ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон 23 травня у Кропивницькому відбувся «БІБЛІОФЕСТИВАЛЬ НА ВЕЛИКІЙ ПЕРСПЕКТИВНІЙ – 2018»


Фон

 

23 травня у Кропивницькому відбувся
«БІБЛІОФЕСТИВАЛЬ НА ВЕЛИКІЙ ПЕРСПЕКТИВНІЙ – 2018»

 

П’ятий весняний «Бібліофестиваль на Великій Перспективній», який пройшов 23 травня 2018 року з 14.00 до 19.00 в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського, був присвячений Дню слов’янської писемності і культури. Святковий привітальний концерт інструментального гурту бібліотеки ім. Д. І.Чижевського і виконання «Гімну бібліотеки» викликав зливу оплесків. Загалом відвідувачів зустрічали понад 30 локацій: від захоплюючих презентацій до майстер-класів, розташованих як у бібліотеці, так і на прибудинковому майданчику. Найбільшим попитом користувалися ігрові майданчики (особливо настільні ігри «Футбол», гра «Галопом по Європах», шахи, шашки) та «Майстерня під виноградом», де кожен міг взяти участь в акції «ArtCraft. Розмалюй свою еко-сумку», виготовити листівки за роботами Надії Падурської разом з художницею Ольгою Краснопольською, створити прикраси з атласних стрічок своїми руками разом з майстринею Наталією Походій чи книжкові закладинки з фетру.

Дивували запрошених японське мистецтво пакування речей «Фурошикі», «Фейс-арт» (розмалювання облич та рук спеціальною фарбою) і майстер-класи з виготовлення паперових квітів «Чудо-квітка із серветок» і «Символ Голландії -тюльпан».

Книжкові виставки та літературні акції були напрочуд ефективними і багатолюдними. Відвідувачі фестивалю із захопленням брали участь в акції «Open-air. Книга-загадка», розважально-пізнавальному лото «Літературна риболовля», презентації виставки-інсталяції «Теплі історії», де отримували теплі побажання, екскурсії по виставці «Духовні скарби» (книжкова колекція О. Ільїна).

До свята долучилися численні партнери і друзі бібліотеки з власними заходами: Агенція сталого розвитку «Хмарочос» (презентація нових проектів і видань), Всеукраїнська коаліція збереження репродуктивного здоров’я і планування сім’ї і громадська організація «ОЖІЦ» (інформаційно-просвітницька акція «Візьми на здоров’я»), Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (фотовиставка «Туризм нас єднає». Презентація досягнень дитячого туризму Кіровоградщини), Клуб народних ремесел «Ниточка» (виставка творчих робіт) «Книгарня» ФОП Власова («Купуй новинки – читай сучасне!»), Творче об’єднання «Степ» і «Парус» («Поетична друкарня: поетичний мікрофон і майстерня римування від Олени Надутенко»), Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Кіровоградській області (акція «Бережи себе»), Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції (акція «Добрі читання»), матеріальна підтримка мережі кондитерських магазинів "Карамелька" (директор - Ковальова Світлана Анатоліївна), Міжнародної організації з міграції (проект «Кропивницький – крок назустріч»).

Свято лунко котилося прибудинковим майданчиком – від локацій з міні-вікториною «Рідне місто», «Збережи в собі дитинство» (Playful test - Грайливий тест), ярмарку-продажу рослин «Візьми рослину у родину», інсталяції Євгена Василевського «Металеві метаморфози» і власне до віртуальних подорожей «Моя країна - Україна»: «Відкрий Україну (мандрівка країною)», «Найдивовижніші місця України», «24 факти про Україну. В Україні є своя пустеля, вулкан і каньйон», «Учень з Запорізької області створив мультфільм про Україну», «Цікаві факти про українську мову», «Українські пісні, які стали хітами в світі». До речі, Інтернет-центр на кілька годин також перетворився на елегантну модну майстерню від «Центру перукарів Кровоградщини» (керівник - Ангеліна Ковальова).

Завершилося свято справжньою американською вечіркою з DJ Maksim Day і Волонтером Корпусу Миру США Gail Nealy. Проте відгомін Бібліофестивалю продовжився в соціальних мережах, де учасники із задоволенням викладали власні фото з незвичайною книгою та селфі у фоторамці «Євробук».

Кілька годин промайнули непомітно, щоб наступної весни прибудинковий майданчик обласної бібліотеки ім.Д.І.Чижевського знову завирував новими локаціями та дружніми зустрічами. Тож до наступних зустрічей.

Світлана Приймак,
завідуюча відділом соціокультурної діяльності.

 
Фон


Фон

Фон


Фон

[ HOME ]

23 травня у Кропивницькому відбувся «БІБЛІОФЕСТИВАЛЬ НА ВЕЛИКІЙ ПЕРСПЕКТИВНІЙ – 2018»
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 2018 Webmaster: webmaster@library.kr.ua
054