[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Wap-сайт Кіровоградської ОУНБ
 

Фон

 Генератор - TEXT2WML

Що таке WAP?

WAP (Wireless Application Protocol - протокол бездротових додатків) призначений для бездротового доступу в Internet за допомогою мобільного телефону. Виник він через те, що існуючі мережеві технології не підходили для індустрії стільникових телефонів. Вони були надто тяжкими. У той же час мобільні телефони, за своїми можливостями не могли конкурувати з персональними комп'ютерами, тому що продуктивність їхніх мікропроцесорів значно нижче, пам'яті (ROM і RAM) недостатньо, невеличкий екран (всього чотири рядки тексту) та й енергоспоживання обмежене. У результаті цих обмежень і виник WAP протокол, основною метою якого було задоволення потреб мобільної індустрії.

Як працює мобільний телефон із підримкою WAP?

wap-телефон Ви заходите у WAP браузер вашого телефону і натискаєте на яке-небудь посилання на WAP сторінці. Телефон надсилає запит до так званого WAP гейту, про те що він хоче одержати певні дані. Звідки ваш телефон знає в кого запитувати інформацію? Для цього потрібні так звані wap настроювання, які ви вводите у телефон. (Ці настройки можна знайти на сайті вашого мобільного оператора). І як результат, мобільний телефон "буквально дзвонить" по заданому номеру, у відомому для нього wap-форматі, передає запит на одержання бажаної інформації. WAP гейт дає відповідь вашому мобільному, а саме шукає в Інтернет ту сторінку, що ви бажаєте отримати, переводить її у зрозумілу для мобільного телефону мову і надсилає її вашому телефону.

Як мобільний телефон відображає інформацію із Інтернет?

Для цього потрібна спеціальна мова WML (Wireless Markup Language- бездротова мова розмітки). Яка в свою чергу є підмножиною іншої мови — XML. Якщо ви знаєте, що таке HTML, то можна вважайте, що WML це аналог HTML для стільникових телефонів, тільки з деякими обмеженнями.
Можна привести іншу аналогію. WAP браузер - це рівно як Internet Explorer, Mozilla чи Opera. Між іншим Opera, дозволяє переглядати wml-сторінки, бо має власний вбудований wap-браузер. В іншому випадку, для перегляду wml-сторінок на персональному комп'ютері вам буде потрібен wap-емулятор.

Отже, ласкаво запрошуємо на наш wap-сайт:
http://wap.library.kr.ua/

Якщо ви бажаєте переглянути наш wap-сайт на персональному комп'ютері і не маєте браузера Opera, пропонуємо скористатися емулятором мобільного телефону від компаніїї Geleon.net (просто натисніть кнопку "Wapalize"):

Якщо Ви бажаєте переглянути наш wap-сайт із трохи більшим екраном КПК (кишенькового персонального комп'ютера) — скористайтеся емулятором від компанії TagTag.com:
Переглянути

Увага!!! З 31 жовтня 2004 року Ви можете Тепер користуватися каталогом бібліотеки можна за допомогою мобільного телефону, або КПК за адресою. Це повнофункціональна wap-версія КАТАЛОГУ яка нічим не відрізняється від Онлайн-Каталогу через звичайний Інтернет. Для пошуку доступні 10 біблографічних баз даних загальним обсягом (на 31.10.2004р.) - більше 218 тисяч записів. З яких Ви можете дізнатися про наявні книги, журнальні та газетні статті, відеокасети, ноти, CD, DVD, документи місцевої влади. Нагадаємо, що для пошуку українською мовою Ви маєте переключити телефон на українську. Приємно відзначити, що програмна реалізація wap-онлайн каталогу нашою бібліотекою є першою на теренах СНД.

wap-opac
Як користуватися онлайн-каталогом через мобільний телефон або КПК

 Генератор - TEXT2WML

[ HOME ]

Wap-сайт Кіровоградської ОУНБ
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2004 Webmaster: webmaster@library.kr.ua