[HOME]
ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Відбулась презентація проекту по збору відпрацьованих елементів живлення


Фон

 

Відбулась презентація проекту по збору відпрацьованих елементів живлення

    Вас хвилюють проблеми довкілля? Задумайтеся, як багато залежить від нас самих! 11 вересня 2013 р. на базі Орхуського екологічного центру, що діє при відділі документів з економічних, технічних та природничих наук відбулася презентація проекту по збору відпрацьованих елементів живлення, ініціатором якого виступив начальник Кіровоградського обласного управління “Кіровоградекоресурси” Державного підприємства з питань поводження з відходами як вторинною сировиною Віталій Григорович Приходько.

         Цей проект є закликом щодо збереження навколишнього природного середовища та недопущення забруднення небезпечними хімічними сполуками, які містяться у відпрацьованих батарейках.

         Проектом передбачається створення мережі пунктів по збиранню відпрацьованих елементів живлення в м.Кіровограді, проведення роз’яснювальної роботи та виховання екологічної свідомості серед жителів регіону.

         В своєму виступі Віталій Григорович розповів, чому важливо правильно утилізувати батарейки, які містять свинець, ртуть, кадмій, агресивні кислоти, що забруднюють навколишнє середовище, якщо їх викидати разом з побутовим сміттям. Важкі метали накопичуються в ґрунті і негативно впливають на здоров’я людей, спричиняючи серйозні захворювання. Щодня в Україні викидають 10-12 тонн пальчикових батарейок, а лише одна батарейка забруднює 20 кв. м землі або 400 літрів води. В Кіровограді вже організовано кілька пунктів з контейнерами, де можна здати батарейки (КЗ “Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського”, КЗ “Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М. Бойченка”, бібліотеки Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи, школи міста та ін.). Елементи живлення приймаються безкоштовно.

         Щодо подальшої долі зданих батарейок, то, за словами В.В. Приходька, в Україні є спеціалізований завод з переробки відпрацьованих батарейок – підприємство "Аргентум" у Львові, куди вони й будуть передані для утилізації, згідно угоди, яку було укладено. Батарейки з контейнерів забиратимуть студенти-волонтери.

         З підтримкою цієї ініціативи виступили викладачі провідних університетів міста. Студент IV курсу Кіровоградського педагогічного університа ім. В. Винниченка Максим Кругляк, який є представником координаційної ради молодих юристів при головному управлінні юстиції в Кіровоградській області і нещодавно повернувся зі Сполучених Штатів Америки, розповів про американський досвід в цій галузі.

         У презентації взяли участь: представники вищих та загальноосвітніх навчальних закладів міста, громадські організації, Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості молоді, студенти ВНЗ, користувачі бібліотеки.

   Настав час об’єднатися задля майбутнього! Запрошуємо до співпраці усіх небайдужих!

Наталя Ракуленко

Фото: Віталій Приходько

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪Фон


Фон

[ HOME ]

Відбулась презентація проекту по збору відпрацьованих елементів живлення
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua