експозицію «Маруся Нікіфорова: міф і реальність».

3. Шепель, Федір. Пам’ятаю міцні й теплі татові руки, - донька розповіла про талановитого вихідця з Кіровоградщини (ФОТО) [електронний ресурс] // Рідний край. – режим доступу: https://rk.kr.ua/pam-jataju-mitsni-i-tepli-tatovi-ruki-donka-rozpovila-pro-talanovitogo-vihidtsja-z-kirovogradschini-foto . – Назва з екрана. – Дата публікації 18.09.2020

16 вересня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського провели захід, присвячений столітньому ювілею уродженця Володимирівки Великовисківського району, театральної легенди нашого міста, народному артисту України й Шевченківському лауреату Костянтину Параконьєву (1920-1987).

 

17 вересня

 

1. Шепель, Федір. Зустріч із донькою театральної легенди Кропивницького (ФОТО) [електронний ресурс] // З перших уст. – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/19346-zustrich-iz-donkoiu-teatralnoi-lehendy-kropyvnytskoho-foto . – Назва з екрана. – Дата публікації 17.09.2020

16 вересня, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся захід, присвячений столітньому ювілею народного артиста України й Шевченківського лауреата Костянтина Параконьєва (1920-1987).

Завдяки участі доньки артиста Алли Параконьєвої, котра завітала на малу батьківщину з Запоріжжя, інших членів уславленої родини та земляків, яким пощастило бачити пана Костянтина на сцені нашого театру й спілкуватися з ним, захід мав живий та емоційний характер.

2. Шепель, Федір. Кропивницькому – книги про франківців / Федір Шепель // Народне слово. – 2020. – 17 вересня. – С. 9 : фото

До ОУНБ ім. Д. І. Чижевського надійшла серія книг, присвячена Київському Національному академічному драматичному театру імені Івана Франка. Сталося це напередодні "Вересневих самоцвітів", що дозволяє прилучитись до історії українського театру у дні всеукраїнського театрального фестивалю. Публікація містить також перелік книг та коментар завідувачки відділу мистецтв С.Ушакової.

3. Сапсан, Стефанія. Ананаси в шампанському : Творчий процес / Стефанія Сапсан // Наше місто. – 2020. – 17 вересня. – С. 2 : фото

Відновились творчі зібрання літераторів області – членів кіровоградського обласного літературного об'єднання "Степ" імені Віктора Погрібного. Про те, як проходять засідання, коли саме відбуваються зустрічі та що корисного і цікавого пропонують читачам письменники області можна дізнатись з публікації. Назву статті дала фраза, яка належить поету Срібної доби Ігорю Северяніну.

4. Мистецтво не має меж // Первая городская газета. – 2020. – 17 вересня. – С. 2

В ОУНБ ім. Д. І. Чижевського відкрилася виставка-проект «суСПІЛЬНЕ». Для оформлення робіт фотовиставки задіяна звичайна упаковка. Тематика робіт – стосунки між людьми, стосунки з містом, з природою, все те, що складає екологію нашого життя.

https://www.ugorod.kr.ua/news/2020-09-14-78977.html

5.Ніколаєвська, Світлана. Хай пісні летять за обрій... Щира дружба стане на рушник / Світлана Ніколаєвська // Первая городская газета. – 2020. – 17 вересня. – С. 12 : фото.кол.

Щорічно до Дня Конституції України Клуб народних ремесел "Ниточка" презентує в ОУНБ ім. Д. І. Чижевського «Рушникові доріжки» – старовинні та сучасні вишиті рушники. Публікація містить інформацію про символіку рушників та про майстринь–вишивальниць.

https://www.ugorod.kr.ua/articles/rushnuk.html

6. Дудник, Олександр. Бібліографічна винниченкіана (ХХ – початок ХХІ ст.) / Олександр Дудник // Бібліотечний вісник. – 2020. – № 2 (256). – С. 17–29

Серед бібліографічних покажчиків про Володимира Винниченка відзначено також і видання ОУНБ ім. Д. І. Чижевського «Володимир Винниченко – письменник, філософ, публіцист, політик». Дається характеристика кожному розділу видання, особливо наголошується на розділі "Вивчення спадщини В.Винниченка у навчальних закладах".

 

14 вересня

 

1. У Кропивницькому презентували ековиставку (фоторепортаж) [електронний ресурс] // Фотоінформ. – режим доступу: http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-prezentuvali-ekovistavku-fotoreportazh.html . - Назва з екрана. – Дата публікації 14.09.2020

4 вересня, у місті Кропивницький в ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбулася презентація ековиставки «Урбаністичні пейзажі суcпільного проживання». Це спільний проєкт відділу мистецтв, Орхуського центру екологічної інформації та екоактивістів міста. Експозицію складають роботи художниць Наталії Корнілової та Ольги Краснопольської, фотографа Юрія Лебедєва, майстрів Ірини Кудревич та Євгена Всилевського. Представлені роботи, які є свідченням небайдужого ставлення до проблем навколишнього середовища.

2. Гуріна, Лара. У Кропивницькому показали урбаністичні пейзажі нашого буття (ФОТО) [електронний ресурс] // CBNews. Центральноукраїнське бюро новин. – режим доступу: https://cbn.com.ua/2020/09/14/u-kropyvnytskomu-pokazaly-urbanistychni-pejzazhi-nashogo-buttya-foto/?fbclid=IwAR32GAXc6I7OLuWJmJDrOD6PIRi8QUbO3bHDLMG1jaPFmBHw_YAhrMlhuyw . – Назва з екрана. – Дата публікації 14.09.2020

Ековиставка «Урбаністичні пейзажі суСпільного проживання» відкрилася 14 вересня, в головній бібліотеці області, передає CBN. Це спільний проєкт відділу мистецтв, Орхуського центру екологічної інформації та екоактивістів міста.

 

9 вересня

 

Шепель, Федір. Кропивницький: до головної книгозбірні області надійшли видання про театр імені Івана Франка (ФОТО) [електронний ресурс] // З перших уст. – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/19226-kropyvnytskyi-do-holovnoi-knyhozbirni-oblasti-nadiishly-knyhy-pro-teatr-imeni-ivana-franka-foto . – Назва з екрана. – Дата публікації 9.09.2020

До обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, що в Кропивницькому, надійшла серія книг, присвячених 100-річчю київського Національного академічного драматичного театр імені Івана Франка.

 

3 вересня

 

Полулях, Сергій. Старі газети: новий погляд / Сергій Полулях // Наше місто. – 2020. – 3 вересня. – С. 4

Йдеться про поповнення фондів періодичних видань ОУНБ ім. Д. І. Чижевського завдяки колекціонеру Ігорю Світецькому. Близько 600 примірників місцевих газет та журналів 20-50-х рр. XXст. віднині отримали прописку у відділі цінних і рідкісних документів.

 

1 вересня

 

Гуріна, Лара. У Кропивницькому можна побачити рідкісні світлини переможців Другої світової війни (ФОТО) [електронний ресурс] // CBNews. Центральноукраїнське бюро новин. – режим доступу : https://cbn.com.ua/2020/09/01/u-kropyvnytskomu-mozhna-pobachyty-ridkisni-svitlyny-peremozhtsiv-drugoyi-svitovoyi-vijny-foto/?fbclid=IwAR2Y9JA6R7a0XU4Rbhb8LaOZkb5ed6evwC7QZnmw22y7-1jlVl8UvdKfspc . – Назва з екрана. – дата публікації 1.09.2020

Виставка рідкісних фотографій «Переможці» відкрилася 1 вересня в Інтернет-центрі ОУНБ ім. Чижевського, передає CBN. Присвячена вона Дню пам’яті початку та закінчення Другої світової війни і складена з архівних світлин кропивницького краєзнавця і колекціонера Віталія Постолатія.

 

27 серпня

 

1. Шепель, Федір. На Кіровоградщині проходять книжкові виставки, присвячені видатному перекладачу Анатолю Пепепаді (ФОТО) [електронний ресурс] // Рідний край. – режим доступу: https://rk.kr.ua/na-kirovogradschini-prohodjat-knizhkovi-vistavki-prisvjacheni-vidatnomu-perekladachu-anatolju-perepadi-foto. Назва з екрана. – Дата публікації 27.08.2020

Завідувачка відділом обслуговування користувачів обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського Ірина Рєзнік презентувала виставку книг, перекладених Анатолем Перепадею, що з’являлися в різні роки в українських видавництвах. Виставка присвячена 85 років від дня народження видатного перекладача Анатоля Перепаді (1935-2008).

2. Лягул, Ірина. Обрали директорів на головні культурні посади області / Ірина Лягул // Первая городская газета. – 2020. – 27 серпня. – С. 2 : фото У Кропивницькому відбувся цикл засідань конкурсних комісій на заміщення вакантних посад, де обрано керівників обласних закладів культури. Стали до роботи нові очільниці обласної філармонії та бібліотеки імені Д.І.Чижевського. Бібліотеку очолила Животовська Валентина Григорівна. Свою трудову діяльність пані Валентина розпочинала саме з цього закладу. За 20 років роботи в головній книгозбірні Кіровоградщини вона пройшла шлях від бібліографа відділу мистецтв до заступника директора. Потім була робота на державній службі, де вона очолювала управління культури облдержадміністрацїі.

https://mgg.ua/edition-pervaja-gorodskaja-gazeta-n35-27-08-2020

3. Рыбченков, Геннадий. Смотрите, кто пришел / Геннадий Рыбченков // Украина–Центр. – 2020. – 27 серпня. – С. 4 : фото

Серед останніх кадрових призначень – Животовська Валентина Григорівна на посаду директора ОУНБ ім. Д.І.Чижевського. До цього Валентина Григорівна керувала Управлінням культури ОДА, а до призначення на державну службу 20 років працювала в обласній бібліотеці, у т.ч. 10 років – на посаді заступника директора. Пані Валентина має намір здійснити багато планів та проектів.

Серед останніх кадрових призначень – Животовська Валентина Григорівна на посаду директора ОУНБ ім. Д.І.Чижевського. До цього Валентина Григорівна керувала Управлінням культури ОДА, а до призначення на державну службу 20 років працювала в обласній бібліотеці, у т.ч. 10 років – на посаді заступника директора. Пані Валентина має намір здійснити багато планів та проектів.

http://uc.kr.ua/2020/08/25/smotryte-kto-pryshel/

26 серпня

 

1. Кіровоградщини: Нова очільниця наукової бібліотеки приступила до своїх обов’язків (ФОТО) [електронний ресурс] // Утренний город. – режим доступу : https://www.ugorod.kr.ua/news/2020-08-26-78621.html?fbclid=IwAR1JhSBsKgg3-mYcgki8UpUJyPp_iGRJVOIk9jPp-rK6qf1iTBxwC9uxTB8. Назва з екрана. – Дата публікації 26.08.2020

Голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко привітав Валентину Животовську з першим днем на посаді директора. Свою трудову діяльність пані Валентина розпочинала саме з цього закладу. За 20 років роботи в головній книгозбірні Кіровоградщини вона пройшла шлях від бібліографа відділу мистецтв до заступника директора.

2. Нова директорка планує зробити бібліотеку Чижевського найкращою в Україні [електронний ресурс] // Інформаційний портал Гречка. – режим доступу : https://gre4ka.info/kultura/60615-nova-dyrektorka-planuie-zrobyty-biblioteku-chyzhevskoho-naikrashchoiu-v-ukraini. Назва з екрана. – Дата публікації 26.08.2020

Валентина Животовська підписала п'ятирічний контракт роботи, за які вона має втілити стратегію розвитку закладу. Нова директорка обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського Валентина Животовська планує зробити заклад культури найкращим в країні. Про це вона заявила під час представлення її колективу бібліотеки сьогодні, 26 серпня, повідомляє пресслужба закладу культури.

3. Гайда, Лариса. «Інтердівчинка» - з Бобринця (ФОТО) [електронний ресурс] // Кропивницький час-тайм. – режим доступу : http://chas-time.com.ua/liudyna/interdivchynka-z-bobryntsia.html . Назва з екрана. – Дата публікації 26.08.2020

В статті розповідається про життя та творчість українського і російського кінооператора, кінорежисера, сценариста, композитора Петра Юхимовича Тодоровського, якому 26 серпня виповнилося 95 років від дня народження.

Також згадується про ювілейне зібрання 26.08.2015 р. у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.Чижевського, присвячене 90-річчю від дня народження П. Тодоровського, на якому Лариса Гайда розповідала про свої враження від відвідування Музею кіно, що на Одеській кіностудії, де пощастило поспілкуватись з його директором Вадимом Костроменком, який навчався і працював з Петром Тодоровським. Так, вперше на Кіровоградщині, був реалізований культурологічний проєкт-кіноперфоманс «Петро Тодоровський: витоки».

А нещодавно творча група ОУНБ ім.Д.Чижевського порадувала чудовою роботою «Кіноромантика Петра Тодоровського: бібліографічний покажчик» укл. Н. П. Андрійченко, І. В. Ритар, Н. В. Бульба; ред. Н. Ф. Калашнікова; відп. за вип. Є. Г. Літвінова. – Кропивницький, 2020. – 33 с.

Електронну версію покажчика розміщено на вебсайті Кіровоградської ОУНБ ім. Д. І. Чижевського

21 серпня

 

Козакова, Ірина. У науковій бібліотеці Кропивницького День незалежності України відзначили вуличною акцією (ФОТО) [електронний ресурс] // З перших уст. – режим доступу : https://zpu.kr.ua/suspilstvo/18925-u-naukovii-bibliotetsi-kropyvnytskoho-den-nezalezhnosti-ukrainy-vidznachyly-vulychnoiu-aktsiieiu-foto. – Назва з екрана. – Дата публікації 21.08.2020

20 серпня відбулась вулична акція приурочена до Дня Незалежності України, яку підготували і провели бібліотекарі ОУНБ ім. Д.І. Чижевського. У рамках акції також відбулося відкриття виставки на склі “Арт блокпост - зцілення мистецтвом», якій передував окремий творчий проєкт «Мистецькі студії для учасників/учасниць АТО/ООС»

20 серпня

 

1. Федоренко, Дар’я. Новопризначена директорка бібліотеки ім. Чижевського розповіла, які зміни чекатимуть на читачів (ФОТО) [електронний ресурс] // Точка Доступу. – режим доступу: https://dostyp.com.ua. – Назва з екрана. – Дата публікації 20.08.2020

Директорка обласної універсальної наукової бібліотеки Валентина Животовська розповідає як розвиватиметься бібліотека та які зміни чекатимуть на читачів найближчими місяцями.

2. Івахнюк, Наталія (бібліотекарка відділу документів з економічних, технічних та природничих наук). Бджіл тримати – не в холодку лежати : Медосвіт / Наталія Івахнюк // Наше місто. – 2020. – 20 серпня. – С. 4

Ріст бджолиної сім'ї – запорука успіху пасічника. Корисні поради – у довідкових виданнях з фонду ОУНБ ім. Д.І.Чижевського.

3. Маламен, Оксана (головна бібліотекарка відділу краєзнавства ОУНБ ім. Д.Чижевського). У степу під парусом / Оксана Маламен // Народне слово. – 2020. – 20 серпня. – С. 9 : фото

У назві статті використано імена літературних об'єднань міста, що наприкінці минулого року відзначили у стінах обласної бібліотеки серед читачів та однодумців свої ювілеї – "Степ" та "Парус". Про тематику зустрічей, членів та гостей об'єднань, спільні свята і персональні успіхи – про все це можна дізнатись з публікації.

14 серпня

 

1. Познякова, Тетяна (провідна бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності ОУНБ ім. Д. І. Чижевського). Тільки книги знають усі відповіді : Корисне чтиво / Тетяна Познякова // Наше місто. – 2020. – 13 серпня. – С. 4 : фото

Огляд книжкових новинок, не лише цікавих, але й корисних, не розважальних, а таких, що потребують роздумів, напруження думки, духовного зростання.

2. Сапсан, Стефанія. За обрій відійшов, та й дотепер в "Степу" / Стефанія Сапсан // Наше місто. – 2020. – 13 серпня. – С. 2 : фото

Члени літературного об'єднання "Степ" на честь 85-річчя від дня народження Віктора Погрібного вшанували пам'ять свого колишнього керівника, чиє ім'я віднині носить "Степ". До пам'ятної дати вийшло друком чергове число одноіменного альманаху. Зібрання відбулось у обласній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського. Публікація містить також цікаві пропозиції та проекти літераторів щодо вшанування видатних земляків – І. Карпенка-Карого та В. Погрібного.

3. Полулях, Сергей. И все могло пропасть на веки вечные... / Сергей Полулях // Украина–Центр. – 2020. – 13 августа. – С. 14 : фото

Завдяки колекціонеру Ігорю Світецькому фонди періодики обласної бібліотеки поповнились виданнями 20-30-х років, переважно місцевими. Колекція з 600 примірників газет і журналів наразі проходить стадію обробки, але журналістам дозволили її оглянути і представити читачам.


4. Фоміна, Тетяна. Старі газети – як машина часу / Тетяна Фоміна // Кіровоградська правда. – 2020. – 13 серпня. – С. 8 : фото

Що читали жителі Зінов'євська у 20–х роках ХХ ст. у місцевих газетах? Для краєзнавців та захоплених історією міста і краю відтепер дізнатись про це цілком можливо, оскільки низку стародавніх газет передав до ОУНБ ім. Д. І. Чижевського колекціонер Ігор Світецький. Колекція отримає прописку у відділі цінних та рідкісних документів. А невдовзі вона в оцифрованому вигляді постане перед читачами на офіційному сайті бібліотеки.

7 серпня

 

Козакова, Ірина (бібліотекарка ОУНБ ім. Д. І. Чижевського). Від Гуттенберга до Цукерберга / Ірина Козакова // Вечірня газета. – 2020. – 7 серпня. – С. 7

Фахівці ОУНБ ім. Д. І. Чижевського провели обласний методичний семінар «Бібліотекар Кіровоградщини» в онлайн-форматі. Публікація деталізує зміст семінару та називає його учасників, у т.ч. організаторів і виступаючих.

6 серпня

 

1. Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми – долучаємось, інформуємо та запобігаємо // Первая городская газета. – 2020. – 6 серпня. – С. 14 : фото

В рамках всеукраїнської інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми в області пройшли тематичні заходи. Активну участь в попередженні торгівлі людьми взяла ГО «Обласний жіночий інформаційний центр», що діє при ОУНБ ім. Д.І. Чижевського. Публікація містить багатий фактографічний матеріал по темі.

2. Козакова, Ірина (бібліотекарка ОУНБ ім. Д. І. Чижевського). Карантин: бібліотека в Інтернеті / Ірина Козакова // Народне слово. – 2020. – 6 серпня. – С. 10

Умови карантину дещо розширили діяльність ОУНБ ім. Д. І. Чижевського в режимі онлайн. Публікація знайомить з нововведеннями: онлайн-реєстрацією читачів, віртуальною довідкою, віртуальними книжковими виставками, результатами активізації роботи у соціальних мережах, новими публікаціями на бібліотечному блозі. Йдеться також про нові можливості для підвищення кваліфікації бібліотекарів та проектну діяльність і міжнародне співробітництво у галузі культури.

3. Кропивничан запрошують долучитися до акції «Їм потрібна наша допомога!» // Видання «З перших уст»– режим доступу: https://zpu.kr.ua/suspilstvo/18705-kropyvnychan-zaproshuiut-doluchytysia-do-aktsii-yim-potribna-nasha-dopomoha – Назва з екрана. – Дата публікації 06.08.2020

15 серпня нинішнього року відзначатимуть Всесвітній день безпритульних тварин. Волонтери, співробітники притулків і небайдужі громадяни цього дня проводять різні заходи на підтримку безпритульних тварин. Цьогоріч долучаться до благородної справи й співробітники Орхуського центру екологічної інформації Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського. Вони запланували провести благодійну акцію «Їм потрібна наша допомога!» та фотовиставку, присвячену безпритульним тваринам.

 

5 серпня

 

У Кропивницькому оголосили акцію допомоги безпритульним тваринам // Інформаційний портал Кіровоградщини – Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/60334-u-kropyvnytskomu-oholosyly-aktsiiu-dopomohy-bezprytulnym-tvarynam – Назва з екрана. – Дата публікації 05.08.2020

До Всесвітнього дня безпритульних тварин, який відзначається 15 серпня, співробітники Орхуського центру екологічної інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського проводять благодійну акцію та фотовиставку, присвячену безпритульним тваринам.


 

31 липня

 

1. Познякова, Тетяна (провідна бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності ОУНБ ім. Д.І.Чижевського).

Читати дотиком пальців / Тетяна Познякова // Вечірня газета. - 2020. - 31 липня. - С. 7 : фото

Про читачів з особливими потребами, що виникли внаслідок повної або часткової втрати зору, турбуються в ОУНБ ім. Д.І.Чижевського. Книги шрифтом Брайля можна читати у бібліотеці або взяти для роботи вдома. Про ситуацію з виданням рел'єфно-крапкових книг в Україні та поповнення ними фондів бібліотеки, а також про важливі і цікаві аспекти проблеми можна дізнатись зі статті.

2. Що в старих газетах від кропивницького колекціонера Ігоря Світецького? (ФОТО) // З перших уст – режим доступу: https://zpu.kr.ua/shche/istoriya/18616-shcho-v-starykh-hazetakh-vid-kropyvnytskoho-kolektsionera-ihoria-svitetskoho-foto . – Назва з екрана. – Дата публікації 31.07.2020

Колекціонер із Кропивницького Ігор Світецький передав на зберігання до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського підбірки місцевих газет.

Книгозбірня поповнилася виданнями «Зиновьевский пролетарий» та «Зінов’ївський пролетар» (1926 – 1930 рр.), «Соціалістичний наступ» (1933 – 1935 рр.), «Металлист» (1926 – 1927 рр.), київських - «На зміну» (1938, 1941 рр.) і московсих - «Пионерськая правда» (1938, 1941 рр.), всього майже півтисячі номерів.

 

30 липня

 

1. У Кропивницькому презентували книгу про історичні будівлі міста (ФОТО) // CBNews. Центральноукраїнське бюро новин. – режим доступу: https://cbn.com.ua/2020/07/30/u-kropyvnytskomu-prezentuvaly-knygu-pro-istorychni-budivli-mista-foto/?fbclid=IwAR3PDo6FfyJ3QskiNI5NcS_3DIuWZSfckdasewuUU-yo1QsjX9gUSFhSudM – Назва з екрана. – Дата публікації 30.07.2020

В обласній науковій бібліотеці імені Чижевського 30 липня рамках краєзнавчих студій презентували книгу «Будинок кількох архітекторів», передає кореспондент CBN. Її авторами є краєзнавці Володимир Поліщук, Сергій Невесьолов та інженер-будівельник Валентина Сємічова.

2. У Кропивницькому бібліотеці передали унікальне зібрання старих газет (ФОТО)//Інформаційний портал Кіровоградщини // Гречка – режим доступу: https://gre4ka.info/suspilstvo/60247-u-kropyvnytskomu-bibliotetsi-peredaly-unikalne-zibrannia-starykh-hazet-foto – Назва з екрана. – Дата публікації 30.07.2020

Кропивницький колекціонер Ігор Світецький передав ОУНБ ім. Д.І. Чижевського унікальне зібрання газет.

Газети виходили друком в 30 – 40 роках минулого століття у тодішньому Зінов’єську, також є видання з Києва та Москви.

Це, зокрема, газети «Зиновьевский пролетарий» (1927 – 1930 рр.), Соціалістичний наступ (1934 – 1935 рр.), «Металлист» (1926 – 1927 рр.), київська - «На зміну» (1938, 1941 рр.) і московська - «Пионерськая правда» (1938, 1941 рр.). Усього майже півтисячі номерів.

 

29 липня

 

Колекціонер передав кропивницькій бібліотеці газети Зінов’євська, Кірова та Кіровограда (ФОТО) // CBNews. Центральноукраїнське бюро новин. – режим доступу: https://cbn.com.ua/2020/07/29/kolektsioner-peredav-kropyvnytskij-bibliotetsi-gazety-zinov-yevska-kirova-ta-kirovograda-foto/?fbclid=IwAR1DPSkNhBHUdXOPXULOA1hdCsLtF-HG9YBxDKNMtEAbW_AHdNQrDgxjNUc . – Назва з екрана. – Дата публікації 29.07.2020

Обласна наукова бібліотека імені Чижевського отримала більше 450 примірників рідкісних краєзнавчих видань, передає CBN. Їх бібліотеці передав кропивницький краєзнавець та колекціонер Ігор Світецький.

 

28 липня

 

У Кропивницькому повідомили імена перших «50 самоцвітів» // Медіапортал DOZOR– режим доступу: https://dozor.kr.ua/post/u-kropivnitskomu-povidomili-imena-pershih-50-samotsvitiv-15055.html . – Назва з екрана. – Дата публікації 28.07.2020

У Кропивницькому перший етап проекту «50 самоцвітів» досяг екватора.

Просвітницький проект «50 самоцвітів» започатковано з нагоди ювілею Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.

 

23 липня

 

Козакова, Ірина (бібліотекарка ОУНБ ім. Д.Чижевського).

50 самоцвітів: До ювілейного свята театрального мистецтва : Просвітницький проєкт / Ірина Козакова // Наше місто. - 2020. - 23 липня. - С. 4

Проєкт об'єднав 50 найяскравіших представників інтелектуальної еліти України. Це своєрідний літопис свята "Вересневі самоцвіти" у особистостях. Емоційні цитати, вірші та відгуки про театральний фестиваль занурюють читача у піввікову історію свята. Ресурс вміщено на сайті бібліотеки, посилання міститься наприкінці публікації.

 

17 липня

 

Козакова, Ірина. Бібліотека ім.Д.І.Чижевського готує віртуальний проєкт до «Вересневих самоцвітів» / Ірина Козакова // Вечірня газета. – 2020. - №28. – С.5

Обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського до ювілею всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» готує проєкт «50 самоцвітів». Проєкт об’єднав пів сотні найяскравіших представників інтелектуальної еліти України – відомих діячів культури ХХ та ХХІ століть.

 

16 липня

 

1. Мельник, Петро. На Кіровоградщині збирають самоцвіти. Загалом – 50 (ФОТО) [електронний ресурс] / Петро Мельник // Голос України. – режим доступу : http://www.golos.com.ua/news/118694?fbclid=IwAR1fom33K3hWYWI_RGlz_A9lmxNjOtuGILOpjLxijA2UJg4lAPk1g1QvW5c . – Назва з екрана. – Дата публікації 16.07.2020

До півстолітнього ювілею Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського презентує новий просвітницький проект "50 самоцвітів". У рамках проєкту зібрані емоційні вислови, враження, вірші письменників, режисерів, акторів, кінознавців, музикантів, які створюють своєрідний літопис свята, що відіграє важливу роль в історії української культури.

2. «Вересневі самоцвіти» : зміни до ювілею // Народне слово. – 2020. - № 25. – С. 2

Цьогоріч знаменитий фестиваль вперше кардинально змінить формат та концепцію. Всеукраїнське театральне дійство відбудеться з 23 по 27 вересня під гаслом «Координати незмінні. Сенси нові».

А тим часом ОУНБ ім.Д.І.Чижевського до ювілею театрального свята презентує новий просвітницький проєк «50 самоцвітів».

3. Попович, Любов. П’ятдесятий сезон «Вересневих самоцвітів» відзначатимуть віртуальним проєктом / Любов Попович // Кіровоградська правда. – 2020. - № 28. - С.2

Новий просвітницький проєкт «50 самоцвітів» готує обласна універсальна наукова бібліотека імені Чижевського до ювілею всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». Нині бібліотекарі вивчають біографії і творчий шлях кожного із 50 самоцвітів, чиї імена увійшли до проєкту.

https://pravda-kr.com.ua/najsvizhishe/16909-p-yatdesyatij-sezon-veresnevikh-samotsvitiv-vidznachatimut-virtualnim-proektom.html

4. У Кропивницькому стартував новий просвітницький проєкт «50 самоцвітів» (ФОТО) [ електронний ресурс] // CBNews. Центральноукраїнське бюро новин. – режим доступу: https://cbn.com.ua/2020/07/16/u-kropyvnytskomu-startuvav-novyj-prosvitnytskyj-proyekt-50-samotsvitiv-foto/ . – Назва з екрана. – Дата публікації 16.07.2020

У Кропивницькому обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського презентувала новий просвітницький проєкт «50 самоцвітів», який розповідає про 50 найяскравіших представників інтелектуальної еліти України – відомих діячів культури ХХ та ХХІ століть. Директорка ОНУБ ім. Чижевського Валентина Животовська розповідає, що наступним етапом просвітницького проєкту стане розміщення на сайті повнотекстової бази усього, що писали про фестиваль періодичні видання.

 

14 липня

 

1. У Кропивницькому готують віртуальний проєкт до «Вересневих самоцвітів» (ФОТО) [ електронний ресурс ] // Перша електронна газета. – режим доступу : https://persha.kr.ua/news/showbiz/191598-u-kropyvnytskomu-gotuyut-virtualnyj-proyekt-do-veresnevyh-samotsvitiv/?fbclid=IwAR29Pn812qkXKuepfhJrvtgPBRocnhJ5l2YakbaA8xeRiWIH6Rn2SJkE698 . – Назва з екрана. – Дата публікації 14.07.2020

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського до ювілею Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти” презентує новий просвітницький проєкт “50 самоцвітів”. Проєкт об’єднав 50 найяскравіших представників інтелектуальної еліти України – відомих діячів культури ХХ та ХХІ століть.

 

2 липня

 

1. Шепель, Федір. У бібліотеці відкрили «Книгу» / Федір Шепель // Народне слово. – 2020. - № 23. – С.16

Днями в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, що в Кропивницькому, відбулося відкриття нової фотозони «Книга».

2. Мєдведєва, Лариса. 10 заповідей здорового харчування / Лариса Мєдведєва // Наше місто. – 2020. - №27. – С.4

Бібліотекар відділу документів з питань медицини та охорони здоров’я Лариса Мєдведєва, пропонує список книг, які висвітлюють питання правильного харчування і допоможуть не загубитися в інформаційному хаосі.

 

27 червня

 

1. У Кропивницькому з’явилась нова фотозона (ФОТО) [електронний ресурс] // CBNews. Центральноукраїнське бюро новин. – режим доступу: https://cbn.com.ua/2020/06/27/u-kropyvnytskomu-z-yavylas-nova-fotozona-foto/. - Назва з екрана. – Дата публікації 27.06.2020

В облaсній універсaльній нaуковій бібліотеці ім. Дмитрa Чижевського відкрили фотозону «Книгa», повідомляє кореспондент CBN. Величезну книгу, більшу зa людський зріст, бібліотеці передaлa Кіровогрaдськa регіонaльнa торгово-промисловa пaлaтa.

 

26 червня

 

1. Шепель, Федір / Кропивницький: фотозону «Книга» відкрили в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського (ФОТО) [ електронний ресурс] / Федір Шепель // З перших уст. – режим доступу: https://zpu.kr.ua/kultura/18228-kropyvnytskyi-fotozonu-knyha-vidkryly-v-oblasnii-bibliotetsi-imeni-dmytra-chyzhevskoho-ajnj.– Назва з екрана. – Дата публікації 26 червня 2020

26 червня, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, відбулося відкриття нової фотозони «Книга». Книгу вище людського зросту передала книгозбірні Кіровоградська регіональна торгово-промислова палата. Усі бажаючі можуть зробити світлини на фоні цього непересічного подарунка.

 

25 червня

 

1.Требунських, Ірина / Культурний відпочинок на Кіровоградщині: що слід побачити під час карантину? / Ірина Требунських // Народне слово. – 2020. - № 22. – С.3

Урядовці вирішили продовжити карантин в Україні до 31 липня. Тож найбезпечнішим варіантом є подорож по культурних місцях та закладах рідної Кіровоградщини.

Кіровоградська обласна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського нарешті перейшла від віртуальних виставок до реальних. Звичайно, з певними карантинними обмеженнями. Також тут планують проводити більше індивідуальних та «сімейних» екскурсій.

КУЛЬТУРНИЙ ВІДПОЧИНОК НА КІРОВОГРАДЩИНІ: ЩО СЛІД ПОБАЧИТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?

 

18 червня

 

1. Познякова, Тетяна / Немає часу читати – слухай книги! / Тетяна Познякова // Наше місто. – 2020. - №25. – С.2

Провідна бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності обласної універсальної бібліотеки ім.Д.І.Чижевського про роль аудіокниг у нашому житті та їх особливе значення для людей з порушенням зору.

2. Айнурова, Аліна / Все повертається, або Культурна програма після карантину / Аліна Айнурова // Україна центр. – 2020. - №25. – С.15

Після жорстокого карантину до роботи нарешті поступово повертають майже всі заклади й осередки культури та мистецтва. В статті розповідається про повернення до звичного режиму ОУНБ ім.Д.І.Чижевського з певним карантинним обмеженням. Світлана Ушакова, завідувачка відділом мистецтв, повідомила про заходи, які найближчим часом плануються у відділі та запросила переглянути виставки, які будуть експонуватися до середини серпня. http://uc.kr.ua/2020/06/16/vse-povertayetsya-abo-kulturna-programa-pislya-karantynu/

3. Ковалевська, Христина / До культурного шоку готові! / Христина Ковалевська // Перша міська газета. – 2020. - № 25. – С.3

Від 10 червня, після пом’якшення карантинних заходів, почали працювати бібліотеки, музеї та галереї. До обласної універсальної бібліотеки імені Д.І.Чижевського у перший день прийшло понад п’ятдесят мешканців міста. В бібліотеці створено всі умови для безпечної роботи: біля входу є антисептик, рукавиці, а чергові міряють температуру.

 

15 червня

 

1. У Кропивницькому бібліотеку Чижевського відкрили для користувачів (ФОТО) [ електронний ресурс] // Фотоінформ. – режим доступу : http://fotoinform.net/news/novosti-na-ukrainskom-yazike/u-kropivnitskomu-biblioteku-chizhevskogo-vidkrili-dlya-koristuvachiv-foto.html. - Назва з екрана. – Дата публікації 15.06.2020

В обласному центрі бібліотека ім. Д.І. Чижевського відкрилася для користувачів у карантинному режимі роботи. А це означає, що вхід в приміщення лише в масках з дотриманням соціальної дистанції.


Фон


Фон

[ HOME ]
  ЗМІ про бібліотеку
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 1999-2020     Webmaster: webmaster@library.kr.ua