від 13 вересня 2004 року № 557-р

Про посилення боротьби з карантинними

об'єктами на території області

З метою мобілізації зусиль та конкретизації дій по недопущенню погіршення фітосанітарного стану області по рослинному карантину, яка є карантинною зоною, запобігання занесенню на територію області небезпечних шкідників, хвороб рослин та бур'янів, локалізації та ліквідації наявних на території області карантинних об'єктів та належного виконання передбачених державних заходів з карантину рослин землекористувачами, землевласниками, власниками підкарантинної продукції, керівниками підприємств, установ та організацій відповідно до ст.16 Закону України "Про карантин рослин":

1. Головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, райдержадміністраціям:

вжити заходів по підвищенню відповідальності керівників та спеціалістів усіх структурних підрозділів аграрного комплексу області за безумовне дотримання Закону України "Про карантин рослин" та виконання ними діючих правил, системи заходів по своєчасному виявленню, локалізації та знищенню організмів рослинного карантину;

спільно з обласною державною насіннєвою інспекцією вжити заходів щодо посилення контролю за посівним матеріалом. Не допускати фактів перевірки його на якість насіннєвими лабораторіями області без наявності карантинних (фітосанітарних) сертифікатів на відповідні партії насіння;

спільно з державною станцією захисту рослин Кіровоградської області встановити контроль в період вегетації за посівами сільськогосподарських культур імпортної селекції з представленням даних про їх фітосанітарний стан в державну інспекцію з карантину рослин по Кіровоградській області щороку до
1 жовтня.

2. Господарствам усіх форм власності не проводити висів посівного та посадку посадкового матеріалу, завезеного із-за меж області, без карантинних (фітосанітарних) сертифікатів та без догляду державною інспекцією з карантину рослин по Кіровоградській області.

3. Керівникам хлібоприймальних підприємств:

приймання зерна, соняшнику та іншої підкарантинної продукції із-за меж області та відвантаження її за межі області проводити лише за наявності карантинних (фітосанітарних) сертифікатів;

продукцію з сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств області, засмічену карантинними бур'янами, приймати в окремі ємкості та склади, використовуючи для цього визначені механізми та розвантажувальні майданчики.

4. Райдержадміністраціям, рекомендувати міськвиконкомам забезпечити проведення силами і за рахунок землевласників та землекористувачів обстежень по встановленню карантинного стану та знищення карантинних об'єктів (американського білого метелика, каліфорнійської щитівки, східної плодожерки, амброзії полинолистої, повитиці рівнинної, східної плодожерки) на закріплених територіях.

5. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам надавати держінспекції з карантину рослин по Кіровоградській області інформацію про проведені заходи щодо боротьби з карантинними організмами щороку до 1 жовтня.

6. Заборонити адміністраціям залізниць, автогосподарств області приймати та перевозити підкарантинну продукцію без карантинних (фітосанітарних) сертифікатів за межі області згідно зі статтею 11 Закону України "Про карантин рослин".

7. Рекомендувати відділу Державної автомобільної інспекції управління МВС України в області для сприяння державній інспекції з карантину рослин області перевіряти на автотранспорті, який перевозить підкарантинну продукцію, наявність карантинних сертифікатів на цю продукцію, і за їх відсутності повертати автотранспорт в місце відвантаження підкарантинної продукції для визначення її фітосанітарного стану та отримання карантинного сертифікату.

8. Рекомендувати управлінню МВС України в області, Кіровоградській митниці, управлінню Служби безпеки України в області, керівникам ринків області надавати допомогу державним інспекторам з карантину рослин при проведенні ними контролю за виконанням карантинних заходів організаціями, підприємствами, установами та в місцях торгівлі підкарантинною продукцією.

9. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Литвина Ю.О.

Голова обласної

державної адміністрації В.КОМПАНІЄЦЬ

2