[HOME]
ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського


Фон

 

Зустріч “Тільки пам'ять не сивіє”, присвячена Дню Перемоги


Щороку в травні весь світ відзначає День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років.

Як би ми не називали це свято — День Перемоги, Свято зі сльозами на очах, День пам'яті і примирення, не щезне в пам'яті людській подвиг і велика трагедія нашого народу. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

6 травня об 11:00 з нагоди 70-річчя Перемоги в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулася зустріч “Тільки пам'ять не сивіє”.

На захід були запрошені організації — партнери ОУНБ ім.Д.І.Чижевського: Кіровоградська обласна організація Товариства Червоного Хреста України; Територіальний центр соціального обслуговування м. Кіровограда та їх підопічні — діти війни; школярі.

Мета зустрічі: виховання мужності, почуття патріотизму, любові до Батьківщини, до історії свого народу, повагу та шанобливе ставлення до ветеранів війни.

З виступу Ольги Нестеркової, бібліотекаря відділу абонемента, присутні дізнались, чому з 2014 року в Україні на заходах, присвячених річниці завершення Другої світової війни, саме червоний мак став символом пам’яті жертв війни. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. З історії народної творчості мак, як символ, пов'язаний із війною та військом. Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.

Під час заходу звучали поздоровлення і найкращі побажання до свята Перемоги від Олени Гончаренко - голови районної організації Червоного Хреста та Людмили Басецької — директора Територіального центру соціального обслуговування.

Святкову атмосферу під час зустрічі створювали вихованці Навчально-виховного комплеку загальноосвітньої школи №34 — економіко-правового ліцею “Сучасник” — ДЮЦ “Едельвейс”. Діти підготували цікаву концертну програму: виступ бандуристів, пісні про Україну та рідну мову, гуморески. Завершив зустріч виступ вокального самодіяльного колективу "Калинонька" Територіального центру соціального обслуговування.


Фон


Фон

Фон


Фон

[ HOME ]

“Тільки пам'ять не сивіє”
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2015 Webmaster: webmaster@library.kr.ua