[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Завжди сучасний класик Микола Гоголь


Фон

Завжди сучасний класик Микола Гоголь

(200-річчя від дня народження)

1 квітня світова громадськість відзначила 200-річчя від дня народження великого письменника, драматурга, мислителя Миколи Васильовича Гоголя. Наша бібліотека провела низку надзвичайно цікавих заходів, присвячених цій події.

Зокрема для користувачів протягом місяця працювали книжкові виставки “Гоголезнавство в Україні й світі” (відділ читальних залів), „Гоголь М. В. в ілюстраціях” (відділ рідкісних та цінних документів), „Гоголь в мистецтві” (відділ мистецтв), „Художній світ Гоголя” (відділ міського абонемента).

Власне заходи до ювілею Миколи Васильовича в бібліотеці розпочалися читанням. В рамках програми літературних читань в ОУНБ, яка започаткована в цьому році, 31 березня відбулося читання першої частини повісті „Мертві душі” актором Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру Ю. Жеребцовим для користувачів бібліотеки та студентів факультету філології Кіровоградського педагогічного університету (у відділі рідкісних і цінних документів). Захід був цікавий тим, що після читання частини повісті студенти - майбутні вчителі літератури - почали активне спілкування з актором, висловлювали власні думки щодо творчості Гоголя, особливо щодо того, що письменник писав надзвичайно сучасні твори, які актуальні і в наш час. Читання вголос шедевру класики дало змогу пересвідчитися, що у письменника - жодного зайвого слова, що кожне речення, як разок намиста у чудовому обрамленні.

  

1 квітня, саме в день ювілею, на презентацію виставки “Гоголезнавство в Україні й світі” (книги і періодичні видання) завітали вчителі зарубіжної літератури, які на той час були слухачами курсів Кіровоградського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського. Бібліотекар зробила для них огляд літератури, присвяченої творчості письменника. Вчителі обмінялися думками щодо ресурсів, які є в їхніх шкільних та місцевих бібліотеках. Саме на виставці було презентовано бібліографічний покажчик, який бібліотека підготувала до цієї знаменної події „Душі живої чисте джерело”. Цей покажчик стане в нагоді вчителям, учням, студентам, науковцям, всім, хто цікавиться життям і творчістю Гоголя.

Кульмінацією заходів до 200-річчя Гоголя став літературний вечір „В обіймах вічності”, який 22 квітня спеціалісти відділу читальних залів обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського провели спільно з викладачами і студентами І курсу Кіровоградського національного технічного університету, факультет документознавства.

Спочатку бібліотекар Чуприна Н.К. зробила огляд літератури та інформаційних ресурсів бібліотеки стосовно теми круглого столу, а потім викладачі, студенти ділилися знаннями, невідомими фактами, цікавими історіями з життя та творчої діяльності Миколи Гоголя.

  

Вечір запам’ятався тим, що студенти висловлювали власні враження про письменника, зокрема цікавість викликали такі підтеми: Гоголь і містика, Гоголь і його родина та друзі, яким він був учнем та студентом тощо. Все це дало змогу відчути великого письменника звичайною людиною, зі стражданнями і радощами, притаманними кожному. Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері. Учасникам круглого столу, яких було близько 30 осіб, подобається такий вид роботи, адже вони з великим задоволенням беруть участь в багатьох бібліотечних заходах.

Таким чином, приємно зазначити, що знаменна подія 200-річного ювілею Миколи Васильовича Гоголя не пройшла осторонь бібліотеки. Особливо приємно, що творчістю письменника цікавиться молодь, тож це ім’я ніколи не буде завіяне пилом забуття.Фон


Фон

[ HOME ]

Завжди сучасний класик Микола Гоголь
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2009 Webmaster: webmaster@library.kr.ua