[HOME]
ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Історія та звичаї села Хведварь у розповідях і піснях Марії Кузьменко


Фон

Важлива подія у музичній фольклористиці Кіровоградщини –

презентація монографії Олександра Терещенка

“Історія та звичаї села Хведварь у розповідях і піснях Марії Кузьменко”Унікальне видання книги відомого музикознавця та етномузиколога, наукового співробітника Кіровоградського міського музею музичної культури ім. К. Шимановського – Олександра Терещенка побачило світ у 2012 році.

Так, 18 червня у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д. Чижевського відбулася презентація монографії Олександра Анатолійовича “Історія та звичаї села Хведварь у розповідях і піснях Марії Кузьменко”.

Книга належить до незвичного жанру – є науковою і водночас популярною, адже, викладаючи складне, залишається для читача захопливим читанням. За жанром – є «монографія-інтерв’ю»: жителька с. Підлісне Олександрівського району Кіровоградської області (колишнього Федваря) Марія Федорівна Кузьменко відповідає на численні питання фольклориста.

Пан Олександр цікаво розповів про одну із збирацьких удач в своїй експедиційній роботі, розцінюючи зустріч із Марією Федорівною як дарунок долі. Адже його респондент – це жінка феноменальної пам’яті, активного виконавського темпераменту, людина, яка цінує пам’ять про минуле, і вважає вагомим і важливим ту інформацію передати, переказати. Із її уст було записано 270 фольклорних одиниць інформації, і почуто пісні усіх жанрів, що тільки побутували в живій традиції.

Автору було важливим віддзеркалити самий феномен фольклорної свідомості, у якій гармонійно співіснують явища різностильові, часто різної художньої вартості, та якраз їх сукупність утворює правдиве обличчя досліджуваної культури. Матеріал у виданні поданий так, щоб читач мав змогу немов бути присутнім на збирацькому сеансі, відчути смак розмови, її тонус і колорит.

Презентація супроводжувалася співом відомого фольклорного ансамблю “Дике Поле” Кіровоградського музичного училища (керівник Наталя Терещенко). Тужно і проникливо звучали давні пісні нашого краю, минувшини, предківщини та прадідівщини, занурюючи слухачів у стан мистецького трансу.

Глядачі були безмежно вдячні учасникам презентації за справжнє потрясіння та щирість, залишаючи захід з відчуттям очікування наступної зустрічі.

Дякуємо за організацію заходу директору і співробітникам Кіровоградського міського музею музичної культури ім. К. Шимановського

   
   
   
   
   
   
   
   

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪Фон


Фон

[ HOME ]

Історія та звичаї села Хведварь у розповідях і піснях Марії Кузьменко
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua