[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Подаровані видання

Від Адміністрації президента України

Україна за роки незалежності

Україна за роки незалежності. 1991-2002. – 4 вид., переробл. та доповн. – К.: Нора-Друк, 2002. – 366 с.

      У книзі на основі статистичного матеріалу узагальнені основні напрями і шляхи ринкової трансформації економіки України за роки незалежності (1991-2002 рр.), аналізуються форми і методи організації інститутів ринкової інфраструктури, впровадження механізмів ринкових відносин, формування економіки в умовах приватного підприємництва та закладення ринкових засад у соціальній сфері.
      Широко висвітлюється діяльність Президента України, спрямована на ринкову трансформацію національної економіки. На конкретних фактах і прикладах показано значення указів, розпоряджень, доручень Глави держави, проведених ним численних нарад та зустрічей з найбільш актуальних питань подолання кризи перехідного періоду, виведення національної економіки на траєкторію сталого зростання та закладення основ розв’язання соціальних проблем.


Від Інни Підлуської, президента фонду “Європа-21”

Сприяння поширенню толерантності у 
поліетнічному суспільствi

Сприяння поширенню толерантності у поліетнічному суспільствi / О. Майборода, Р. Чілачава, Т. Пилипенко та ін. – К.: Фонд “Європа-21”, 2002. – 312 с..


      Посібник присвячено питанням міжнаціональних відносин в Україні, дослідженню українського та міжнародного права у сфері захисту прав національних меншин. У ньому міститься аналіз конфліктів та різноманітних конфліктогенних ситуацій як в Україні, як і за її межами. За допомогою аналізу деяких прикладів сучасної української історії досліджується роль ЗМІ у конфліктних ситуаціях, пов’язаних із міжнаціональними відносинами, процес сприяння запобіганню конфліктам.
      Розраховано на широке коло читачів – журналістів, аналітиків, політиків – усіх, хто не байдужий до питань гармонізації сфери міжнаціональних стосунків.


Від Олега Климчука, кошового загону “Червона Калина”

Літопис Славного Загону “Червона Калина”

Літопис Славного Загону “Червона Калина”: Ювілейне видання. – Стрий – Ню-Йорк, 1925-2000. – 300 с.

      2000 року Загін “Червона Калина” Національної Скаутської Організації України “Пласт” відсвяткував 75 років своєї історії. Загін цей є одним із найстаріших і найвідоміших серед братських загонів та куренів пластового товариства.
      “Червона Калина” за майже 80 літ свого розвитку дала Україні багато політичних та військових провідників, чимало яких склали свої голови у важкі роки Визвольних змагань. Є серед “калиняк” митці, інженери, духовні поводирі нашого народу. Багато імен дала “Калина” і пластовому руху, безліч цікавих традицій започаткували калиняки. Але про все це Ви маєте змогу дізнатися безпосередньо з Ювілейного “Літопису Славного Загону “Червона Калина”, виданого саме до 75-ліття Загону.
      Розраховано на широке коло читачів.


Від Міністерства оборони України

Довідник з міжнародно-правових актів щодо засад
 демократії і прав людини

Довідник з міжнародно-правових актів щодо засад демократії і прав людини / За ред. О.Г. Процепка. – К., 2001. – 345 с.

     Довідник видано Міністерством оборони України у співробітництві з Міжнародним товариством прав людини (МТПЛ) за підтримки Європейської Комісії Європейського Союзу.
      Містить вибіркові міжнародні нормативно-правові акти щодо засад демократії та механізмів забезпечення прав і свобод людини як в мирний час, так і під час збройних конфліктів. Вперше для широкого ознайомлення публікується Статут Міжнародного кримінального суду.
      Розрахований на офіцерів військових частин та підрозділів Збройних Сил України, курсантів та слухачів військово-навчальних закладів.
      Може бути використаний при проведенні занять з правової і гуманітарної підготовки особового складу.


Від В.П. Матвієнка, Голови Правління Промінвестбанку

Промінвестбанк: стратегія відтворення.

Матвієнко В.П., Матвієнко П.В. Промінвестбанк: стратегія відтворення. – К.: Наук. думка, 2002. – 352 с.: портр., іл.

      Книга відомих фінансистів і громадських діячів – Голови Правління Промінвестбанку професора В.П. Матвієнка і народного депутата України П.В. Матвієнка – знайомить читачів з понад 80-річною історією найбільшого фінансового інституту вітчизняної промисловості. Промінвестбанк, який за економічними показниками 2001 р. увійшов до числа 1000 найбільших банків світу, пройшов складний шлях від маленького банківського відділу, залежної від центру контори Промбанку та Будбанку СРСР до незаперечного лідера українського банківського бізнесу з бездоганною діловою репутацією.
      Книга призначена для працівників банківських і фінансових установ, студентів та аспірантів вищих економічних навчальних закладів, підприємців, а також усіх, хто цікавиться історією банківської справи в Україні.Від автора Володимира Ланового

Інвестиції та розвиток

Лановий В., Дубровський В. Інвестиції та розвиток. – К.: Центр ринкових реформ, 2002. – 88 с.


      В книзі викладені проблеми становлення сучасного ринкового інвестиційного механізму в економіці України. Показана його роль у структурному оновленні суспільного капіталу і подоланні економічної кризи. Висвітлена бюрократична суть інвестиційного процесу, що відбувається сьогодні і призводить до проїдання грошових прибутків в Україні. Обгрунтована пріоритетність гуманітарного розвитку та інтелектуалізації суспільства для створення умов високоефективного інвестування.
      Розкривається детермінованість процесу інвестування рівнем демократичної влади, розвинутості громадсько-правових відносин, свободою розповсюдження інформації. Стверджується необхідність запровадження системи ринкового саморегулювання і культу знань як засобів подолання економічної прірви між Україною і цивілізованим світом.


Від ОАО “Мотор Сич”

Интеллектуальные средства диагностики и прогнозирования надежности авиадвигателей

Дубровин В.И., Субботин С.А., Богуслаев А.В., Яценко В.К. Интеллектуальные средства диагностики и прогнозирования надежности авиадвигателей: Монография. – Запорожье: ОАО “Мотор Сич”, 2003. – 279 с.

      Рассмотрены экспериментально-статистические методы диагностики и прогнозирования надежности авиадвигателей в процессе производства и в эксплуатации, содержащие элементы искусственного интеллекта. Значительное внимание уделено решению практических задач.
      Предназначено для научных и инженерно-технических работников, аспирантов, а также может использоваться студентами различных специальностей для приобретения практических навыков решения задач управления качеством.От Международной Академии проблем человека в авиации и космонавтике

Человеческий фактор. Авиационная 
психология и педагогика: Справочник

Макаров Р.Н. Человеческий фактор. Авиационная психология и педагогика: Справочник. – М., 2002. – 490 с.

      Настоящий справочник посвящен одной из актуальнейших проблем на этапе научно-технического прогресса – проблеме человеческого фактора, определяющего пути формирования операторов особо сложных систем управления.
      В справочнике раскрываются основные понятия авиационной психологии и педагогики, а также представлены эргономические, инженерно-психологические характеристики труда операторов авиационного профиля.
      Справочник предназначен для научных работников, аспирантов, психологов, авиационных врачей, преподавателей, методистов летного обучения и курсантов летных учебных заведений.


Человеческий фактор: рождение авиации, летное обучение, тренажеры.

Макаров Р.Н., Зарецкий В.М., Федоришин В.И. Человеческий фактор: рождение авиации, летное обучение, тренажеры. – М., 2003. – 524с.

      Настоящее учебное пособие является первым официальным изданием, раскрывающим человеческий фактор в аспектах: зарождение авиации, методика летного обучения, летные тренажеры.
      В работе использованы последние достижения науки в области летного обучения (в историческом аспекте) и генетическая основа преемственности тренажерных устройств.
      В учебном пособии широко представлен материал и научные труды В.Г. Кодолы и доцента, заведующего кафедрой «Конструкции и эксплуатации ВС и АД» В.П. Лукьянова.
      Учебное пособие предназначено для курсантов летных учебных заведений гражданской и военной авиации, методистов летного обучения, авиационных врачей и психологов, аспирантов (адьюнктов) и научных работников, проводящих исследования в авиации и космонавтике.


Від автора Степана Геника

Скарби здоров’я навколо нас

Геник Степан. Скарби здоров’я навколо нас. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2002. – 680 с.

      У нинішньому світі спокус заблукати дуже легко. Та кожному з нас хочеться щастя. Де воно, те відібране, добірне зерно істини, яке, засіяне навесні, дасть щедрий урожай? Українцям уже давно пора подумати про стан генофонду нації…
      Хоч книга адресована передусім молоді, однак небайдужі роздуми автора, професора, лікаря за фахом, про сенс буття, ненав’язливі поради щодо організації здорового способу життя, засобів профілактики і лікування вже набутих захворювань стануть у пригоді читачеві будь-якого віку. Хто зважає на досягнення медичної науки, на досвід старших поколінь, традиції наших предків, той знайде потрібні поради і відповіді у цій книзі.


Щира подяка славному землякові!

Козак, філософ, поет

Григорій Нудьга. Козак, філософ, поет. - Львів: Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України, 2002. - 112 с.

     Вся Кіровоградська бібліотечна спільнота висловлює сердечну вдячність землякові-краєзнавцю з Нової Праги ФЕДОРУ МИКОЛАЙОВИЧУ ПЛОТНІРУ (автору книжок "Петриківські бувальщини", "Новопразький літопис", численних публікацій в обласних газетах про історію рідного краю) за щедрий дарунок-100 книг Григорія Нудьги "Козак, Філософ, Поет", виданої за власний кошт Федора Плотніра.Це вже другий дарунок (перший -500 евро, він подарував ОУНБ ім.Д.І.Чижевського у минулому році для придбання необхідних книг).
      Перше видання цієї книги, тиражем 500 пр., вийшло у 2000 р. Його ледве вистачило, щоб розіслати її по бібліотеках України та діаспори.
    Профінансувати видання більшого тиражу державні органи відмовилися. Федір Плотнір не міг стерпіти такої несправедливості й запропонував здійснити нове видання власним коштом. Коштом німецьких марок, виплачених йому як компенсація за втрачене здоров'я у концтаборах.
     Дізнавшись, що видатний український вчений, історик Григорій Нудьга, доля якого схожа на долю Федора Плотніра, бо також пережив німецький полон, а ще колимські табори, пишучи про світову славу пісні "Їхав козак за Дунай" припустив, що її автор, Семен Климовський, проживав на території нинішньої Кіровоградщини, тож не міг Федір Миколайович не відгукнутися на це припущення видатного вченого про можливе місце проживання і поховання одного зі своїх найзнаменитіших земляків - Семена Климовського.
     Він відкрив архівні документи і встановив, що автор всесвітньої відомої пісні "їхав козак за Дунай" та філософського трактату "О правосудію" Семен Климовський доживав віка і похований на хуторі Припутні під Новою Прагою. Про своє відкриття Федір Плотнір повідомив Григорія Нудьгу.
     Отак і побачила світ книга про талановитого поета, козака, патріота, філософа, визначного попередника Григорія Сковороди, написана в'язнем Гулагу і видана в'язнем Бухенвальду для внуків і правнуків та ще багатьох майбутніх поколінь.
     Книга Григорія Нудьги "Козак. Філософ. Поет" буде в кількох примірниках направлена в усі райони нашої області, дякуючи нашому славному землякові, краєзнавцю, якому і на схилі літ небайдужа доля України, доля рідної землі, рідного слова, рідної історії, і який проніс цю любов через усе своє життя.

Фон

Фон


Фон

[ HOME ]
Фон Книги місцевих видавництв
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua