від 9 квітня 2003 року № 171-р

Про заходи щодо попередження

нещасних випадків на воді у

весняно-літній період 2003 року

Незважаючи на організаційні заходи, що проводяться, ситуація на водних об"єктах області є незадовільною і вимагає негайних та рішучих дій усіх керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Минулого року на водоймах області загинуло від утоплення 114 осіб, з них 12 дітей. Трагічні випадки свідчать про недостатню роботу щодо їх попередження.

На підставі законів України "Про місцеві державні адміністрації", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про аварійно-рятувальні служби", Розпорядження Президента України від 14 липня 2001 р. № 190-рп "Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об"єктах" та Типових правил охорони життя людей на водних об"єктах України, затверджених Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та зареєстрованих Міністерством юстиції України 1 лютого 2002 р. за № 95/6383:

1. Зобов"язати голів районних державних адміністрацій, рекомендувати міським головам організувати безумовне дотримання Типових правил охорони життя людей на водних об"єктах України, а саме:

до 25 квітня 2003 р. рішеннями відповідних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування закріпити водойми, ділянки водної поверхні річок чи прибережної смуги водосховищ за підприємствами, установами, організаціями або юридичними особами, незалежно від форм власності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 березня 2002 року № 264 "Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об"єктах";

2

проводити щорічне введення в експлуатацію пляжів як міських, селищних та тих, що знаходяться на територіях оздоровчих закладів, баз відпочинку та інших, незалежно від їх належності та форм власності, виключно за рішеннями комісій, призначених районними та міськими адміністраціями;

перед початком купального сезону проводити обстеження водолазами аварійно-рятувальної служби оперативного реагування області та очищення від сторонніх предметів дна акваторії, відведеної для купання людей. Після закінчення робіт власнику пляжу видаються документи, на підставі яких видається паспорт на відкриття і функціонування пляжу:

акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу;

паспорт підводної частини акваторії пляжу;

карта виміру глибин акваторії пляжу;

створення підприємствами, установами або організаціями, за якими закріплена відповідна територія, сезонних відомчих рятувальних постів на кожному пляжі оздоровчої установи і у місцях масового відпочинку громадян з метою попередження нещасних випадків і надання допомоги тим, хто потрапив у біду на воді. Підготовку працівників відомчих сезонних рятувальних постів проводити за заявками на базі аварійно-рятувальної служби оперативного реагування області ;

заборонити купання в затоплених кар"єрах, каналах, пожежних водоймах, ставках і інших водоймах, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування як місця масового відпочинку громадян біля води;

до 1 травня 2003 року надати головному управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації дані про закріплення водойм, ділянок водної поверхні чи прибережної смуги річок, водосховищ згідно з формою 1 (додається), а дані по визначенню місць відпочинку людей на воді - за формою 2 (додається).

Інформацію про проведення заходів з рятування на водах на весняно-літній період 2003 року надати до 23 травня.

2. Головному управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації подавати узагальнені інформації облдержадміністрації відповідно до 12 травня та 1 червня 2003 року.

3. Начальнику головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації Федорчаку В.В., керівнику аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області Генсіцькому І.І.:

3

забезпечити проведення водолазних обстежень акваторій пляжів, купалень, місць масового відпочинку людей на договірних засадах згідно з заявками від юридичних та фізичних осіб, за якими закріплені відповідні об"єкти;

забезпечити готовність мобільних засобів рятування, водолазного спорядження для роботи у період масового відпочинку людей та організувати цілодобове чергування рятувального складу;

разом з райдержадміністраціями і міськвиконкомами налагодити контроль за дотриманням чинного законодавства при організації місць масового відпочинку населення біля води та правил пожежної безпеки.

4. Рекомендувати управлінню МВС України у Кіровоградській області:

забезпечити дотримання громадського порядку у місцях масового відпочинку людей на воді;

проводити роботу щодо заборони купання у невизначених місцях та своєчасно інформувати про місця неорганізованого купання місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

5. Головному управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації до 5 вересня 2003 року доповісти облдержадміністрації про виконання даного розпорядження.

6. Зняти з контролю розпорядження голови обласної державної адміністрації від 3 квітня 2002 року № 118-р "Про попередження нещасних випадків на воді".

7. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Лавренка М.М.

Голова обласної

державної адміністрації В.МОЦНИЙ

ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядженням голови Кіровоградської

обласної державної адміністрації

від 9 квітня 2003 року № 171-р

Форма 1

РОЗПОДІЛ

водних об"єктів району (міста)

№ з/п

Водойма або прибережна смуга (назва та місцезнаходження відносно населеного пункту)

Належність водойми, прибережної смуги (організація, власник)

Посада, прізвище, телефон відповідального

Номер, дата рішення відповідного органу виконавчої влади, місцевого са-моврядування

1

2

3

4

5

Форма 2

ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЬ
МАСОВОГО ВІДПОЧИНКУ НА ВОДІ

№ з/п

Населений пункт

Належність пляжу (міський, селищний, оздоровчий табір, приватна база тощо)

Посада, прізвище, телефон відповідального

Номер, дата рішення відповідного органу виконавчої влади, місцевого са-моврядування

1

2

3

4

5

______________

4