ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Археологічні знахідки та відкриття


Фон

 

Археологічні знахідки та відкриття

З 14 червня у відділі рідкісних і цінних видань розпочинає роботу книжкова виставка «Археологічні знахідки та відкриття».

Археологія – це наука, що вивчає і реконструює минуле за матеріальними залишками життєдіяльності людей. Археологія походить від двох грецьких слів – «архаіос», що означає «стародавній» і «логос» – «знання»; отже, це – знання або вивчення старожитностей.

Україна відома в Європі надзвичайним багатством археологічних пам'яток. І хоча археологія України виникла і розвивалася тривалий час як складова російської, однак, формування її певною мірою дублювало ритми розвитку західноєвропейської археології, хоча й мало свої особливості.

Виставка, що розпочинає роботу у відділі рідкісних і цінних видань, знайомить користувачів з рідкісними виданнями про археологічні дослідження у світі та Україні.

Серед видань, що експонуються на виставці книги початку ХХ ст.:

 • Диль, Шарль. По Греции.- М.: Изд. М. и С. Сабашниковых, 1913

 • Буассье, Г. Археологические прогулки по Риму.- М.: Изд. М. и С. Сабашниковых, 1915

 • Русские древности [Текст]: издаваемые по Высочайшему соизволению с рисунками, относящимися ко всем отраслям русского искусства, разъясняющими события исторические и быт народный во всех отношениях: военном, гражданском, домашнем и русские одежды в разных периодах и пр. - СПб. : Тип. Императорской Академии Наук, 1871

Серед археологічних досліджень краєзнавчого характеру відвідувачам пропонуються видання:

 • Труды VI археологического съезда в Одессе (1884г.) - Одесса: Тип. А.Шульце, 1886

 • Гошкевич, В. И. Клады и древности Херсонской губернии [Текст] / В.И.Гошкевич. - Херсон: Тип."Юга"(В.И.Гошкевича), 1903

 • Ці та багато інших видань можна побачити, відвідавши виставку, яка буде діяти протягом місяця.

  Вхід - вільний та безкоштовний.
  Фон


  Фон

  Фон


  Фон

  [ HOME ]

  Краєзнавчі студії «Інгульський Степ»
  Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2017 Webmaster: webmaster@library.kr.ua
  054