[HOME]
ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон «Формування громадянської позиції, національної свідомості, культури і духовності»


Фон

 

У Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відбувся обласний Ярмарок соціальних інновацій 

26 листопада в обласній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відбувся ОБЛАСНИЙ ЯРМАРОК СОЦІАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙ під назвою «Формування громадянської позиції, національної свідомості, культури і духовності», під час якого були відзначені кращі бібліотечні ініціативи. Ярмарок відбувається в рамках науково-практичної конференції «Соціальна відповідальність бібліотек в умовах сучасних викликів. Стратегічний орієнтир діяльності». Організаторами заходу стали департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА, КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського».

Усі представлені на Ярмарок інновації розкривають роботу бібліотек усіх районів Кіровоградщини спільно з місцевою громадою і спрямовані на покращення якості життя місцевих мешканців. На Ярмарку бібліотеки презентували власну роботу усім присутнім, а кращі інновації отримали відзнаки компетентного журі. Також для учасників Ярмарку було передбачено приз глядацьких симпатій, тобто усі відвідувачі отримали спеціальні стікери, якими кожен відзначив саме ту інновацію, яка, на його думку, є найкращою, найцікавішою, найпотрібнішою громаді.

Отже, переможцями стали наступні учасники.
І місце в Ярмарку отримала Вікторія Трегуб, провідний бібліотекар Єлисаветградківської селищної бібліотеки Олександрівського району, за ініціативу «Бібліодесант «Під вітрилами надії – єдина Україна»» - проведення мистецьких заходів і майстер-класів для місцевої громади під девізом – наш пошук і творчість, тобі, Україно!

ІІ місце отримала Новгородківська централізована бібліотечна система (директор - Валентина Григір) за патріотичний бібліопроект «З Україною – в серці!». Серед проведених за проектом заходів – акція «Бібліотека йде в люди», інтерактивний бібліомайданчик, присвячений історії українського козацтва», подорож «Козацькими шляхами з козацькими стравами», молодіжний бібліомарафон «За мир, за єдність, за міцну неподільну державу», патріотичні флеш-моби та ін.

ІІІ місце належить Зіненко Анжелі - бібліотекарю Березівської бібліотеки – філії Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи за цикл втілених ідей у с. Березівка Олександрійського району: «Інформуємо. Радимо. Пропонуємо», «Територія відпочинку для березівчан» - створення багатофункціонального майданчика для відпочинку селян, «Територія підтримки життя» – допомога психологічному розвантаженню тимчасово переселених осіб та їх адаптації в місцеве середовище.

Приз глядацьких симпатій дістався Барановій Тетяні, завідуючій Марфівською сільською бібліотекою Долинського району, за створений при бібліотеці етно-центр української культури – народознавчої кімнати, де проходять майстер-класи, посиденьки, народознавчі години, презентації робіт народних умільців, фольклорні свята марфівців.

Отримали нагороди автори проекту «Завадівка – краплиночка на карті» Кіровоградської бібліотеки-філії №10 (які створили групу за інтересами в соцмережах, досліджують старі будівлі мікрорайону, організували виставку унікальних документів і фотографій місцевих родин). А також Казавчинська сільська бібліотека-філія Гайворонського району (за активну участь та співорганізацію патріотичного заходу «Казавчин-фест») - вони отримали відзнаки від голови обласної профспілки працівників культури Зої Кадук.

Ярмарок пройшов жваво і насичено, запрошені могли ознайомитися і оцінити інновації, які запровадили бібліотекарі спільно з небайдужими мешканцями місцевих громад, для того, щоб життя стало кращим і світлішим у своєму місті чи невеличкому селищі.


Фон


Фон

Фон


Фон

[ HOME ]

«Формування громадянської позиції, національної свідомості, культури і духовності» 
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2015 Webmaster: webmaster@library.kr.ua