від 14 червня 2004 року № 356-р

Про стан готовності та додаткові заходи

щодо виконання в області Розпорядження

Президента України від 6 березня 2004 року

№ 42-рп “Про організацію літнього відпочинку

та оздоровлення дітей у 2004 році”

На виконання Розпорядження Президента України від 6 березня 2004 року № 42-рп “Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2004 р.”, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27 квітня 2004 року № 250-р “Про затвердження заходів щодо підготовки оздоровчих закладів, організації відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків на 2004 рік” в області проведена відповідна організаційна і практична робота.

Вживаються заходи щодо фінансового забезпечення організації та проведення оздоровлення влітку 2004 року. З обласного бюджету на ці потреби виділено кошти у сумі 940 тис.грн., з місцевих - 430 тис.грн., спонсорських коштів - 400 тис.грн., з фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України в Кіровоградській області - 1,5 млн.грн. Усього із бюджетів усіх рівнів із залученням позабюджетних коштів передбачено використати на оздоровлення і відпочинок дітей понад 4,4 млн.грн.

Проведена робота щодо визначення мережі оздоровчих закладів, їх дислокація погоджена із санітарно-епідеміологічними, протипожежними службами. Території оздоровчих закладів обстежено на наявність вибухонебезпечних предметів. Усього на території області передбачено відкрити понад 430 оздоровчих закладів. Вживаються заходи щодо зміцнення їх матеріально-технічної бази, створення в них належних санітарно-епідемічних умов.

Першочерговим завданням на 2004 рік визначено оздоровлення дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Для раціонального використання коштів, виділених з обласного бюджету, проведено тендер на закупівлю путівок на оздоровлення дітей найменш захищених категорій населення.

З метою налагодження змістовного дозвілля та відпочинку в оздоровчих закладах районів і міст області відбулися навчання-семінари педагогів-організаторів, керівників таборів. Закладами культури і мистецтв області розроблені заходи по обслуговуванню оздоровчих закладів.

На належному рівні проведена підготовка до оздоровлення та відпочинку у Новоукраїнському, Долинському, Кіровоградському, Новоархангельському, Ульяновському районах та м.Олександрії.

На виконання доручення Прем'єр-міністра України до доповідної записки Віце-прем'єр-міністра України Табачника Д.В. від 5 травня 2004 року
№ 5560/21/1-04 вжито додаткових заходів щодо збільшення кількості дітей, охоплених оздоровленням та відпочинком, підвищення якості роботи оздоровчих закладів.

Разом з тим, в роботі по організації оздоровлення та відпочинку дітей мають місце недоліки.

Недостатня увага приділяється питанню належного фінансування з місцевих бюджетів оздоровлення та відпочинку дітей. Так, у м.Знам”янка на ці потреби виділено 12,5 тис.грн., у Добровеличківському та Світловодському районах - по 4 тис.грн., Онуфріївському - 3 тис.грн., Устинівському -
2,5 тис.грн., Олександрівському - 2 тис.грн. По районах середній показник суми коштів, виділених на оздоровлення та відпочинок дітей, становить 8,3 тис.грн., по містах - 63,7 тис.грн.

Через відсутність обігових коштів із запізненням розпочав підготовку до оздоровлення позаміський оздоровчий табір “Жовтень” (Олександрівський район), що належить ВАТ “2-й ім.Петровського цукрозавод”. Під загрозою відкриття з тієї ж причини позаміський оздоровчий заклад “Колосок” (Компаніївський район), власником якого є об'єднання “Кіровоградсільгосп-здравниця” та обком профспілки працівників агропромислового комплексу.

Частина оздоровчих закладів, організованих на базі шкіл Онуфріївського, Олександрійського, Вільшанського та інших районів, позашкільних закладів, потребує доукомплектування меблями, холодильним устаткуванням, ігровим та спортивним інвентарем.

Викликає занепокоєння в окремих районах, а саме Бобринецькому, Олександрівському та інших, стан забезпечення оздоровчих закладів якісною питною водою.

Частина харчоблоків оздоровчих закладів недостатньо забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами.

З метою належної підготовки до літнього відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2004 року:

1. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським головам:

взяти під особистий контроль організацію і проведення літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Забезпечити охоплення організованими формами оздоровлення та відпочинку в оздоровчих закладах області не менше як
40 відс. дітей шкільного віку;

при уточненні районних, міських бюджетів передбачити збільшення видатків з місцевих бюджетів на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій.

2. Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації, обласній санітарно-епідеміологічній службі вирішити питання щодо безоплатного проведення профогляду та бактеріологічного обстеження працівників дитячих оздоровчих закладів, які фінансуються з державного та місцевого бюджетів. Не допустити відкриття оздоровчих закладів, що не відповідають санітарним нормам, в першу чергу з питного водопостачання, каналізування, оснащення харчоблоків і медичних пунктів.

3. Управлінню освіти і науки, з питань фізичної культури, спорту і туризму, у справах сім”ї та молоді облдержадміністрації забезпечити своєчасну підготовку вихователів, інструкторів з фізичної культури та плавання для роботи в оздоровчих закладах. Провести інструктивні навчання з керівниками та працівниками оздоровчих закладів.

4. Управлінню культури облдержадміністрації забезпечити роботу в оздоровчих закладах виїзних бібліотек, показ дитячих вистав, концертів, інших культурно-мистецьких заходів.

5. Службі у справах неповнолітніх облдержадміністрації організувати в одному із оздоровчих закладів зміну для відпочинку та оздоровлення дітей з девіантною поведінкою.

6. Обласному центру соціальних служб для молоді організувати в дитячих оздоровчих закладах пересувні консультативні пункти соціальних служб для молоді для надання психологічної та соціальної допомоги дітям.

7. Управлінню МВС України в області забезпечити супроводження підрозділами Державтоінспекції організованих груп дітей до місць відпочинку та оздоровлення і у зворотному напрямку, вжити заходів щодо додержання громадського правопорядку в місцях відпочинку та оздоровлення дітей.

8. Службі у справах неповнолітніх облдержадміністрації забезпечити належну координаційну роботу за ходом підготовки та проведення оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2004 року і проінформувати обласну державну адміністрацію до 1 жовтня 2004 року.

9. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Неділька С.М.

Голова обласної

державної адміністрації В.КОМПАНІЄЦЬ

3