0x01 graphic

УКРАЇНА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

від 16 серпня 2002 року № 309-р

м. Кіровоград

Про підсумки соціально-

економічного розвитку області

за січень-липень 2002 року

Аналіз результатів роботи міст і районів області за 7 місяців 2002 року, виконання показників програми соціально-економічного розвитку показує, що голови міськвиконкомів та райдержадміністрацій послабили організаторську роботу щодо забезпечення високих та стабільних темпів розвитку економіки і соціальної сфери. У липні порівняно з червнем п.р. обсяги випуску промислової продукції зменшились на 7,6 проц. Найбільший спад виробництва допущено на промислових підприємствах міст Олександрії (-11,3 проц.), Світловодська (-2,4 проц.), Новоукраїнського (-18,8 проц.), Голованівського (-85,9 проц.), Маловисківського (-19,1 проц.) та деяких інших районів. Головними чинниками погіршення показників у промисловості є скорочення обсягів виробництва на підприємствах олієжирової, молокопереробної, лікеро-горілчаної галузей, електроенергетики та промисловості будівельних матеріалів. Утримується високий рівень реалізації продукції на умовах бартеру. Питома вага цих операцій у промисловості складає 7,9 проц., у тому числі у м.Олександрії - 39 проц., Петрівському районі - 61,5 проц., Новоархангельському - 35,8 проц., Знам”янському - 54 проц. У Новгородківському районі за наявності значних обсягів випуску харчової продукції до облікованого кола не залучена жодна господарююча одиниця.

У сільському господарстві краще ніж у минулому році проведено збирання ранніх зернових культур. Зібрано на круг 2,2 млн.тонн зерна при урожайності 34,1 ц/га. Разом з тим, з боку керівників окремих райдержадміністрацій не вживаються належні заходи щодо стабілізації становища у тваринництві. Допущено зменшення обсягів виробництва м”яса у сільгосппідприємствах Бобринецького, Гайворонського, Голованівського, Долинського, Маловисківського, Онуфріївського, Світловодського районів (на 28,5-4,2 проц.), молока - у господарствах Гайворонського, Долинського, Олександрівського, Олександрійського, Онуфріївського, Світловодського районів (на 40,1-14,9 проц.).

За липень п.р. порівняно з червнем скорочено поголів”я великої рогатої худоби на 524 голови, у тому числі корів - на 43 голови. Значні обсяги тваринницької продукції вивозяться за межі області без переробки.

На місцях послаблено контроль за роботою торгівельних організацій. У містах Знам”янці, Світловодську, Вільшанському, Маловисківському, Олександрійському районах темпи приросту обсягів роздрібного товарообороту у 2-5 разів нижчі від середньообласних та темпів зростання заробітної плати. Реалізація послуг у розрахунку на душу населення у Світловодському, Компаніївському, Добровеличківському та Вільшанському районах не перевищує 2 грн. на місяць при середньообласному показнику 10,9 грн.

Внаслідок недостатньої організаторської роботи місцевих органів виконавчої влади при загальному перевиконанні обсягів надходжень податків і зборів до зведеного бюджету не виконуються завдання по їх мобілізації до державного бюджету. Допущено відставання у Бобринецькому, Голованівському, Знам”янському, Новоархангельському, Новомиргородському, Олександрійському, Ульяновському районах, а також у містах Кіровограді, Знам”янці та Олександрії. Погіршився стан платіжної дисципліни. Заборгованість по податкових зобов”язаннях суб”єктів економічної діяльності зросла за липень п.р. на 13,4 проц. і складає станом на 1 серпня 2002 року 104,2 млн.грн. Найбільше наростили податковий борг з початку року Кіровоградський (на 210,7 проц.), Гайворонський (на 87,9 проц.), Новомиргородський (на 75,7 проц.) райони та міста Олександрія (на 174,9 проц.), Світловодськ (на 120,2 проц.), Кіровоград (на 56,8 проц.), Знам”янка (на 67,1 проц.).

З метою посилення організаторської роботи місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, забезпечення безумовного виконання показників програми соціально-економічного розвитку області на 2002 рік:

  1. Головам райдержадміністрацій та рекомендувати міським головам терміново проаналізувати показники роботи за січень-липень п.р. та розробити план дій на серпень п.р. з урахуванням надолуження допущеного відставання і в подальшому щомісяця надавати його на затвердження в облдержадміністрацію.

  1. Відмітити недостатню роботу Олександрійського (Цапюк С.К.), Світловодського (Волков В.М.) міськвиконкомів, Голованівської (Кучер І.В.), Знам”янської (Сапіга А.А.), Кіровоградської (Яцканич М.І.), Маловисківської (Шульга А.П.), Новоукраїнської (Балан В.П.), Петрівської (Ганжа В.І.) райдержадміністрацій за допущення спаду обсягів промислового виробництва, яке мало місце у липні порівняно з червнем п.р.

Зобов”язати голів райдержадміністрацій та рекомендувати міським головам провести організаторську роботу з керівниками і власниками промислових підприємств щодо мобілізації резервів збільшення виробництва промислової продукції у серпні-вересні та до кінця поточного року, звернувши особливу увагу на завантаження потужностей переробної галузі не менше як на 50 проц. за рахунок сільськогосподарської продукції урожаю 2002 року.

4. Звернути увагу голів райдержадміністрацій: Бобринецької - Жученка В.В., Долинської - Коробова В.В., Знам”янської - Сапіги А.А. та заступника голови Світловодської райдержадміністрації Телятника Ф.М. на допущене скорочення поголів”я великої рогатої худоби, у тому числі корів, у сільгосппідприємствах і зажадати від них вжиття практичних заходів щодо стабілізації тваринницької галузі.

  1. Доручити головам райдержадміністрацій: Вільшанської - Водовозову В.І., Маловисківської - Шульзі В.І., Олександрійської- Петруніну М.А. разом з управлінням зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності та торгівлі облдержадміністрації (Бойко А.Я.) розібратися у причинах низьких темпів зростання обсягів роздрібного товарообороту та вжити заходів щодо задоволення купівельної спроможності населення на товари та послуги.

  1. Попередити голів райдержадміністрацій: Бобринецької - Жученка В.В., Голованівської - Кучера І.В., Кіровоградської - Яцканича М.І., Новоархангельської - Отрокушу П.Т., Новомиргородської - Кислуна В.Т., Ульяновської - Журавля В.Г. про персональну відповідальність за невиконання завдань щодо надходження податків і зборів до державного бюджету.

  1. Зобов”язати голів райдержадміністрацій та рекомендувати міським головам посилити роботу по скороченню заборгованості із виплати заробітної плати та вжити додаткові заходи щодо її погашення до кінця 2002 року.

  1. Рекомендувати міськвиконкомам та райдержадміністраціям подати інформацію про стан виконання даного розпорядження головному управлінню економіки облдержадміністрації до 15 вересня 2002 року.

  1. Головному управлінню економіки облдержадміністрації проаналізувати стан виконання даного розпорядження та узагальнену інформацію подати заступникам голови облдержадміністрації до 25 вересня 2002 року.

  1. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступників голови облдержадміністрації відповідно до їх функціональних повноважень.

Перший заступник голови

обласної державної

адміністрації М.Лавренко

3

3