від 8 жовтня 2003 року № 552-р

Про стан підготовки господарського

комплексу області до роботи в

осінньо-зимовий період 2003/2004 року

Cтаном на 15 вересня 2003 року в цілому по області підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період об'єкти:

житлово-комунального господарства області - на 85-95%;

ВАТ “Кіровоградобленерго” - на 85%;

ВАТ “Кіровоградгаз” - на 99%;

закладів освіти - на 85,4%;

закладів охорони здоров'я - на 88%.

Заготовлено твердого палива для житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери - 33 %, рідкого палива - 31 %.

Станом на 1 вересня 2003 року 67,4 % жителів області отримали грошову субсидію на придбання твердого палива і скрапленого газу. Рівень фінансування пільг на тверде паливо склав 45,6 %.

Разом з тим, при досить високих середніх показниках технічної готовності відмічено недостатню роботу деяких райдержадміністрацій та міськвиконкомів по виконанню планових завдань і заходів щодо підготовки до роботи взимку і це, в першу чергу, стосується розрахунків за енергоносії.

Особливу занепокоєність викликає стан розрахунків підприємств, що забезпечують теплом населення області. Заборгованість за спожитий природний газ складає 17,2 млн.грн., у тому числі за 2003 рік - 9,2 млн.грн.

Під постійною загрозою відключення від електропостачання знаходиться районний водопровід “Дніпро-Кіровоград” через незадовільні розрахунки міських водоканалів за спожиту воду.

До кінця не вирішені питання по підготовці теплової станції КГЗКОРу
у м.Долинській, ТЕЦ-1, 2 та ТЕЦ-3 ДХК "Олександріявугілля”.

Вкрай повільно виконується ремонт вулично-шляхової мережі, особливо в обласному центрі, практично не виконується ремонт мереж зовнішнього освітлення, недостатніми темпами заготовляються протиожеледні матеріали.

У такій ситуації існує загроза несвоєчасного початку опалювального сезону у деяких регіонах області.

З метою посилення персональної відповідальності голів райдержадміністрацій, міських голів, керівників підприємств і організацій, усунення виявлених недоліків і прорахунків в організації своєчасної і якісної підготовки господарського комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період та виправлення становища, керуючись Законом України “Про місцеві державні адміністрації”:

1. Визнати незадовільною роботу щодо розрахунків за житлово-комунальні послуги та енергоносії Маловисківської, Петрівської райдержадміністрацій та Знам'янського, Кіровоградського, Олександрійського, Світловодського міськвиконкомів.

2. Визнати недостатньою роботу по заготівлі палива для закладів охорони здоров'я - Вільшанської, Маловисківської, Онуфріївської, Ульяновської райдержадміністрацій, для закладів освіти - Новоархангельської, Новомиргородської, Світловодської, Ульяновської райдержадміністрацій.

3. Звернути увагу Кіровоградського міського голови Чигріна М.С. на незадовільний стан розрахунків міського водоканалу з районним водопроводом "Дніпро-Кіровоград" за "дніпровську" воду, повільне виконання капітального та поточного ремонту вулиць і доріг, невжиття достатніх заходів щодо ремонту мереж зовнішнього освітлення.

4. Звернути увагу:

голів Вільшанської - Водовозова В.І., Голованівської - Кучера І.В., Маловисківської - Шульги В.І. і Новомиргородської райдержадміністрацій на низький рівень спрямування коштів субвенції з державного бюджету на виплату населенню субсидій на тверде паливо і скраплений газ готівкою.

голів Бобринецької - Білобровенка В.В., Онуфріївської - Перепеляка М.В., Світловодської - Буртака М.О. райдержадміністрацій та міських голів: Кіровоградського - Чигріна М.С. і Світловодського - Волкова В.М. на низький рівень забезпечення пільгової категорії населення твердим паливом.

5. Райдержадміністраціям, рекомендувати міськвиконкомам:

терміново розглянути стан розрахунків за надані житлово-комунальні послуги та використані енергоносії, проаналізувати причини низького рівня платежів, вжити невідкладних заходів щодо виправлення ситуації та притягти до відповідальності посадових осіб, з вини яких допущено погіршення платіжної дисципліни;

посилити контроль за станом комплексної підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2003/2004 року;

забезпечити пропорційність розподілу коштів субвенції на тверде та пічне побутове паливо і скраплений газ між пільгами і субсидіями, з урахуванням соціально-економічних особливостей розвитку регіонів.

6. Рекомендувати міським головам міст обласного значення терміново забезпечити розроблення графіків погашення заборгованості за спожитий природний газ, розрахунки що передбачають необхідний обсяг газу для підприємств комунальної теплоенергетики на опалювальний період
2003/2004 року та фінансування поточних заявлених обсягів. Графіки та розрахунки погодити з ДК “Газ України” до 10 жовтня 2003 року.

7. Взяти до відома рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо незадовільної підготовки до роботи в осінньо-зимовий період
ТЕЦ-1,2 і ТЕЦ-3 ДХК “Олександріявугілля”. Зобов'язати генерального директора ДХК “Олександріявугілля” Лисенка А.М. до 15 жовтня 2003 року завершити підготовку ТЕЦ-1,2 та ТЕЦ-3 до опалювального сезону.

8. Долинській райдержадміністрації взяти під суворий контроль стан підготовки до опалювального сезону теплової станції будованого Криворізького гірчничо-збагачувального комбінату окислених руд. Генеральному директору КГЗКОРу Яременку В.І. вжити вичерпних заходів щодо збільшення фінансування робіт по підготовці до зими.

9. Голові Маловисківської райдержадміністрації Шульзі В.І. взяти під особистий контроль визначення джерел отримання коштів для розрахунків за спожиті енергоносії ДКП “Енерговодоканал”, складання графіків проплат та їх погодження в ДК “Газ України” до 10 жовтня 2003 року.

10. Гайворонській райдержадміністрації забезпечити житлові будинки та соціальну сферу смт Завалля, яка опалювалась від котельні ВАТ “Заваллів-ський графітовий комбінат”, альтернативними джерелами теплопостачання.

11. Петрівській райдержадміністрації вжити необхідних заходів щодо комплексної підготовки господарств району до роботи в осінньо-зимовий період 2003/2004 року.

12. Головам райдержадміністрацій:

Вільшанської - Водовозову В.І., Гайворонської - Рябокучмі М.С., Кіровоградської - Фурманову І.О., Маловисківської - Шульзі В.І., Новоукраїнської - Балану В.П., Олександрійської - Архипенку І.М.,
Онуфріївської - Перепеляку М.В., Світловодської - Буртаку М.О.,
Ульяновської - Журавлю В.Г. взяти під особистий контроль стан забезпечення закладів охорони здоров'я нормативними запасами твердого палива (40%) до
10 жовтня 2003 року;

Новоархангельської - Голобородьку О.В., Світловодської - Буртаку М.О., Ульяновської - Журавлю В.Г. , Новомиргородській райдержадміністрації взяти під особистий контроль стан забезпечення закладів освіти нормативними запасами твердого палива (40 %) до 10 жовтня 2003 року.

13. Начальнику управління житлово-комунального господарства облдерж-адміністрації Снісаренку С.В. взяти під особистий контроль:

розрахунки за спожиту “дніпровську” воду водоканалами міст обласного значення;

виконання графіків проплат за електричну енергію ОКВП “Дніпро-Кіровоград”;

виконання підготовчих робіт до сталої роботи у осінньо-зимовий період
2003/2004 року районного водопроводу “Дніпро-Кіровоград”.

14. Структурним підрозділам облдержадміністрації, райдержадмініст-раціям, запропонувати міськвиконкомам надати управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації інформацію про готовність до початку опалювального сезону до 10 жовтня 2003 року.

15. Управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації інформувати обласну державну адміністрацію про стан підготовки господарського комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2003/2004 року до 15 жовтня 2003 року.

16. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації Компанійця В.О.

Голова обласної
державної адміністрації
М.ЧЕРНОВОЛ

1

4