Re (2): unimarc ТА ІНШІ СТАНДАРТИ


[Форум ] [Відповіді та коментарі] [Написати відповідь]


Відправлено Модератор 09:28:39 26/01/2001
у відповідь на: Re: unimarc, відправлене Олеся Архипська 09:42:31 24/01/2000
 
Доброго дня всім юзерам "Електронного форуму"!
 
Я був пару днів відсутній на робочому місці, коли на форумі з'явилася нова тема. Дуже приємно, що фондом Відродження започаткована така вкрай важлива для українських бібліотек тема. Вважаю що з самого початку треба внести чітку структуру щодо цих питань. Можливо потрібно розподілити обговорення (інформування) за декількома напрямками. А саме, пропоную в темі повідомлення форуму заповнювати напрямок до якого стосується повідомлення.
 
Пропоную такі теми:
 
1)UNIMARC(UKRMARC)
 
2)Метадані
 
2)Правила каталогізації
 
За темою "Метадані" пропоную розглядати питання стандартів метаданих,
 
таких як Dublin Core Metadata (Дублінське ядро метаданих)- це найбільш популярний стандарт, доречі його використовує наша бібліотека; можливо це можуть бути ще стандарти GILS або DOM...
 
Щодо теми ПРАВИЛА КАТАЛОГИЗАЦІЇ, то це необмежене поле діяльності.
 
Наприклад, як кваліфіковано робити бібліографічні описи відеокасет, аудіокасет, музичних або мультимедійних CD-ROMів, ресурсів Інтернет і т.д.
 
 
> Оксано, дякую за інформацію стосовно UNIMARCовських новинок. Думаю, що нашим бібліотекам бракує в першу чергу наявність саме інформації.
 
Хочу зауважити з цього приводу, що перш за все потрібна онлайнова публікація самого стандарту UNIMARC українською мовою. Не все бібліотекарі вільно володіють англійскою мовою і цей фактор буде стримувати обмін інформацією.
 
Ми розглянемо це питання... я маю на увазі таку електронну публікацию, але обсяг роботи достатньо великий, і потрібен певний час...
 
Скоріше може з'явитися на нашому сайті підрозділ присвячений стандарту метаданих Dublin Core (роботи вже ведуться).
 
 
> Це чудово, якщо хтось, а можливо це буде саме Оксана, в Україні буде відслідковувати зміни, пропозиції, розвиток цієї проблеми, а потім інформувати всіх зацікавлених.
 
> Я також пропоную приєднатися всім до нової ініціативи Міжнародного фонду "Відродження" — "Єдині комунікативні стандарти і формати обміну інформацією, гармонізація правил каталогізації"!
 
> Запрошую до співпраці!
 
Кіровоградська ОУНБ вже приєднується :-)..................
 
Бажаю всім успіхів!
 
З повагою,
 
Олег Волохін.


відповіді і коментарі:


[Форум ] [Початок] [Написати відповідь]