від 23 квітня 2004 року № 238-р

Про сприяння державним органам

лісового господарства у забезпеченні

контролю за охороною лісів

на території області

Спільними зусиллями служб лісової охорони, державного управління екології та природних ресурсів в Кіровоградській області й державного лісогосподарського об”єднання “Кіровоградліс” протягом минулого року виявлено значну кількість випадків незаконного вирубування лісових насаджень та розкрадання лісопродукції. Державному лісовому фонду області завдано збитків у сумі 288,9 тис.грн., за вчинення лісопорушень до адміністративної відповідальності притягнуто 61 особу.

У результаті стрімкої появи недержавних лісопереробних підприємств та збільшення попиту на лісопродукцію з ділової деревини, відсутності належної охорони полезахисних смуг з боку користувачів прилеглих земельних ділянок, набуває стихійного поширення процес інтенсивного розрідження лісових насаджень, захаращення їх порубковими зілишками. Аналіз ситуації переконує в тому, що окреслені проблеми можна розв”язати у комплексу взаємодії державних органів лісового господарства області з місцевими органами виконавчої влади, органами самоврядування та правоохоронними органами.

Відповідно до цього, керуючись вимогами Указу Президента України від 7 лютого 2004 року № 171 “Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства”, положеннями лісового кодексу України та з метою забезпечення посилення державного контролю за збереженням лісових екосистем області, запобігання порушенням природоохоронного й лісового законодавства:

1. Державному лісогосподарському об”єднанню “Кіровоградліс” вжити дієвих заходів щодо посилення контролю за охороною лісів державного лісового фонду та іншмх постійних лісокристувачів області від незаконного вирубування, попередження розкрадання лісопродукції та забезпечення контролю за відпуском деревини.

2. Рекомендувати управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області:

2

розробити спільний план взаємодії з державними органами лісового господарства щодо посилення контролю за дотриманням вимог законодавства про охорону лісів;

створити постійно діючі робочі групи для виконання в межах своєї компетенції функцій сприяння державним органам лісового господарства під час відпрацювання об”єктів, розташованих на території обслуговування та проведення спільних перевірок усіх лісопереробних підприємств, лісопильних цехів і пилорам щодо законності отримання й розпилювання давальницької деревини; профілактики правопорушень, пов”язаних із переробкою та реалізацією лісоматеріалів.

3. Державному управлінню екології та природних ресурсів в Кіровоградській області посилити контроль за станом збереження лісових площ, які знаходяться у користувнні фермерських господарств, фізичних осіб, на землях резерву та запасу, а також придорожніх і полезахисних смуг.

4. Рекомендувати головам районних державних адміністрацій надавати неоюхідну практичну допомогу у виконанні державними органами лісового господарства заходів щодо посилення контролю за збереженням лісових насаджень на території області.

5. Рекомендувати органам місцевого самоврядування здійснювати постійний контроль за станом збереження лісових площ, що лишились у складі земель резерву та за полезахисними смугами, з призначенням відповідальних осіб за організацію охорони та використання означених лісових ресурсів.

6. Державному лісогосподарському об”єднанню “Кіровоградліс” щороку до 15 січня та 15 липня інформувати облдержадміністрацію про стан виконання даного розпорядження.

7. Контроль за виконання даного розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Грінченка С.А.

Голова обласної

державної адміністрації В.КОМПАНІЄЦЬ