від 30 квітня 2004 року № 252-р

Про відзначення 60-ї річниці

визволення України від

фашистських загарбників

На виконання Указу Президента України від 1 квітня 2004 року № 385 “Про відзначення 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників” та з метою належного відзначення 60-річчя визволення України, вшанування ветеранів та світлої пам'яті загиблих у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, збереження традицій старших поколінь:

1. Затвердити заходи обласної державної адміністрації по підготовці та відзначенню 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників (далі - заходи), спрямувавши їх на посилення турботи про ветеранів війни, зміцнення громадської злагоди та консолідації суспільства, проведення військово-патріотичних та культурно-масових акцій (додаються).

2. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським головам у десятиденний термін розробити та затвердити заходи щодо відзначення 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

3. Структурним підрозділам облдержадміністрації - головним розпорядникам коштів обласного бюджету, райдержадміністраціям, міськвиконкомам фінансування заходів з нагоди відзначення 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників здійснити за рахунок та в межах бюджетних призначень, затверджених у відповідних місцевих бюджетах на  2004 рік.

4. Організаційному відділу апарату облдержадміністрації в термін до
14 травня 2004 року підготувати проект розпорядження голови облдержадміністрації про внесення змін у зв'язку із кадровими змінами до розпорядження голови облдержадміністрації від 5 грудня 2003 року 678-р “Про затвердження нового складу обласного організаційного комітету з підготовки та відзначення 60-річчя Перемоги та пам'ятних подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” щодо персонального складу організаційного комітету, на який покласти контроль за виконанням заходів.

2

5. Структурним підрозділам облдержадміністрації, райдержадміністраціям, міськвиконкомам про хід виконання заходів інформувати управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації до 4 червня та 5 листопада 2004 року.

6. Заступнику голови облдержадміністрації Недільку С.М. підготувати узагальнені матеріали про результати проведеної роботи та інформацію Кабінету Міністрів України до 11 червня та 11 листопада 2004 року.

7. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

Голова обласної

державної адміністрації В.Компанієць


ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядженням голови Кіровоградської

обласної державної адміністрації

від 30 квітня 2004 року № 252-р

ЗАХОДИ

обласної державної адміністрації по підготовці та

відзначенню 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників

1. Провести в обласному та районних центрах, містах обласного значення, інших населених пунктах області урочистості з нагоди 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників за участю голів місцевих державних адміністрацій, міських голів, ветеранів війни, вдів ветеранів війни, працівників тилу, представників трудових колективів, політичних партій, профспілок та громадських організацій.

Управління культури облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації, обласна, організація ветеранів України (за згодою)

26-28 жовтня 2004 року

2. Організувати почесну варту, покладання квітів та вінків на могили учасників Великої Вітчизняної війни із залученням молоді, школярів, студентів, воїнів військових частин.

Міськвиконкоми, райдержадміністрації

28 жовтня 2004 року

3. Провести обстеження умов життя і матеріально-побутового, медичного забезпечення учасників Великої Вітчизняної війни, членів сімей загиблих воїнів. Забезпечити надання хворим і одиноким учасникам війни адресної матеріальної допомоги.

Головне управління праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров'я, житлово-комунального господарства облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації, обласний військовий комісаріат, обласна організація ветеранів України (за згодою)

Постійно

2

4. Обстежити стан утримання обласного госпіталю, лікувальних закладів, які забезпечують медичне обслуговування і лікування інвалідів, учасників війни. Вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків та поліпшення забезпечення лікувально-профілактичними препаратами, медичною апаратурою, постільною білизною, харчуванням, привести в належний стан палати для лікування ветеранів війни, створити комфортні умови перебування хворих під час лікування.

Забезпечити у міру можливостей, інвалідів війни ліками, протезно-ортопедичними виробами та сприяти розширенню мережі ветеранських аптек.

Головне управління праці та соціального

захисту населення, управління охорони

здоров'я облдержадміністрації,

райдержадміністрації, міськвиконкоми

Протягом 2004 року

5. Упорядкувати списки осіб з числа ветеранів Великої Вітчизняної війни та забезпечити вручення в урочистій обстановці ветеранам війни державних нагород України.

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, відділ кадрової роботи та з питань державної служби апарату облдержадміністрації, обласний військовий комісаріат, міськвиконкоми, райдержадміністрації, обласна організація ветеранів України (за згодою)

Жовтень 2004 року

6. Координувати роботу відділів освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів для організації зустрічей ветеранів Великої Вітчизняної війни з молоддю, військовослужбовцями, студентами вищих і середніх навчальних закладів, їх виступів у школах та інших навчальних закладах.

Управління освіти і науки, у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації, обласна організація ветеранів України (за згодою)

Жовтень 2004 року

3

7. Провести у навчальних закладах області уроки мужності, пам'яті, літературно-музичні композиції, тематичні бесіди, виховні години за участю ветеранів війни, Героїв Радянського Союзу та повних кавалерів орденів Слави, присвячені відзначенню 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

Активізувати роботу щодо підвищення якості допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді.

Управління освіти і науки

облдержадміністрації, міськвиконкоми,

райдержадміністрації, обласна організація ветеранів України (за згодою)

Жовтень 2004 року

8. Організувати у бібліотеках та музеях області книжкові та пересувні тематичні виставки, експозиції присвячені 60-й річниці визволення України від фашистських загарбників: “В боях за визволення України”, “Вогнем гартоване слово”, “Наш біль, наша пам'ять”, “Велич Перемоги”, “Уклін тобі, солдате”, “Пам'ять серця не згасає”, “Україна у роки Великої Вітчизняної війни” та ін.

Управління культури облдержадміністрації,

міськвиконкоми, райдержадміністрації

Жовтень 2004 року

9. Забезпечити організацію належного громадського порядку, особистої та майнової безпеки громадян, дорожнього руху у місцях проведення масових заходів, пов'язаних із святкуванням 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників. Організувати медичне обслуговування масових заходів, які будуть проводитися у святкові дні.

Управління Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області, управління охорони здоров'я облдержадміністрації, міськвиконкоми, райдержадміністрації

Жовтень 2004 року

10. Провести святковий феєрверк у м. Кіровограді.

Кіровоградський міськвиконком

28 жовтня 2004 року

4

11. Забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації подій і заходів, пов'язаних з підготовкою та святкуванням 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, обласна державна телерадіокомпанія, редакція газети “Народне слово”

Постійно

12. Забезпечити участь делегації ветеранів від Кіровоградської області в урочистому засіданні та святковому концерті в Національному палаці “Україна”.

Організаційний відділ апарату, головне управління праці та соціального захисту населення, управління промисловості, енергетики, транспорту та зв'язку, з питань внутрішньої політики облдержадміністрації, обласна рада ветеранів України (за згодою)

28 жовтня 2004 року

_____________________