[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Орхуський центр екологічної інформації

Фон

Новини
Наша діяльність
Видатні постаті
Фонд центру
Екокалендар
Фотогалерея
Корисні ресурси
Огляди літератури в ЗМІ
Плани роботи

Керівник:
Аліна Осокіна

Адреса: 25006,
м. Кіровоград,
вул. В. Перспективна, 24.
Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук.

Тел.:(0522) 225814

E-mail: tex@library.kr.ua
Фон

Орхуський центр екологічної інформації

З підписанням Орхуської конвенції та після її ратифікації урядом України з’явилась можливість громадян брати участь у прийнятті рішень з питань охорони навколишнього середовища. Конвенція, як кожний міжнародний правовий документ найвищого рівня з питань екополітики, базується на ідеї прав людини та прав громадськості. Україна підписала Орхуську конвенцію 25 червня 1998 року і ратифікувала її Законом № 832-XIV від 06.07.99 р. однією з перших у Європі.

З метою підвищення рівня екологічної освіти та культури громадян, розширення участі громадськості у формуванні державної екологічної політики, формування нового природоохоронного менталітету, активізації процесу формування свідомості й активної позиції громадськості щодо подальшого розвитку екологічної політики України було започатковано створення інформаційно-тренінгових центрів по всіх областях України.

Орхуський центр екологічної інформації є структурним підрозділом при центральному апараті Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (Мінприроди України), діяльність якого відповідно до Конвенції “Про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція)” спрямована на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.01.2002 р. №168 “Про затвердження Положення про участь громадськості у прийнятті рішень у сфері охорони довкілля”, наказу Мінприроди України від 18.12.08 р. №169 “Про затвердження Положення про порядок надання екологічної інформації”, наказу Мінприроди України від 13.08.04 р. №314 “Про створення Орхуського центру екологічної інформації”.

Орхуський центр екологічної інформації у Кіровоградській області створено на базі відділу документів з питань економіки, виробництва та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського.

Засновниками Центру виступають Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області та обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського .

Основна мета Центру:

- розширення участі громадськості у формуванні екологічної політики області, підготовці рішень, реалізація яких може вплинути на стан довкілля;

- підвищення поінформованості широких кіл громадськості щодо стану навколишнього природного середовища України та Кіровоградської області;

- підтримка вільного обміну досвідом та інформацією у сфері збереження довкілля;

- сприяння екологічним громадським організаціям та зацікавленим суб’єктам у діяльності, спрямованій на збереження довкілля.
Фон


Фон

[ HOME ]
  Орхуський центр екологічної інформації
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011     Webmaster: webmaster@library.kr.ua