[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон «Моя квітуча Україна. Харків у перспективі часу»


Фон

| "Моя квітуча Україна" “Київ”|"Моя квітуча Україна" «Гуцулія»
|"Моя квітуча Україна" «Одеса»|"Моя квітуча Україна" «Запоріжжя»|

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського,
Кіровоградська обласна організація НСФХУ
Міжрегіональне об'єднання фотомитців
Харківський фотоклуб

в рамках циклу виставок проекту Сергія Зайцева представляють VІІ проект

«Моя квітуча Україна. Харків у перспективі часу»


Шановні жителі та гості міста! Запрошуємо на презентацію фотовиставки „Харків у перспективі часу” – 30 березня 2012 року о 14.00 у холі І поверху Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського.

Сьогодні, в рамках проекту «Моя квітуча Україна», майстри фотографії Харкова представляють свою творчість, виконану в різній манері, властивій тому чи іншому автору. Варто відзначити той факт, що на фотовиставці в Кіровограді Харків представляють як уже відомі автори (старше покоління), так і нові (послідовники):

Олександр Супрун
Олег Мальований
Володимир Оглоблін
Володимир Бисов
Дмитро Следюк
Сергій Степаненко
Зоя Костина
Тетяна Бутвина
Геннадій Биленський
Олексій Самойленко

Десять авторів і десять поглядів на фотографію, десять різних думок і десять індивідуальних стилів, але об'єднаних однією пристрастю - класичною (творчою) художньою

Унікальність фотовиставки полягає в тому, що глядачеві надається можливість познайомитися з містом Харковом і Харківщиною через культурну фотографічну спадщину, яка виражена в творчих роботах учасників виставки.

В рамках фотовиставки будуть продемонстровані такі види зйомки: - міський пейзаж
- аерофотографія
- інфрачервона зйомка
- портрет
- натюрморт
- пейзажная фотографія

    В програмі презентації передбачено кілька цікавих творчих зустрічей!

Володимир Оглоблін представить слайд-шоу, що відображає актуальне життя Магадана (Росія). Глядач побачить міську суєту міста, багатий краєвид околиць. Автор акцентує увагу на побуті і проведе паралель між "Магаданом тюремним" і Магаданом сучасним.

Олексій Самойленко представить два слайд-шоу: Новий 2012 рік у Харкові. Харків у новорічний період особливо гарний. Яскраві вогні, запаморочливі атракціони і дзвінкий сміх наповнюють місто, створюючи святковий настрій.

Опукський природний заповідник
Слайд-шоу перенесе глядача в найвіддаленішу точку на карті Україна і дозволить побачити Кіммерійські землі.

Чекаємо на презентацію фотовиставки у бібліотеці за адресою: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 24.

Вхід вільний.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

Харківська фотографія, що виникла у місті в середині ХIХ ст., існує практично від її народження і налічує вже понад 150 років.

У XIX ст. класична школа харківської фотографії отримала європейське визнання завдяки роботам таких фотографів-новаторів як В. Досекін, А. Федецький, А.Іваницький та ін., відзначених золотими та срібними медалями на найпрестижніших виставках того часу. Альфред Федецький, який отримав спеціальну фотографічну освіту у Відні, мав звання «Фотограф Єя Імператорської Величності» і був удостоєний 9 золотих медалей різних європейських салонів. Крім цього, він виявився єдиним фотографом, який представляв Російську імперію на Всесвітній індустріальній паризькій виставці в 1889 році. «А.Федецкий з Харкова» був удостоєний Великої золотої медалі Індустріальної виставки в Парижі, тим самим вписавши золотими літерами своє ім'я в історію світової фотографії.

Перші роки Радянської влади і перша половина ХХ ст. відзначалися діяльністю багатьох фотографів, які знімали переважно в жанрі «репортаж» і «портрет». Художня фотографія пішла в «підпілля» і практично публічно не проявлялася до 70-х років. І лише в 1971 році з'явилася фотогруппа «Час», учасниками якої стали А. Супрун, Є.Павлов, О. Мальований, Б. Михайлов, Г. Тубалев, А.Ситніченко, Ю. Рупін. Трохи пізніше з'являється нова хвиля творчих фотографів: В. Бисов, С. Солонський, В. Оглоблін та інші.

Розпад СРСР і пострадянський період найнегативнішим чином позначилися на ході розвитку фотографічного руху в місті, викликавши тривалий період застою. Внаслідок цього багато фотографів переорієнтувалися на комерційну фотографію, переставши сприяти розвитку творчої, художньої фотографії.

Багато хто з авторів сьогоднішньої фотовиставки „Харків у перспективі часу” представляють «Харківський фотоклуб», в стінах якого народжуються спільні проекти і вирує активне фотожиття. Двері «Харківського фотоклубу» завжди відкриті для нових учасників і людей, які не тільки цікавляться фотографією, але і роблять вагомий внесок у її розвиток.Фон


Фон

[ HOME ]

«Моя квітуча Україна. Харків у перспективі часу»
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012 Webmaster: webmaster@library.kr.ua