[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Анонс масових заходів


Фон

Анонс масових заходів

 

 

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського запрошує:

З 20 по 26 лютого 2017 року

Книжкові виставки: до Міжнародного дня рідної мови в ОУНБ ім. Д. Чижевського представлено відкритий перегляд «О, мово моя, душа голосна України» (відділ абонемента), презентація книжкової виставки «Грані українського слова» (відділ читальних залів). До третьої річниці анексії Криму у відділі обслуговування користувачів працює книжкова виставка «Життя в епоху змін». Канадсько-український бібліотечний центр запрошує на виставку «Сучасна Канада».

Відкриття творчої виставки: 21 лютого о 14.00 у відділі документів з економічних, технічних і природничих наук ОУНБ ім.Д.Чижевського спільно з Кіровоградською обласною громадською організацією «Об’єднання болгар «Нашите хора» відбудеться презентація персональної виставки Штирьової Земфіри Іванівни - «Моєю творчістю гаптоване життя». На виставці представлені народні костюми, а також головні убори, пошиті і вишиті Земфірою Іванівною, настінні панно різної тематики. Ось уже більше 50 років Земфіра Іванівна займається вишивкою, переважно це рушники та одяг. Майстрині знайомі не тільки болгарські, а й українські та російські орнаменти.

Своєрідним «ноу-хау» майстрині є прикраса національних костюмів аплікацією з подальшою машинною вишивкою. В результаті цього поєднання створені костюми служать багато років і виглядають на сцені яскраво та колоритно. Запрошуємо на відкриття.

Краєзнавчі студії: 23 лютого о 13.30 у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І.Чижевського відбудуться Краєзнавчі Студії, присвячені 140-річчю від дня народження Лева Макаровича Мацієвича «Два крила Левка Мацієвича». Лев Мацієвич (1877–1910) – яскрава, але, на жаль, досі призабута постать української історії. Видатний інженер і конструктор, один з перших вітчизняних льотчиків, засновник першої на Наддніпрянщині політичної партії, яка ставила за мету здобуття самостійності України, громадський діяч і патріот. У колі його товаришів і знайомих – М. Вороний, М. Міхновський, С. Петлюра, О. Олесь, М. Коцюбинський та десятки інших із плеяди української інтелігенції початку ХХ століття. На Студіях всі бажаючі у невимушеній атмосфері зможуть поспілкуватись з краєзнавцем, людиною, яка зробила значний внесок для увічнення пам`яті Левка Мацієвича - Василем Білошапкою, директором Олександрівського районного краєзнавчого музею.

Акція: До уваги всіх жителів Кіровоградщини! До свята 8 Березня в Інтернет-центрі ОУНБ ім.Д.І.Чижевського розпочинається акція для всіх користувачів бібліотеки «Запишись до Інтернет-центру – отримай подарунковий сертифікат!». З 22 лютого до 22 березня запишіться до бібліотеки ім.Д.Чижевського або перереєструйтеся, завітайте з отриманим читацьким квитком до Інтернет-центру та отримайте подарунковий сертифікат! «8 березня = 8 годин безкоштовного Інтернету!». Власники сертифікатів зможуть використати їх в будь-який час протягом 2017 року. Адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24, хол першого поверху.

Безкоштовне вивчення іноземних мов. Відділ документів іноземними мовами обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського запрошує усіх бажаючих на заняття з вивчення англійської мови, яке триває щодня, з понеділка по четвер, о 17.00. У п’ятницю о 17.30 проходять безкоштовні заняття з вивчення німецької мови.

ВХІД НА БІБЛІОТЕЧНІ ЗАХОДИ - ВІЛЬНИЙ
Деталі в розділі “Що нового” http://library.kr.ua

Адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

 

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського запрошує:

З 13 по 19 лютого 2017 року

До 118-річчя утворення Єлисаветградської публічної бібліотеки:

Презентація: 14 лютого о 15.00 у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І.Чижевського відбудеться презентація “Історичного календаря Кіровоградщини на 2017 рік. Люди. Події. Факти” (Автор-упорядник Володимир Босько). 12-й випуск альманаху містить відомості про ювілеї понад 400 визначних особистостей як минулих часів, так і сьогодення (від середини ХVІІІ ст. і до наших днів), пов`язаних з Єлисаветградським і Олександрійським повітами та сучасною Кіровоградською областю. Історико-краєзнавчі нариси і розвідки розповідають про перейменування міста, його вулиць та драматичні долі відомих людей Степової Еллади. Зокрема представлено 23 біографічні довідки про наших земляків, героїв АТО, які віддали життя за суверенітет і територіальну цілісність України. Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів.

15 лютого о 14.00 у відділі обслуговування користувачів відбудеться концерт музичної школи № 1 «Матінка земля в нас одна-єдина і одна-єдина ненька Україна», у відділі мистецтв розпочне роботу виставка В. Кир’янова «Графіка».

Книжкові виставки: до Дня святого Валентина у бібліотеці представлено відкритий перегляд «Історії кохання» (відділ абонемента), презентація художньої виставки “Твоїм ім’ям на тебе я молюсь” (відділ читальних залів), голосні читання, обговорення, перегляд екранізацій, тематичне засідання розмовного клубу «Love Story Week/Тиждень любовного роману» (відділ документів іноземними мовами). Відділ документів економічних, технічних, природничих наук підготував книжкову виставку, віртуальну виставку на сайт бібліотеки «Кулінарні секрети смакоти».

Медійна грамотність: 15 лютого з 10.00 в Інтернет-центрі відбудеться тренінг «Медіа грамотність громадян» для людей літнього віку. Фахівці безкоштовно навчатимуть людей поважного віку як розрізняти правдиві та фейкові повідомлення у ЗМІ.

Акція: До уваги всіх жителів Кіровоградщини! 14 лютого – Міжнародний день дарування книг! Бібліотека звертається з проханням приносити книги для бібліотек Збройних сил України. Бажаєте допомогти нашим воїнам - принесіть до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського книжку: кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил. Книги приймаються щодня, без вихідних, за попередньою домовленістю про передачу книг телефонуйте (0522) 22-65-79, 22-58-90. Адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24, хол першого поверху.

Безкоштовне вивчення англійської мови. Відділ документів іноземними мовами обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського запрошує усіх бажаючих на заняття з вивчення англійської мови, яке триває щодня, крім п’ятниці і вихідних, о 17.00. 14 лютого до Дня президентів США - книжкова виставка, запрошуємо на тематичне засідання клубу розмовної англійської мови „На чолі держави”.

ВХІД НА БІБЛІОТЕЧНІ ЗАХОДИ - ВІЛЬНИЙ
Деталі в розділі “Що нового” http://library.kr.ua

Адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

 

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського запрошує:

З 06 по 12 лютого 2017 року

Зустріч з письменником і презентація книг: у четвер, 9 лютого, о 15.00 у відділі краєзнавства (ІІІ поверх) обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського за підтримки газети «Народне слово» відбудеться творча зустріч з українським письменником Валерієм Макеєвим. Автор презентує дві нові повісті. Перша «100 днів полону або Позивний 911» - це книга-сповідь волонтера, який пройшов воєнний Схід України й опинився за ґратами, документальна розповідь про паралельний вимір, який нині існує в нашому світі за кілька сотень кілометрів. Повість «Привиди Президента» — друга робота Валерія Макєєва після його стоденного полону в 2014 році.

Події, описані у повісті «Привиди Президента», пов'язані з конкретним епізодом невизнаної війни на Донбасі восени 2014 року — спробою прориву до 32-го блокпосту, де в оточенні знаходилися бійці Нацгвардії. Керівництво країни спочатку не визнавало факту оточення, але під тиском дружин і матерів бійців все ж публічно пообіцяло вжити необхідні заходи для забезпечення продовольством і водою оточеного підрозділу і подальшої його евакуації.

Озвучене з високих трибун повинні були виконати бійці батальйону «Айдар». Але як формально немає такого підрозділу в ЗСУ, так і немає бійців, що виконували цей наказ. Ті, що залишилися живими з елітної групи «Айдара», яка пішла на прорив до позицій 32-го блокпоста, потрапили в полон. Після важких місяців перебування в полоні сепаратистів вони повернулися на Батьківщину і опинилися в іншому полоні — байдужості і бюрократії. Країна не квапилася визнавати своїх героїв. Ні загиблих. Ні живих. Примари…

Автор презентує видання для тих, хто хоче жити у власній щасливій країні. Запрошуємо на творчу зустріч. Довідки за телефоном: (0522) 22-65-79

Акція: До уваги всіх жителів Кіровоградщини! Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» продовжується. Бібліотека звертається з проханням приносити книги для військових частин до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського. Бажаєте допомогти нашим воїнам - принесіть книжку, будемо раді різним виданням, але найбільше вітаються кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил. Книги приймаються щодня, без вихідних, за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24, хол першого поверху. Тел. для довідок (0522) 22-65-79, 22-58-90.

Відкриття фотовиставки: 10 лютого о 17:00 обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського запрошує на презентацію фотовиставки подружжя Юрія і Лариси Лебедевих ««Via est vita»/ Дорога — це життя». Відкриття виставки відбудеться в п’ятницю, у відділі мистецтв.

Освіта протягом життя: з 6 до 10 лютого в Інтернет-центрі відбувається навчання комп’ютерній грамотності для людей літнього віку. Заняття проходить щодня з 10.00 до 13.00. Довідки за телефоном: (0522) 22-58-90.

Книжкові та творчі виставки: у відділах обслуговування користувачів працюють «Виставки нових надходжень»: книг, які були отримані на початку лютого. Працюють виставки декоративно-ужиткового мистецтва: «Декоративно-ужиткове мистецтво американських індіанців», виставка витинанок «Все в ажурі», акварельні роботи учнів художньої школи.

Безкоштовне вивчення англійської мови. Відділ документів іноземними мовами обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського запрошує усіх бажаючих на заняття з вивчення англійської мови, яке триває щодня, крім п’ятниці і вихідних, о 17.00.

ВХІД НА БІБЛІОТЕЧНІ ЗАХОДИ - ВІЛЬНИЙ
Деталі в розділі “Що нового” http://library.kr.ua

Адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

 

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського запрошує:

З 30 січня по 05 лютого 2017 року

Книжкові виставки: До 120-річчя від дня народження Євгена Маланюка, що відзначається 2 лютого, у відділі краєзнавства працює книжкова виставка «Слово про Євгена Маланюка», а також книжкова виставка „Лауреати обласної літературної премії ім. Є.Маланюка”. Календар мистецтв: книжкова виставка до 175-річчя від дня народження Орловського Володимира Донатовича, українського живописця, одного із засновників пейзажу в українському живописі. Виставки нових надходжень та новинки медіа фонду в Орхуському центрі, «Книжковий арсенал» - відділ краєзнавства, «Розмаїття нових видань» - відділ абонемента.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту:

У відділі обслуговування користувачів працює книжкова виставка «Хвилююча історія Голокосту».

30 січня о 13.00 у відділі мистецтв відбудеться показ повнометражного українського документального фільму режисера Сергія Буковського «Назви своє ім’я» (2006). Сеанс відбувається в рамках показів документального кіно про права людини Docudays.

31 січня о 17.00 у відділі обслуговування користувачів відбудеться презентація книги одного з кращих знавців доби другої Світової війни, краєзнавця, дослідника Василя Даценка «За те, що євреї».

Акція: До уваги всіх жителів Кіровоградщини! Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» продовжується. Бібліотека звертається з проханням приносити книги для військових частин до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського. Бажаєте допомогти нашим воїнам - принесіть книжку, будемо раді різним виданням, але найбільше вітаються кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил. Книги приймаються щодня, без вихідних, за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24, хол першого поверху. Тел. для довідок (0522) 22-65-79, 22-58-90.

Творчі та інші виставки: «Декоративно-ужиткове мистецтво американських індіанців», «Все в ажурі», «Фортеці Задніпров’я у ХVІІІ ст.», роботи учнів художньої школи.

Безкоштовне вивчення англійської мови. Відділ документів іноземними мовами обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського запрошує усіх бажаючих на заняття з вивчення англійської мови, яке триває щодня, крім п’ятниці і вихідних, о 17.00. 2 лютого До Дня бабака в США відбудеться тематичне засідання клубу розмовної англійської мови під назвою “День "головного метеоролога" США” і перегляд фільму «День бабака».

ВХІД НА БІБЛІОТЕЧНІ ЗАХОДИ - ВІЛЬНИЙ
Деталі в розділі “Що нового” http://library.kr.ua

Адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

 

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського запрошує:

З 23 по 29 січня 2017 року

Книжкові виставки: «Символи України крізь віки – обереги держави та народу», до Дня соборності України «Соборність України — соборність нашої свідомості», до Дня пам'яті героїв Крут працюють книжкові виставки «Крути: історія української нескореності», «Крути: найбільше важить слово правди». До Міжнародного пам’яті жертв Голокосту книжкова виставка «Хвилююча історія Голокосту». Календар мистецтв: книжкова виставка до 185-річчя від дня народження Едуарда Мане (1832-1883), французького живописця. До 220-річчя від дня народження Франца Петера Шуберта (1797-1828), австрійського композитора.

Навчання протягом життя: 24 січня з 10.00 до 13.00 в Інтернет-центрі відбудеться тренінг для користувачів поважного віку «Медійна грамотність для людей поважного віку».

Творча зустріч: 26 січня о 11.00 у відділі мистецтв обласної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського відбудеться «Креативна лабораторія музикознавця», що проводиться в рамках Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української академічної музики «Класик-проект» пам'яті Юлія Мейтуса. Захід відбудеться за участю: доктора мистецтвознавства, професора Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, члена Національної спілки композиторів України М.Д.Копиці – Карабиць, кандидата мистецтвознавства, старшого наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського НАН України bІ.М. Сікорської, кандидата мистецтвознавства, провідного наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України В.В.Кузик, кандидата мистецтвознавства, викладача – методиста Кіровоградського музичного училища М.В.Долгіх, аспіранки КНУКіМ Я.А.Прохоренко-Деньгуб. Кожен такий фестиваль знайомить жителів нашого міста та області з видатними особистостями мистецького сьогодення України.

Творча зустріч: 27 січня о 14.00 у відділі краєзнавства відбудеться творча зустріч з поетом, прозаїком, номінантом обласної літературної премії ім. Є. Маланюка Василем Мошуренком, який розповість про свою творчість.

Творчі та інші виставки: «Декоративно-ужиткове мистецтво американських індіанців», «Все в ажурі», «Фортеці Задніпров’я у ХVІІІ ст.», роботи учнів художньої школи.

Відкриті творчі студії: у відділі мистецтв обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського щодня крім вихідних з 11.00 до 14.00 студенти мистецького факультету КДПУ ім. В. Винниченка в межах мистецької практики проводять відкриті студії з рисунку та акварельного живопису. На студії запрошуються жителі та гості міста, а також діти, які бажають опанувати техніку живопису. Вхід – вільний. Поспішіть, до 25 січня студії завершують роботу.

Безкоштовне вивчення англійської мови. Відділ документів іноземними мовами обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського запрошує усіх бажаючих на заняття з вивчення англійської мови, яке триває щодня, крім п’ятниці і вихідних, о 17.00. У відділі до 135-річчя від дня народження англійської письменниці Вірджинії Вульф (1882-1941), працює книжкова виставка “Потік свідомості” Вірджинії Вульф”, до 185-річчя від дня народження англійського письменника, математика, священика Льюїса Керролла (1832-1898), - відкритий перегляд “Країна чудес” Льюїса Керролла”.

ВХІД НА БІБЛІОТЕЧНІ ЗАХОДИ - ВІЛЬНИЙ
Деталі в розділі “Що нового” http://library.kr.ua

Адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

 

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського запрошує:

З 16 по 22 січня 2017 року

Книжкові виставки: Літературний календар: книжкова виставка до 80-річчя від дня народження Євгена Гуцала, українського письменника «Голос весняної скрипки», книжкова виставка до 90-річчя від дня народження Олекси Тихого, українського письменника «Патріотом загинув у неволі чужій». Календар мистецтв: книжкова виставка до 395-річчя від дня народження Жана Батиста Мольєра, французького драматурга, актора, творця класичної комедії, режисера. До Дня соборності України працюють книжкові виставки «Соборність України – соборність нашої свідомості», «Українська книга: нові надходження».

Навчання протягом життя: з 16 до 20 січня з 10.00 до 13.00 в Інтернет-центрі відбудуться тренінги для користувачів поважного віку «Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет».

Відкриті творчі студії: у відділі мистецтв обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського щодня крім вихідних з 11.00 до 14.00 студенти мистецького факультету КДПУ ім. В. Винниченка в межах мистецької практики проводять відкриті студії з рисунку та акварельного живопису. На студії запрошуються жителі та гості міста, а також діти, які бажають опанувати техніку живопису. Вхід – вільний. Поспішіть, до 25 січня студії завершують роботу.

Безкоштовне вивчення англійської мови. Відділ документів іноземними мовами обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського запрошує усіх бажаючих на заняття з вивчення англійської мови, яке триває щодня, крім п’ятниці і вихідних, о 17.00.

ВХІД НА БІБЛІОТЕЧНІ ЗАХОДИ - ВІЛЬНИЙ
Деталі в розділі “Що нового” http://library.kr.ua

Адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

 

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського запрошує:

З 02 по 08 січня 2017 року

Шановні користувачі, відвідувачі та друзі бібліотеки! Щиро вітаємо з новорічно-різдвяними святами і бажаємо вам миру та злагоди, оптимізму і натхнення! Повідомляємо графік роботи бібліотеки на тиждень з 2 до 8 січня. Отже, бібліотека зачинена лише 7 січня, всі інші дні працює за графіком, раді бачити вас у затишних залах бібліотеки!

Книжкові виставки: в період зимових канікул запрошуємо учнів нашого міста та їх батьків відвідати бібліотеку Д.Чижевського і відпочити. «Дитячі куточки» у відділах абонемента і документів іноземними мовами - дитяча література, іграшки та розвиваючі ігри до ваших послуг. У відділі мистецтв ви можете переглянути унікальну виставку ретро-фотографій «Ялинка на головній площі обласного центру 1939-2017», виставку ляльок стародавнього українського вертепу. Сама вистава вертепу буде проведена 13 січня, на «Щедрий вечір в обласній бібліотеці ім. Д. Чижевського». Індивідуальні та групові екскурсії проходитимуть в інтерактивній формі (гра, спілкування на розвиток асоціативного мислення). В Орхуському центрі екологічної інформації при відділі документів з економічних, технічних та природничих наук працює виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва “Хоровод новорічних ялинок”, у відділі обслуговування користувачів у будь-який час можна пограти в шахи.

Мистецькі та творчі виставки: бібліотека ім. Д. Чижевського готується до святкування «Щедрого вечора», яке відбудеться 13 січня з 18.00 до 23.00. Тож виставки в залах будуть оновлені, крім тих, що працюють холах І і ІІІ поверхів - виставка витинанок «Все в ажурі» (творчі роботи студентів графічного відділення мистецького факультету КДПУ ім. В. Винниченка) та Василя Пастуха «Життя прекрасна мить» (хол ІІ поверху).

Безкоштовне вивчення англійської мови. Відділ документів іноземними мовами обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського запрошує усіх бажаючих на заняття з вивчення англійської мови, яке триває щодня, крім п’ятниці і вихідних, о 17.00.

ВХІД НА БІБЛІОТЕЧНІ ЗАХОДИ - ВІЛЬНИЙ
Деталі в розділі “Що нового” http://library.kr.ua

Адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


Попередні заходи (січень-грудень 2016 року)

Попередні заходи (січень-грудень 2015 року)

Попередні заходи (січень-грудень 2014 року)

Попередні заходи (січень-грудень 2013 року)

Попередні заходи (січень-грудень 2012 року)

Попередні заходи (січень-грудень 2011 року)

Попередні заходи (січень-грудень 2010 року)

Попередні заходи (квітень-грудень 2009 року)

Попередні заходиФон


Фон

[ HOME ]

Анонс масових заходів
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2016 Webmaster: webmaster@library.kr.ua