від 20 травня 2004 року № 300-р

Про реалізацію заходів щодо соціального

захисту ветеранів праці та забезпечення

їх фінансування

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 11 грудня 2003 року
№ 1390 "Про стан забезпечення в Україні встановлених чинним законодавством соціальних, економічних, правових і конституційних гарантій у сфері соціального захисту ветеранів праці” та доручення Прем'єр-міністра України від 27 грудня 2003 року № 82400 з цього питання в області проводиться певна робота щодо посилення соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, зокрема в частині надання матеріальної допомоги, пільг, субсидій та інше.

За І квартал 2004 року надано пільг окремим категоріям населення на загальну суму 15,4 млн.грн., що на 8,7 млн.грн. більше ніж за січень-березень 2003 року.

Із запровадженням в області надання пільг на тверде паливо готівкою поліпшився стан забезпечення твердим паливом пільгової категорії населення.

Однак, незважаючи на високий рівень фінансування, вкрай недостатньою є робота місцевих органів виконавчої влади щодо надання пільг готівкою на тверде паливо у Кіровському районі м. Кіровограда (0%), м.Олександрії (0,2%), Світловодському районі (1%), тоді як середньообласний показник складає 19,6%.

В області функціонує 26 територіальних центрів, які обслуговують понад 24 тисячі одиноких громадян та осіб похилого віку. Протягом І кварталу
2004 року даними підрозділами надано грошову допомогу 3,8 тис. особам на загальну суму 244,1 тис.грн., що на 144 тис. грн. більше ніж у 2003 році.

Проте щодо надання грошової допомоги недостатньо працюють територіальні центри управлінь праці та соціального захисту населення Кіровоградської (надана допомога 19 особам на суму 0,8 тис.грн.), Олександрівської (53 особам - на суму 1,0 тис.грн.) та Світловодської (32 особам - на суму 1,2 тис.грн.) райдержадміністрацій.

Недостатньо робота ведеться по наданню натуральної допомоги в Кіровоградському (надана допомога 36 особам на суму 172 грн.) та Гайворонському (18 особам - на суму 423 грн.) районах, а у Маловисківському та Добровеличківському районах у I кварталі 2004 року зовсім не надавали натуральну допомогу особам похилого віку .

Для утримання інтернатних закладів на 2003 рік були передбачені видатки у сумі 2621,6 тис.грн., які повністю профінансовані. Протягом січня-березня 2004 року зазначені інтернатні заклади профінансовані на загальну суму
699,7 тис.грн., що складає 99,2% від затверджених видатків.

З метою поліпшення реалізації заходів щодо соціального захисту ветеранів праці:

1. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським головам: продовжити роботу по реалізації заходів щодо соціального захисту ветеранів праці та забезпечити їх фінансування у повному обсязі.

2. Звернути увагу Світловодської райдержадміністрації, Олександрійського міського голови Цапюка С.К., голови Кіровської районної у м.Кіровограді ради Корнюші О.П. на необхідність поліпшення роботи щодо виплати готівкою пільг населенню на тверде паливо.

3. Рекомендувати головам райдержадміністрацій: Маловисківської - Шульзі В.І., Добровеличківської - Семенцю П.С., Гайворонської -
Рябокучмі М.С., Кіровоградської - Фурманову І.О., Олександрівської - Ковтуну О.С. вжити заходів щодо належної організації роботи з надання грошової та натуральної допомоги інвалідам, ветеранам війни та праці.

4. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським головам інформувати головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації про виконання даного розпорядження щопівріччя до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом.

5. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації:

протягом першого півріччя 2004 року завершити формування єдиного реєстру осіб, що мають право на пільги;

інформувати першого заступника голови облдержадміністрації щопівріччя до 15 числа місяця, наступного за звітним періодом, про виконання даного розпорядження.

6. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Грінченка С.А.

Голова обласної

державної адміністрації В.КОМПАНІЄЦЬ

2

2