[HOME]
ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Засідання краєзнавчих студій


Фон

Засідання краєзнавчих студій: “Духовна вервиця: “Петербург — Елисаветград — Софія. Доля родин Вайтенсів-Яковлєвих”

 

29 серпня у відділі краєзнавства відбулися чергові Краєзнавчі студії. Тема засідання “Духовна вервиця: “Петербург — Елисаветград — Софія. Доля родин Вайтенсів-Яковлєвих”.

На засіданні краєзнавець-початківець Оксана Гончарова розповіла присутнім про долю родин Вайтенсів-Яковлєвих. Вайтенс Филип Петрович навчався в Єлисаветградському кавалерійському училищі (ЄКУ). Яковлєв Олександр Олександрович — художник-архітектор будував Собор св.Олександра Невського та церкву св. Миколая в Софії, в якій у свій час, будучи в еміграції служив протоієрей Василій Флоровський, батько відомого вченого-богослова Георгія Флоровського. Сьогодні у Микольському храмі в Софії служить ігумен Пилип, син архієпископа Василія, похованого біля Спасо-Преображенського Собору у Кіровограді.

Родина Вайтенсів-Яковлєвих породнилася з представниками багатьох відомих прізвищ. Серед них - Бенуа, Стравінські, Беклєшови (один із представників цього роду наприкінці XVIII ст. був генерал-губернатором Новоросійського краю, а одна із представниць — дружиною Олександра Дюма-сина.

Зустріч пройшла в доброзичливій атмосфері, всі присутні мали нагоду поспілкуватися та отримали відповіді на запитання. Розповідь доповнили протоієрей Євгеній та відомий краєзнавець Вадим Смотренко.

Отже, як бачимо, духовий зв`язок поколінь з часом не переривається, а тільки зміцнюється.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪Фон


Фон

[ HOME ]

Засідання краєзнавчих студій
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua