[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Фотовиставка «Мы в такие шагали дали...»


Фон

Увага!
Відкриття нової фотовиставки
«Мы в такие шагали дали...»


18 січня 2012 року в Орхуському інформаційно-тренінговому центрі при відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук розпочинає роботу фотовиставка, яка отримала назву “Мы в такие шагали дали...». Експозиція знайомить відвідувачів з унікальними куточками землі — Камчаткою, півостровом Таймир та субантарктичним островом Південна Георгія.

Перший розділ фотовиставки представляє багатство природи Камчатки та кліматичні контрасти півострова. Про Камчатку написано дуже багато. Проте й досі вона залишається загадковим краєм для більшості людей. Камчатка настільки різноманітна, що кожен з тих, хто її відвідав, залишає на спогад щось своє, особисте. Тут поєдналися в одне ціле стихії, які здавалося б, не можуть співіснувати: полум’я вулканів і лід гірських верховин, земна твердь та води моря співіснують у вічному протистоянні, породжуючи неповторну красу півострова. Зима і літо ніколи не залишають острів повністю. У найсильніші морози біля гарячих джерел зеленіє трава і повзають комахи, але і в найспекотнішу літню пору на горах лежить сніг. Життєва сила Камчатки породила незвичайну природу, де перетинаються гори й долини, ріки й озера, тайга, тундра, альпійські луки та паркові ліси. І повсюди вирує життя. Трава, що на материку має звичний вигляд, тут сягає вище людського зросту. Ведмеді та лосі на півострові — найбільші у світі. У період нересту річки вирують від косяків риби, а грибів тут стільки, що взагалі важко собі уявити. Знайомство з тваринним та рослинним світом півострова — гідна мета для будь-якого мандрівника, бо природа Камчатки залишилася практично недоторканою. Любителям фотозйомки півострів надає неосяжні можливості для задоволення найвитонченіших творчих запитів. Можна сказати, що Камчатка і фото пов’язані нерозривно. У відвідувачів фотовиставки може виникнути почуття, що фотографію і було створено саме для Камчатки.

Другий розділ фотовиставки присвячений півострову Таймир. Цей віддалений куточок землі - унікальне явище природи. По-перше, він дивує уяву масштабами: майже 1000 км і вздовж, і впоперек. Куди не кинеш оком — тундрові краєвиди, відчуття небаченого космічного простору. Суворість клімату надзвичайна. Це край лютих морозів, сильних вітрів та затяжної віхоли. Не випадково полярні дослідники назвали його країною холодного жаху, полярного мороку, пустелею далекої Півночі. Але Таймир захоплює багатством землі та недоторканої природи. Автори фото й намагаються передати нам колорит цього заповідного місця.

Третій розділ фотовиставки знайомить нас з найвіддаленішим і найдивовижнішим куточком землі — островами Південна Георгія. Якщо ми щось чули і знаємо з географії про Камчатку і Таймир, то що нам відомо про цей архіпелаг? Туристична подорож туди, як виявилося, коштує майже 13 тисяч доларів США! Вражає... А де це, взагалі? І що воно за острови? Відповідаємо. Архіпелаг Південна Георгія (або Південна Джорджія) лежить за 1390 км на південний схід від Фолклендських островів і за 2150 км на схід від острова Вогняна Земля. Загальна площа архіпелагу складає близько 4000 тисяч квадратних кілометрів. Південна Георгія — скелястий острів вулканічного походження, вкритий тундрою і океанічними луками, у горах — вічні льодовики. На берегах, покраяних фіордами, - величезні популяції тюленів та пінгвінів. Суворий субантарктичний клімат, постійні вітри, холодне море...

Хочете відчути подих антарктичних вітрів, зазирнути в очі тюленя, насолодитися могутністю айсбергів, доторкнутися поглядом до первозданних куточків землі? Відвідайте фотовиставку “Мы в такие шагали дали...”.

Презентація та урочисте відкриття фотовиставки відбудеться 18 січня о 12 годині за адресою: вул. К. Маркса (Велика Перспективна), 24, ОУНБ ім. Д. Чижевського, ІІ поверх.

Запрошуємо всіх бажаючих. Вхід вільний.Фон


Фон

[ HOME ]

Фотовиставка «Мы в такие шагали дали...»
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua