від 21 травня 2003 року № 247-р

Про заходи щодо попередження

лісових пожеж

У зв"язку з настанням пожежонебезпечного періоду значно загострилась пожежна небезпека в лісових масивах області, посилилась загроза виникнення лісових пожеж.

У більшості випадків їх виникненню сприяє недотримання населенням елементарних вимог пожежної безпеки, а у ряді випадків - незадовільне ставлення посадових осіб до виконання протипожежних вимог. Відповідно до ст.ст. 16,28 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та з метою запобігання пожежам і для поліпшення організації протипожежного захисту лісів у пожежонебезпечний період:

1. Державному лісогосподарському об"єднанню "Кіровоградліс", головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, адміністрації автомобільних доріг в області, Черкаському військовому лісництву, Знам"янському відділку залізничних доріг, іншим власникам, що користуються лісовими насадженнями на території області, провести необхідну роботу щодо профілактики лісових пожеж, створення протипожежних команд, організації систематичного чергування відповідальних осіб, транспортних і протипожежних засобів.

2. Державному лісогосподарському об"єднанню "Кіровоградліс":

забезпечити у держлісгоспах поновлення і затвердження в установленому порядку мобілізаційних планів гасіння лісових пожеж. Провести по кожному держлісгоспу відпрацювання мобілізаційних планів залучення і взаємодії сил та засобів на випадок гасіння великих лісових пожеж;

визначити порядок забезпечення учасників пожежогасіння у випадках тривалих пожеж пально-мастильними матеріалами, харчуванням, речовинами для гасіння пожеж, тощо;

2

створити у всіх лісогосподарських підприємствах необхідні резерви пально-мастильних матеріалів для власної пожежної техніки та іншої спеціальної автотракторної техніки, що залучатиметься для ліквідації тривалих пожеж;

з метою подальшого поліпшення якості і ефективності протипожежної пропаганди відновити діючу і встановити на межах лісових урочищ, біля лісових кордонів, на лісових дорогах, автошляхах, місцях масового відпочинку нову наглядну агітацію, стенди, плакати відповідного змісту;

широко і оперативно висвітлювати через засоби масової інформації матеріали протипожежної безпеки та заходи щодо підвищення її рівня, встановити за цим постійний контроль та запровадити систематичну звітність підпорядкованих підприємств;

впродовж шосейних доріг та навколо хвойних насаджень створювати мінералізовані смуги, здійснювати догляд за ними і дорогами протипожежного призначення.

3. Державному лісогосподарському об"єднанню "Кіровоградліс", відділу державної автомобільної інспекції УМВС України в Кіровоградській області разом з відділом пожежної безпеки Державного департаменту пожежної безпеки МНС України в Кіровоградській області організувати спільні рейди в найбільш пожежонебезпечних лісових масивах працівниками держлісгоспів, співробітниками ДАІ із залученням позаштатних інспекторів ДАІ, членів пожежно-сторожової охорони, добровільних пожежних дружин, сільгосппідприємств, інших лісокористувачів, громадськості.

4. Запропонувати місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування у період загострення пожежонебезпечної обстановки заборонити відвідування населенням хвойних лісів, випалювання бур"янів та стерні на полях, закрити всі непланові проїзди та другорядні дороги в порядку, передбаченому чинним законодавством.

5. Управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області, державному лісогосподарському об"єднанню "Кіровоградліс" забезпечити чітку взаємодію щодо виявлення винних у виникненні лісових пожеж.

6. Запропонувати підприємствам області, які мають установи чи бази відпочинку в соснових насадженнях, укомплектувати пункти зосередження пожежного інвентарю згідно з розрахунковим нормативом.

7. Районним державним адміністраціям надавати державним лісогосподарським підприємствам необхідну допомогу в боротьбі з пожежами та порушеннями Правил пожежної безпеки в Україні.

3

8. Редакції газети "Народне слово", обласній державній телерадіокомпанії запровадити рубрики щодо захисту лісів від пожеж за матеріалами державного лісогосподарського об"єднання "Кіровоградліс".

9. Державному лісогосподарському об"єднанню "Кіровоградліс" щокварталу до 5 числа місяця, наступного за звітним кварталом, подавати інформацію про стан виконання зазначених заходів обласній державній адміністрації.

10. Зняти з контролю розпорядження голови обладержадміністрації від 8 квітня 2002 р. № 122-р "Про заходи щодо попередження лісових пожеж" у зв"язку із закінченням терміну дії і його виконанням.

11. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Ковальчука М.М.

Голова обласної

державної адміністрації В.МОЦНИЙ

2