від 20 травня 2004 року № 305-р

Про попередження

нещасних випадків на воді

Аналіз загибелі людей на водних об'єктах області в 2003 році показав, що грубі порушення правил охорони життя людей продовжують призводити до трагічних наслідків. За минулий рік загинуло від утоплення 85 чоловік, із них 11 дітей. Недооцінка та формальний підхід до вирішення цієї проблеми створюють передумови до нових трагічних випадків. Ситуація, що склалася на водних об'єктах області, вимагає рішучих дій усіх керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

На підставі законів України „Про аварійно-рятувальні служби”, "Про місцеві державні адміністрації", Розпорядження Президента України від 14 липня 2001 року №190-рп "Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об'єктах", постанови Кабінету Міністрів України від 6 березня 2002 року № 264 “ Про затвердження порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах” та з метою попередження нещасних випадків, пошуку та рятування людей на воді, створення безпечних умов на водних об'єктах:

1. Утворити обласну комісію по перевірці підготовки місць масового відпочинку до купального сезону та його організації у складі згідно з додатком.

2. Затвердити заходи щодо організації рятування людей на водних об'єктах області (додаються).

3. Зобов'язати голів районних державних адміністрацій та рекомендувати міським головам:

організувати безумовне дотримання Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 3 грудня 2001 року № 272 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 1 лютого 2002 року, №95/6383, а саме:

2

забезпечити перед початком купального сезону обстеження водолазами аварійно-рятувальної служби Кіровоградської області дна акваторії, відведеного для купання людей, і очищення від сторонніх предметів. Після закінчення робіт власнику пляжу видаються документи, на підставі яких оформляється паспорт на відкриття і функціонування пляжу: акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу; паспорт підводної частини акваторії пляжу; карта виміру глибин акваторії пляжу;

вжити вичерпних заходів щодо підготовки місць масового відпочинку населення до купального сезону. Провести щорічне введення в експлуатацію пляжів як міських, селищних, так і тих, що знаходяться на території оздоровчих закладів, баз відпочинку та інших, незалежно від форм власності, виключно за рішеннями комісій, призначених районними державними адміністраціями;

забезпечити безумовне виконання плану роботи щодо організації рятування людей на водних об'єктах області;

заборонити купання в затоплених кар'єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках і інших водоймах, які не визначені органами місцевої виконавчої влади як місця масового відпочинку громадян біля води;

заключити угоди з аварійно-рятувальною службою оперативного реагування Кіровоградської області на постійне та обов'язкове обслуговування водних об'єктів району, міста. При коригуванні бюджетів передбачити кошти на вказані заходи.

4. Керівнику аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області Генсіцькому І.І.:

забезпечити проведення водолазних обстежень акваторій пляжів, купалень, місць масового відпочинку людей на договірних засадах згідно з заявками від юридичних осіб, за якими закріплені відповідні об'єкти;

забезпечити готовність мобільних засобів рятування, водолазного спорядження до роботи у період масового відпочинку людей та організувати чергування мобільних рятувально-водолазних груп.

5. Першому заступнику начальника головного фінансового управління обласної державної адміністрації Харченко В.А. разом з керівником аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області Генсіць- ким І.І., начальником головного управління МНС України в Кіровоградській області Адамовичем О.В., заступником начальника головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації Фартушнім С.М. надати пропозиції щодо визначення порядку фінансування аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області до 10 червня 2004 року.

3

6. Управлінню Міністерства внутрішніх справ України у Кіровоградській області:

забезпечити дотримання громадського порядку у місцях масового відпочинку людей;

своєчасно інформувати про місця неорганізованого купання місцеві органи виконавчої влади.

7. Зобов'язати голів районних державних адміністрацій та рекомендувати міським головам проінформувати до 1 вересня 2004 року головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації про проведення заходів з рятування на водах у весняно-літній період 2004 року.

8. Головному управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації до 20 вересня 2004 року доповісти обласній державної адміністрації про виконання даного розпорядження.

9. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 9 квітня 2003 року №171-р.

10. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Грінченка С.А.

Голова обласної

державної адміністрації В. Компанієць

ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядженням голови Кіровоградської

обласної державної адміністрації

від "___"________2004 року №_____

ЗАХОДИ

щодо організації рятування людей на водних об'єктах області

1. Створити комісії із представників місцевих органів влади для щорічного введення в експлуатацію пляжів.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

До 25 травня

2. Забезпечити підготовку місць масового відпочинку населення на воді до купального сезону, організацію введення в експлуатацію пляжів.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

власники водних об'єктів

До 1 червня

3. Провести водолазне обстеження і очищення від сторонніх предметів пляжів, та забезпечити надання необхідних документів на відкриття і функціонування пляжів.

Аварійно-рятувальна служба оперативного реагування Кіровоградської області

У п'ятиденний термін після подання заявок власниками пляжів

4. Забезпечити укладання угод з аварійно-рятувальною службою на постійне та обов'язкове обслуговування водних об'єктів району, міста.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

До 30 червня

5. Забезпечити готовність мобільних рятувально-водолазних груп до оперативних дій за призначенням.

Аварійно-рятувальна служба оперативного реагування Кіровоградської області

Постійно

2

6. Провести уточнення планів взаємодії з головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації, головним управлінням МНС України в Кіровоградській області, військовою частиною Д0070.

Аварійно-рятувальна служба оперативного реагування Кіровоградської області

До 1 червня

7. Організувати виїзди чергових змін на виконання аварійно-рятувальних робіт на водних об'єктах.

Аварійно-рятувальна служба оперативного реагування Кіровоградської області

Постійно, за потребою

8. Забезпечити проведення місячника безпеки на воді.

Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації, аварійно-рятувальна служба

Протягом червня

9. Організувати проведення роз'яснювально-профілактичної роботи серед населення.

Головне управління МНС України в Кіровоградській області,

головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації

Постійно

3

10. Організувати роботу обласної комісії по перевірці ходу підготовки місць масового відпочинку до купального сезону, сезонних рятувальних постів.

Голова комісії

25 травня - 10 червня

11. Забезпечити створення сезонних рятувальних постів у місцях масового відпочинку населення на воді.

Райдержадміністрації,

міськвиконкоми, власники місць масового відпочинку

Травень

12. Організувати роботу обласної комісії по контролю за організацією купального сезону.

Голова комісії

Червень-липень

____________

Додаток

до розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації

від “___” _________ 2004 року № ______

СКЛАД

обласної комісії з питань перевірки підготовки місць масового відпочинку

до купального сезону та його організації

Голова комісії

АДАМОВИЧ
Олександр Вікторович

-

начальник головного управління МНС України в Кіровоградській області

Заступник голови комісії

ФІСЕНКО
Віктор Андрійович

-

заступник начальника головного управління МНС України в області з питань наглядово-профілактичної діяльності

Секретар комісії

КОЖУХОВ
Олексій Олексійович

-

заступник начальника аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області

Члени комісії:

ГЕНСІЦЬКИЙ
Іван Іванович

-

начальник аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області

МІСЬКОВ
Олександр Петрович

-

інспектор річкового рятувально-координаційного центру МНС України (за згодою)

ТУЛЯНЦЕВ
Віктор Федорович

-

провідний спеціаліст відділу попередження надзвичайних ситуацій та організації виконання заходів цивільної оборони головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації

2

Продовження додатка

СУЛІГАН
Володимир Іванович

-

заступник начальника відділу цивільного захисту - начальник інженерно-технічного сектора головного управління МНС України в області

ДЕРЕВІНСЬКА
Катерина Олександрівна

-

завідуюча відділенням комунальної гігієни обласної санітарно-епідеміологічної станції

ПІЧКУРЕНКО
Віктор Миколайович

-

начальник відділу державного пожежного нагляду головного управління МНС України в області

ЧОРНОМОРЕЦЬ
В"ячеслав Анатолійович

-

начальник відділу планування та моніторингу головного управління МНС України в області

ПЛИСЕНКО
Тетяна Миколаївна

-

перший заступник начальника державного управління екології та природних ресурсів в області

Заступник голови обласної

державної адміністрації,

керівник апарату Є.ОСАДЧИЙ