0x01 graphic

УКРАЇНА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

від 16 липня 2002 року № 261-р

м. Кіровоград

Про затвердження обласних заходів

у зв`язку з 70-ми роковинами голодомору

в Україні

На виконання Указу Президента України від 20 березня 2002 року № 275 “Про заходи у зв`язку з 70-ми роковинами голодомору в Україні”, доручення Прем`єр-міністра України від 25 березня 2002 року № 3414/1, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 15 квітня 2002 року № 139-р з даного питання та з метою вшанування пам`яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років, привернення уваги громадськості області до цієї трагічної події, надання підтримки громадянам, які пережили голодомор:

1. Затвердити обласні заходи на 2002-2003 роки у зв`язку з 70-ми роковинами голодомору в Україні (додаються).

2. Рекомендувати міськвиконкомам та зобов`язати райдержадміністрації у місячний термін розробити відповідні міські, районні заходи. Про результати проведеної роботи поінформувати управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації до 15 жовтня 2002 року та до 15 травня, 15 жовтня 2003 року.

3. Управлінню з питань внутрішньої політики здійснювати координацію і контроль за реалізацією заходів в області та надати узагальнену інформацію про стан виконання заходів заступнику голови облдержадміністрації Перевознику А.В. до 20 жовтня 2002 року та 20 травня, 20 жовтня 2003 року. Про результати проведеної роботи поінформувати Кабінет Міністрів України до 25 жовтня 2002 року та 25 травня, 25 жовтня 2003 року.

4. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Перевозника А.В.

Голова обласної

державної адміністрації В.МОЦНИЙ


ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядженням голови Кіровоградської

обласної державної адміністрації

від 16 липня 2002 року № 261-р

ОБЛАСНІ ЗАХОДИ

на 2002-2003 роки у зв`язку з 70-ми роковинами

голодомору в Україні

1. Установити пам`ятник жертвам голодомору та політичних репресій у м. Кіровограді.

Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, виконавчий комітет Кіровоградської міської ради, обласне Товариство політичних в`язнів і репресованих

До листопада 2003 року

2. Провести мітинги-реквієми щодо вшанування пам`яті жертв голодомору, дні пам`яті “Трагічні сторінки історії”, покладання квітів до пам`ятних знаків та місць поховань жертв голодомору.

Управління з питань внутрішньої політики, культури, освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми, обласне Товариство політичних в`язнів і репресованих

Листопад 2002, 2003 років

3. Упорядкувати могили жертв голодомору та відповідні пам`ятні знаки у населених пунктах області.

Управління житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

2002 - 2003 роки

4. На прохання населення провести молитви, панахиди на місцях поховань та біля пам`ятних знаків жертвам голодомору.

Управління у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми,

2002 -2003 роки

5. Забезпечити проведення у закладах освіти області лекцій, уроків пам`яті, бесід на тему: “Голодомор на Кіровоградщині”, “У ті трагічні роки”, “Хто винен: голоси з 33-го”, “Сувора правда про голодомор у романі У.Самчука “Марія”, “Голод 1932-1933 років на Україні: очима істориків, мовою документів” тощо.

Управління освіти і науки, культури облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

Листопад 2002 - грудень 2003 років

6. Видати репертуарний збірник для майстрів розмовного жанру, вокально-хорових колективів, присвячений висвітленню теми голодомору 1932 - 1933 років.

Управління культури облдержадміністрації, обласний

Центр народної творчості

Квітень 2003 року

7. Організувати в обласному краєзнавчому музеї стаціонарну виставку “Голодомор 1932 - 1933 років у нашому краї”.

Управління культури облдержадміністрації, обласний краєзнавчий музей

Листопад 2002 року

8. Провести в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського краєзнавчу конференцію, присвячену 70-м роковинам голодомору в Україні.

Управління культури, освіти і науки облдержадміністрації, обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Д.І. Чижевського

Листопад 2003 року

9. Організувати книжкові виставки: “Чорний світ над чорноземами”, “Біль нашого народу. Голодомор в Україні”, “Їм дзвони не дзвонили”, “Жнива скорботи”, “Факти свідомого геноциду” та ін.

Управління культури облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

Жовтень - листопад 2002, 2003 років

10. Провести єдиний день інформування населення області на тему: “День пам`яті жертв голодомору та політичних репресій”.

Управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

21 листопада 2002 року

11. Провести у підліткових клубах за місцем проживання культурно-мистецькі акції, вечори вшанування, вечори-реквієми, тематичні вечори та інші заходи на тему голодомору.

Управління у справах сім`ї і молоді,

служба у справах неповнолітніх облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

2002 - 2003 роки

12. Організувати художні та фотовиставки, показ документальних фільмів на тему голодомору та залучити учнівську й студентську молодь до їх перегляду.

Управління культури,

освіти і науки, у справах сім`ї

та молоді облдержадміністрації,

о бласне державне виробниче об`єднання “Кіровоградкіновідеопрокат”

2002 - 2003 роки

13. Забезпечити поліпшення медичного обслуговування громадян - жертв голодомору в Україні 1932 -1933 років.

Управління охорони здоров`я облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

Постійно

14. Започаткувати у засобах масової інформації виступи та інтерв`ю очевидців трагічних подій, представників органів влади та місцевого самоврядування для висвітлення теми голодомору, оприлюднення невідомих фактів, організувати цикли тематичних теле- та радіопередач про ці трагічні події.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, обласна організація Національної спілки письменників України,

обласне Товариство політичних в`язнів та репресованих, обласна державна телерадіокомпанія, газета “Народне слово”

2002 - 2003 роки

15. Організувати засідання Кіровоградського обласного прес-клубу на тему “Кіровоградщина. Голодомор 1932-1933 рр.”

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, обласна організація Національної спілки письменників України, обласне Товариство політичних в`язнів та репресованих

2002 - 2003 роки

16. Організувати виставку архівних документів “Забуттю не підлягає” та провести за її матеріалами екскурсію для студентської та учнівської молоді й жителів Кіровограда.

Управління освіти і науки, у справах сім`ї і молоді облдержадміністрації, Державний архів Кіровоградської області

Листопад 2003 року

17. Сприяти створенню волонтерських учнівських загонів для надання допомоги громадянам, які пережили голодомор.

Управління освіти і науки облдержадміністрації,

райдержадміністрації, міськвиконкоми

Постійно

18. Виявляти громадян, які пережили голодомор 1932 - 1933 р.р. та у разі необхідності взяти їх на обслуговування у територіальні центри з метою поліпшення їх соціально-побутового обслуговування та сприяння у веденні присадибного господарства.

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

Постійно

19. Ужити заходів щодо поліпшення соціально-побутового обслуговування, надання матеріальної та грошової допомоги, забезпечення санаторно-курортними путівками, засобами протезування та пересування громадян похилого віку, які пережили голодомор.

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

Постійно

20. Забезпечити організацію належного громадського порядку, особистої та майнової безпеки громадян, дорожнього руху у місцях проведення масових заходів у зв`язку з 70-ми роковинами голодомору в Україні, організувати медичне обслуговування масових заходів, які будуть проводитися з цього приводу.

Управління Міністерства внутрішніх справ України у Кіровоградській області, управління охорони здоров`я облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

Жовтень - листопад 2002, 2003 років

21. Забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації заходів у зв`язку з 70-ми роковинами голодомору в Україні.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, обласна державна телерадіокомпанія, газета “Народне слово”

2002 - 2003 роки

___________________

2