ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Відкриття XIV мандрівного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Кропивницькому


Фон

 

Відкриття XIV мандрівного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Кропивницькому

 

20 листопада о 16.30 у відділі мистецтв обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського відбудеться презентація програми XIV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Головна тема цьогорічного фестивалю «Чотири градуси» присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних позицій – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.

Програма Мандрівного фестивалю включає також найкращі короткометражні стрічки з програмиDOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА. Остання презентує роботи молодих авторів та авторок, які через оптику власного почуття придивляються до актуальних проблем та шляхів української реальності.

Партнери фестивалю і організатори показів: ГО «Територія успіху», ГО «Флора», ОУНБ ім. Д.І. Чижевського.

Вхід – вільний.

 

Розклад показів фільмів XIV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA

20/11 о 17.00 "Щоденник" (відкриття фестивалю, зустріч і діалог із авторкою фільму «Щоденник» Олександрою Чуприною) - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-ukraina-2017/shchodennik/

21/11 о 17.00 "Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек»" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/obraz-mista/audience-emancipated-borotba-za-kinoteatr-emek/

У день показу стрічки «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» відбудеться урбаністичний вечір-реквієм, присвячений пам’яті п’яти непрацюючих кінотеатрів Кропивницького (тоді ще Кіровограда), які були свого часу популярними закладами культури і дозвілля, міні-виставка тематичних світлин колекціонера Ю. Тютюшкіна; запрошуємо відвідувачів пригадати, якими вони були і чому зараз замість них – торговельні центри чи покинуті будівлі в центрі міста; хто виграв і хто програв боротьбу за ці кінотеатри і чи, можливо, Кропивницькому не потрібно більше одного кінотеатру?

22/11 о 17.00 "Війна химер" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-zhittya-2017/viyna-khimer/

До Дня Свободи і гідності – показ стрічки «Війна химер» і зустріч із режисерками Анастасією та Марією Старожицькими; обговорення фільму і рефлексія глядачів на події 4-річної давнини і теперішні воєнні дії на Сході.

23/11 о 17.00 "Алтимир" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-korotko-2017/altimir/

Презентація проекту газети «Кіровоградська правда», журналістів Олени Сідорової та Олександра Козловського «Вимираючі села» в рамках відкритого показу стрічки «Алтимир»: одна тема, що пов’язує руралістику Болгарії та України (Кіровоградщини зокрема), рефлексія творців проекту і глядачів, доля яких тісно пов’язана (була і є) із селом; спроба знайти відповідь на питання, що не дасть померти українському селу вже сьогодні і чи не є це просто вимогою часу? Запрошуємо жителів із села Чорноліска Знам’янського району на Кіровоградщині, що цього року офіційно було визнано вимерлим.

24/11 о 17.00 "Ама-сан" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/tri-rechi-yaki-ya-ne-znayu-pro-nei/ama-san/

В рамках Року Японії в Україні відбудеться діалог про культуру Японії, традиції і надсучасність, що уживаються в одній надзвичайно потенційній маленькій країні – після перегляду стрічки «Ама-сан»; запрошуємо в гості на чаювання людину, яка не мислить себе без японської культури і яка є професійним перекладачем із японської мови.

«Психологічний блок»

25/11 з 14:00 "Холодні вуха" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-korotko-2017/kholodni-vukha/

25/11 з 14:00 "Моя донька Нора" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-korotko-2017/moya-donka-nora/

25/11 з 14:00 "Intro" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-korotko-2017/intro/

«Психологічний блок» і форум із психологами, діалоги про взаєморозуміння між поколіннями і попри труднощі, які доводиться долати разом та/чи самотужки – під час перегляду стрічок «Холодні вуха», «Моя донька Нора» та «Intro».

25/11 о 17:00 "Історія зимового саду" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-ukraina-2017/istoriya-zimovogo-sadu/

25/11 о 18:00 "Народжені бути вільними" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-pravo-2017/narodzheni-buti-vilnimi/

Еко-діалоги про болючі питання збереження природи в індустріальному місті і прогрес, якого було вже досягнуто у цьому напрямку, а також досвід, який можна і треба запозичувати з інших країн, – на зустрічі із «зеленими» активістами Кропивницького в рамках перегляду стрічок «Народжені бути вільними» та «Історія зимового саду».

26/11 о 17:00 "Живі й нескорені" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-ukraina-2017/zhivi-y-neskoreni/

26/11 о 17:00 "Dixie Land" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-yunist-2017/dixie-land/

Музичний кіновечір («Dixie Land» та «Живі і нескорені») – для усіх, хто живе музикою, закоханий у музику і колись займався музикою; запрошуємо також учнів і викладачів місцевих закладів культури і мистецтв.

27/11 о 17:00 "Ракіяда" - http://traveling.docudays.org.ua/2017/movies/docu-korotko-2017/rakiyada/

27/11 о 17:00 "Боротьба Джамали" (закриття фестивалю)

Міжетнічний діалог (або міні-фестиваль культур) після перегляду стрічок; обмін незвичайними /надзвичайними традиціями і звичаями своїх народів, буквально знаходимо спільну мову із представниками різних етносів, що сьогодні проживають у Кропивницькому, колекціонуємо їхні враження від міста і відкриваємо їхні таємниці «одомашнення» колись нового для них міста.

Презентація XIV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться у відділі мистецтв обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.
Фон


Фон

Фон


Фон

[ HOME ]

Відкриття XIV мандрівного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Кропивницькому
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2017 Webmaster: webmaster@library.kr.ua
054