[HOME]
ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Презентація виставки рідкісних і цінних документів «Єлисаветградське земське реальне училище -історія в особах і портретах»


Фон

 

26 листопада – презентація виставки рідкісних і цінних документів «Єлисаветградське земське реальне училище  -
історія в особах і портретах»

 

Освіта – важлива складова становлення особистості. Освітні заклади – обличчя міста. Одним з найбільших навчальних закладів Єлисаветграда в останній чверті ХІХ – на початку ХХ ст. було земське реальне училище. Це перше училище середньої освіти у нашому місті.

26 листопада 2013 року о 13:00 у відділі рідкісних і цінних видань обласної бібліотеки ім. Д.Чижевського відбудеться презентація виставки „Єлисаветградське земське реальне училище – осередок  культури Єлисаветграда”, організованої спільно обласною  універсальною науковою бібліотекою ім.Д.Чижевського, Державним архівом Кіровоградської області, машинобудівним коледжем КНТУ.
Гостям презентації будуть представлені оригінали унікальних архівних документів, фотографії початку ХХ століття та рідкісні видання фундаментальної бібліотеки реального училища. Ці документи вперше будуть зібрані разом, аби ми переконалися: історія нашого міста – не сухий перелік фактів, а поєднання доль, вчинків, прагнень..

Довідка:
За майже піввікову історію в земському реальному училищі у Єлисаветграді викладали та провадили наукову діяльність видатні вчені, серед яких — основоположник слов'янської філології професор В.Григорович, історик і археолог В. Ястребов, вчений та дослідник природи Г. Близнін, талановиті художники — засновник вечірніх рисувальних класів П. Крестоносцев, художники-викладачі — Ф. Козачинський, А. Ольшанський, П. Сорока, П. Криштальов,       М. Нікольський. Це училище закінчили відомі художники  О. Осмьоркін, З. Рибак, П. Покаржевський.

Земське реальне училище стало Alma mater для багатьох видатних єлисаветградців. Його випускниками були відомі письменники, художники, актори, музиканти: Г.Проскура, Є.Маланюк, Ю.Яновський, Є.Чикаленко, П.Саксаганський та інші.

Виставка діятиме протягом місяця. Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду.

Вхід – вільний.
Адреса: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 24.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪Фон


Фон

[ HOME ]

Презентація виставки рідкісних і цінних документів «Єлисаветградське земське реальне училище -історія в особах і портретах»
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua