ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Тиждень цифрової грамотності


Фон

 

Тиждень цифрової грамотності

 

Бібліотека не залишається осторонь важливих подій у світі і також долучається до Європейського тижня цифрової грамотності (23 березня - 29 березня 2020 року). Це чудова нагода наголосити на ролі бібліотек у формуванні навичок безпечного користування Інтернетом цифровій освіті населення, медійній грамотності та подоланні цифрової нерівності.

Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.І. Чижевського долучається до ініціативи Українська бібліотечна асоціація і пропонує користувачам отримати цікаву і корисну інформацію щодо цифрової грамотності на своїх ресурсах – вебсайті та в соціальних мережах.

Ми презентуємо можливості сайту ОУНБ, які допомогають ефективно та безпечно використовувати сучасні технології в роботі й навчанні, у професійному та особистісному розвитку.

В розділі «Цифрова бібліотека» на сайті http://library.kr.ua/elib/ містяться оцифровані твори майже 200 письменників і митців, серед яких багато краян. Можливість скористатися таким ресурсом – найпростіший спосіб поповнити знання з комп’ютерних технологій, підвищити рівень саморозвитку й зробити важливий внесок у скарбничку власної цифрової грамотності. Безперервна освіта – одна з важливих компетенцій сучасної людини.

А хочете дізнатися більше про фонд ОУНБ? До послуг користувачів близько 800 тисяч документів 43 мовами світу від манускриптів XV століття до сучасних видань на різних носіях інформації. Розібратися у цьому загалі вам допоможуть елементарні правила користування електронним каталогом http://www.library.kr.ua/ виконуючи їх, можна знайти будь-який наявний у бібліотеці документ у будь-якій галузі знань. Якщо цей документ вас зацікавив і маєте потребу його переглянути, варто лише скопіювати електронний запис і показати бібліотекарю. Чекаємо вас після завершення карантинного періоду.

Врешті випала нагода отримати конкретні вигоди від вашого рівня цифрової грамотності. Зокрема, багато користувачів бібліотечного абонемента вже прочитали книги, які брали на певний термін. Нагадуємо, що за неповернені вчасно книги у зв’язку з карантином пеня не нараховується. Проте рекомендуємо вам скористатися послугою продовжити ОНЛАЙН термін користування книгами відділу абонемента http://library.kr.ua/cgi-bin/prolongation.cgi. Це зовсім нескладно:заповніть кілька рядків у запропонованій формі – і опануйте послугу, яка буде вам корисною не лише в період обмежень, але й надалі.

Цифрова грамотність необхідна, щоб ефективно використовувати всі можливості, які надає держава, вирішувати особисті потреби і проводити прості онлайн активності.

Зверніть увагу на розділ «Електронне урядування» http://library.kr.ua/pubinform/elposl.html, що пропонує понад 50 послуг, які можна отримати онлайн. Розділи «Взаємодія з владою», «Медицина», «Освіта», «Працевлаштування» та багато інших допоможуть вам вирішити нагальні питання.

Онлайн послуги – це комфорт, зручність, економія часу. Зверніть увагу: обласна бібліотека ім. Д.І. Чижевського має відповідний потужний ресурс, щоб надати користувачам не лише консультацію про можливості електронного урядування, але й допомогу у формування навичок самостійного опанування отримання електронних послуг.
Фон


Фон

Фон


Фон

[ HOME ]

Тиждень цифрової грамотності
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 2020 Webmaster: webmaster@library.kr.ua