[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Прес - реліз


Фон

„Незалежність Вкраїни – Тобі Це вінок найдорожчий, Тарасе!”

10 березня 2005 року у відділі краєзнавства ОУНБ ім. Д.І.Чижевського відбувся літературний вечір, на якому присутні вшанували пам’ять геніального сина України, саме ім’я якого було не одному поколінню за провідну зорю державності - Тараса Григоровича Шевченка. Для області цей рік – особливий. У серпні минулого року Кіровоградщина прийняла Всеукраїнську естафету "В сім"ї вольній, новій", і відтоді тривають святкові заходи у рамках обласної літературно-мистецької акції, присвяченої пам"яті Тараса Шевченка.
Прилучилась до цієї важливої справи і ОУНБ ім. Д.І.Чижевського. Проведення літературного вечора до Шевченківських Днів – лише один з напрямків роботи по вшануванню пам’яті Кобзаря. Літературний вечір отримав свою поетичну назву завдяки виданій у 1994 році крихітній збірочки-метелику „Березневий гомін”, до якого увійшли твори-переможці обласного конкурсу до 180-річчя Т.Шевченка. „Незалежність Вкраїни – Тобі / Це вінок найдорожчий, Тарасе!” – рядки з вірша одного з лауреатів – Георгія Віковічного.

Виставка з одноіменною назвою, розгорнута до Шевченківських днів у відділі краєзнавства, представляє читачеві твори літературознавців та письменників, авторами яких є наші земляки.
Під час проведення літературного вечора частина представлених на виставці творів лунала у авторському виконанні. Своїми роздумами поділились із присутніми літературознавці : Куценко Л.В., доктор філології, професор КДПУ ім. В.Винниченка, Клочек Г.Д. , доктор філології, професор КДПУ ім. В.Винниченка , голова обласної організації НСПУ Бондар В.В., член НСПУ Корінь А.М., поетеса Шпудейко Г.І., журналістка Орел С.
У виконанні Андрія Фоменка, самодіяльного композитора, лауреата кількох Всеукраїнських пісенних фестивалів у жанрі співаної поезії , пролунали музичні твори на слова Т.Шевченка. Кілька власних пісень на слова місцевих авторів виконав також Сергій Симонов. Зі своїми роботами, присвяченими Тарасу Шевченку, прийшла на літературний вечір майстер художньої вишивки, давній друг бібліотеки, роботи якої неодноразово експонувалися у відділі краєзнавства, Наталя Ніжнікова. Присутні на вечорі мали можливість поспілкуватись, отримати автограф, переглянути книжкові виставки.
[ HOME ]

Прес - реліз
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2005 Webmaster: webmaster@library.kr.ua