[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Напередодні відкриття спеціалізованого комп’ютерного Майданчика „ІнтерСвіт”


Фон

Напередодні відкриття спеціалізованого комп’ютерного Майданчика „ІнтерСвіт”

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського з червня розпочала реалізацію проекту "Доторкнись до світу в бібліотеці", що має на меті надати вільний доступ до знань та інформації людям з вадами зору.

Партнерами в проекті стали обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.Чижевського; Доброволець Корпусу Миру США в Україні Карін Джонс, яка спільно з бібліотекарями готували проектну пропозицію до Програми підтримки малих проектів (SPA); УТОС; Кіровоградська обласна організація інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів „Союз організацій інвалідів України”; Кіровоградська обласна Асамблея інвалідів.

Нещодавно було закуплено два сучасних потужних комп’ютери, і найголовніше, ліцензійне програмне забезпечення JAWS for Windows. Ця програма для нас є новітньою в тому сенсі, що вона російськомовна і в Україні з нею майже ніхто не працює (через складність та дорожнечу придбання). Та все ж Jaws - найпопулярніша у світі програма екранного доступу, що працює на персональному комп’ютері в середовищі Windows. Jaws дає можливість отримати доступ до необхідного людині програмного забезпечення та Інтернету. Завдяки мовному синтезатору, через аудіо-карту комп'ютера, інформація з екрану зчитується вголос, забезпечуючи можливість мовного доступу до найрізноманітнішого контенту.

Тож 6 липня відбулося навчання роботі з цією програмою, яке провів Олег Волохін, головний інженер відділу автоматизації ОУНБ ім. Д.Чижевського. Він спочатку познайомив бібліотекарів спеціалізованої та обласних бібліотек з програмним забезпеченням та загалом сучасними тифло-пристроями, які полегшують доступ до інформації людям з вадами зору. Особливо усім сподобалася українська „розмовлялька”, розроблена харківськими програмістами. Проте всі безкоштовні і легкодоступні з Інтернету програми такого типу мають багато суттєвих недоліків.

Потім Олег Волохін продемонстрував роботу ліцензійного програмного забезпечення Jaws, що не лише планомірно озвучує інформацію з екрану, але й дає поради, наприклад, у редагуванні текстового документа. Олег Михайлович розробив методичний посібник, який полегшить навчання і оволодіння програмою Jaws як для бібліотекарів - „майбутніх учителів”, так і людей з функціональними обмеженнями, які стануть нашими користувачами.

Заняття відбулося напередодні офіційного відкриття спеціалізованого комп’ютерного Майданчика „ІнтерСвіт”, яке відбудеться у вівторок, 26 липня 2011 року.

Тоді відділ міського абонемента обласної універсальної наукової бібліотеки, де розміщено Майданчик, гостинно відчинить двері для всіх бажаючих, і насамперед людей з вадами зору. Поки тривають останні приготування і проходить навчання бібліотекарів використанню адаптивних комп'ютерних технологій, а також особливостям інформаційно-бібліографічного обслуговування людей з вадами зору.

Такий проект є унікальним у нашому регіоні, оскільки має на меті покращити доступ до інформації людям з функціональними обмеженнями, сприяючи їх соціалізації та підвищенню якості життя, зокрема і через розширення меж спілкування. Бібліотекарі, оволодівши програмою Jaws, зможуть надавати безкоштовні індивідуальні консультації людям з вадами зору, таким чином допомагаючи їм долати бар’єр перед новітніми технологіями та Всесвітньою мережею Інтернет.

До відкриття – лічені дні!

Наша адреса: вул. К. Маркса, 24.Фон


Фон

[ HOME ]

Напередодні відкриття спеціалізованого комп’ютерного Майданчика „ІнтерСвіт”
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua