[HOME]
ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон “Дзвонять дзвони величаво” 


Фон

 

“Дзвонять дзвони величаво”

 

Великдень - найсвітліше, найбільш шановане в народі свято. З давніх-давен в цей день повселюдно лунав церковний благовіст, при цьому вважалося, що чим гучніше дзвонити, тим багатший буде врожай.

Щодо назви свята існує таке пояснення: у день, коли воскрес Божий Син, сонце з радості не заходило, звідси й наймення "Великдень".

Найурочистіший момент Всенічної служби настає опівночі, коли священик сповіщає, що Христос воскрес, а всі присутні з трепетом відповідають: "Воістину воскрес!" Після закінчення служби святкова процесія тричі обходить навколо церкви, потім починають освячувати обрядові пасхальні страви - паски, крашанки, ковбаси, сало тощо - і христосуватись одне з одним.

Щороку в обласній бібліотеці ім.Д.І.Чижевського до свята Великодня проводяться заходи для дорослих і дітей. Зокрема, малеча з великим задоволенням відвідує майстер-класи з виготовлення писанок-витинанок та з писанкарства. Під час таких заходів бібліотекарі знайомлять дітей з різними видами писанок, а саме: мальованка, крапанка, дряпанка, шкрябанка, наклеянка, вишиванка та лінивка. Малеча старанно повторює за бібліотекарями всі дії з виготовлення писанок. Діти залюбки опановують техніку розпису писанки – крашанки за допомогою воску та писачка.
Цьогоріч запрошуємо батьків і дітей відвідати відділ абонемента та ознайомитися з відкритим переглядом “Дзвонять дзвони величаво”.

До уваги читачів представлено добірку книг та СД-дисків.

Про Великодні легенди, вірування, звичаї, народні пісні можна дізнатися з книги нарисів про Великодні свята "Великдень в Україні".

Для маленьких читачів на виставці представлена книга "Православні свята". Пропоноване видання знайомить із найголовнішими православними святами, витоки яких беруться із глибини віків і які пов'язані з іменем Ісуса Христа. Також малечі буде цікаво і корисно ознайомитися з книгою Тетяни Якименко “Пригоди писанки та її друзів”.

Мультимедійне видання (диск) про Весняний цикл святкувань в Україні "Великдень" містить музику з фрагментами церковних служб, писанкографію та відеосюжети церковних служб.

А щоб зробити Великодній стіл по-справжньому смачним, пропонуємо Вашій увазі диски "Записки шеф-повара", "Кухни народов мира", "Мамины рецепты". Дбайливі господині знайдуть багато рецептів випікання пасок та приготування святкових страв у книзі "Українська стародавня кухня".

Ознайомитися з представленими матеріалами можна з 6 до 15 квітня 2015 року у відділі абонемента ОУНБ ім.Д.І.Чижевського за адресою: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 24.

Вхід – вільний.

 


Фон


Фон

Фон


Фон

[ HOME ]

“Дзвонять дзвони величаво” 
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2015 Webmaster: webmaster@library.kr.ua