[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Використання та охорона земель в Україні
LOGO
Фон

Абетка квітникаря

З найдавніших часів і до наших днів квіти користуються незмінною любов’ю в усіх народів. Про любов наших предків до квітів свідчать фрески й заставки в стародавніх рукописах, вишивки на скатертинах і рушниках.

Квіти надійно ввійшли до нашого побуту. Ми купуємо їх не тільки в дні урочистостей і сімейних свят. Уже стало звичайним саджати квіти у дворах житлових будинків, на пришкільних ділянках, територіях промислових підприємств.
Там, де немає можливості вирощувати квіти в грунті, на допомогу приходить кімнатне квітництво.

Аматор-квітникар повинен знати не тільки назву рослини, але й її батьківщину, біологічні особливості, потребу в поживних речовинах, воді, світлі, теплі.

Квітництво — чудове хобі. Не тільки кімнатний квітник. А й дачна ділянка, клумба біля будинку, офіс можуть стати місцем реалізації ваших дизайнерських талантів.

На сторінках книги: Вадченко, Ніна Львівна.   Золота енциклопедія сучасного квітництва / Ніна Вадченко ; пер. з рос. Ілля Данилюк. - Донецьк : ВКФ "БАО", 2009. - 383 с. : іл. подано рекомендації щодо вирощування і розведення найрізноманітніших квіткових рослин — від розповсюджених до екзотичних. Ви опануєте мистецтво аранжування квітів, дізнаєтеся, як улаштувати зимовий сад, навчитеся азам фітодизайну, а також отримаєте корисні поради щодо того, як зберегти свої рослини від хвороб та шкідників.

З кожним роком зростає техногенний прес на людину, і вона все більше відмежовується від природи стінами домівки, виробництва чи установи. Така ситуація змушує людину все більше висаджувати рослини біля житла, промислових і службових приміщень, в інтер’єрах різного функціонального призначення. А допоможе в цьому розібратися книга:
Довідник квітникаря-любителя / ред. Т. М. Черевченко. - К. : Урожай, 1994. - 387 с. : іл., в якій описано близько 500 видів, форм та сортів квітково-декоративних рослин, що можуть бути використані для озеленення присадибних ділянок, вирощування біля будинків, на балконах. Викладено поради щодо вертикального озеленення, створення кам’янистих та монокультурних садів.

Домашні рослини сповнені таємниць і несподіванок, багато з них відкриваються тільки тоді, коли ви правильно за ними доглядаєте. Зелені живі прикраси повинні не тільки гарно виглядати на своєму місці — вони повинні там добре себе почувати. Энциклопедия комнатных и садовых растений [] : более 800 видов / сост. Юрий Бойчук. - Харьков ; Белгород : Клуб семейного досуга, 20079. - 605,[2] с. : ил. - Библиогр. с. 600-601; - Указ. растений с. 602-605.Энциклопедия комнатных и садовых растений [] : более 800 видов / сост. Юрий Бойчук. - Харьков ; Белгород : Клуб семейного досуга, 20079. - 605,[2] с. : ил. - Библиогр. с. 600-601; - Указ. растений с. 602-605 адресована читачам, які вирощують кімнатні й садові рослини, використовують їх для оформлення інтер’єрів у квартирах, офісах і заміських будинках, займаються ландшафтним дизайном або аранжуванням квітів, колекціонують екзотичні види або цікавляться новими сортами й садовими формами рослин. У книзі подано опис понад 800 видів рослин, рекомендації по догляду за ними. А також поради щодо складання композицій.

Жити в зелені рослин — кому ж цього не хочеться? Рослини дають нам стільки можливостей створити затишок в своїй оселі. Вони приносять нам радість своєю красою, кольором, ароматом. Яке це щастя мати квітучий сад і перетворити його на рай. Але ж і в будинку і біля нього, в кімнаті, коридорі, на балконі, лоджії можна створити зелені оазиси, та такі,що позаздриш. Автор книги: Крюгер, Урсула    1000 прекрасных растений в вашем доме : Иллюстрированное издание / Урсула Крюгер, Ингрид Янтра,; Сост. Халина Хайтц,; Пер. с нем. Марии Ждановой, Михаила Рудницкого. - М. : [б. и.], 2000. - 383 с. : цв.іл. - Указ. лат. и рус. назв.: с.376-381 розповість вам як правильно доглядати за найрізноманітнішими квітучими і декоративними рослинами. А допоможуть в цьому понад 900 кольорових фотографій і пояснюючих малюнків, також конкретні поради й детальні вказівки по догляду за кожною із 1000 рослин. Ця книга поведе вас крок за кроком в цікавий і прекрасний світ рослин.

Квіти мають надзвичайну здатність підвищувати настрій, недарма вони є символом свят. У чому ж річ? Відповідь проста: більшість свого життя люди, особливо міські мешканці, проводять на роботі та вдома, лише зрідка вибираючись на природу. До того ж різнобарвне літо триває не цілий рік. Саме тому око радіє появі живої зелені серед зими. Людина підсвідомо кличе природу до свого помешкання. За рослинами, на відміну від тварин, нескладно доглядати: вони не мають потреби в щоденному живленні, самі не змінюють свого місцеположення, їх не потрібно вигулювати у дворі. Отже, якщо ці аргументи вас задовольняють, ця книга: Кімнатні рослини : енциклопедичний довідник-порадник / укл. Ганна Якубовська. - Харків : Школа, 2009. - 142,[1] с. : іл. - Покажч. укр. назв. рослин: с. 139; Покажч. латин. назв. рослин: с. 140; Покажч. рос. назв. рослин: с. 141; Бібліогр.: с. 142; Електрон. джерела: с. 142. стане вам у пригоді.

Про зелений світ природи у закритому приміщенні, про правила квітникарства: догляд, боротьбу з хворобами і шкідниками, специфіку розмноження ви дізнаєтеся з таких книг:    

 Комнатное цветоводство: фитодизайн [] / сост.: Наталья Логачева, Наталия Шешко. - Минск : Современная школа, 2009. - 271 с. : ил., 16 л. цв. ил., табл. - Библиогр.: с. 269.

 Святенко, Юлия Борисовна. Комнатное цветоводство [] / Юлия Святенко. - Харьков : Ранок, 2009. - 159 с. : фото. цв. - (Сер. "Энциклопедия цветовода"). - Алф. указ.: с. 156-157; Предм. указ.: с. 158.

Святенко, Юлия Борисовна. Комнатное цветоводство [] / Юлия Святенко. - Харьков : Ранок, 2009. - 159 с. : фото. цв. - (Сер. "Энциклопедия цветовода").


Додержання наведених порад допоможе забезпечити чудовий ріст і прекрасний вигляд рослин. А рослини віддячать вам рясним цвітінням та яскравою зеленню цілий рік.

З цими та іншими книгами можна ознайомитись у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського. Для тих, хто постійно слідкує за новинками літератури, радимо звернутись до електронного каталогу бібліотеки або он-лайн каталогу (www.library.kr.ua), чи скористатись новою послугою - електронною розсилкою інформації. Наша адреса: вул. Велика Перспективна, 24. Тел.для довідок: (0522)22-58-14

 Наталія Івахнюк,
бібліотекар відділу
документів із економічних,
технічних та природничих наук
обласної універсальної наукової
бібліотеки ім. Д. І.Чижевського.

 


Фон


Фон

[ HOME ]

Екологічна економіка та управління природокористуванням
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua