[HOME]
ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Голосні читання поезії Кобзаря в бібліотеці


Фон

 

Голосні читання поезії Кобзаря в бібліотеці

 

Духовні заповіді прийдешнім поколінням відомий всьому світові Кобзар дав у своїй багатогранній творчості - віршах, прозових творах, живописних полотнах, щоденникових записах. Та найбільш знаковий у цьому сенсі його славнозвісний вірш “Заповіт”. Цій поезії нині виповнюється 170 літ.

Спрага сучасника осягнути цей геніальний витвір, історію його творення, внутрішньо-смислове наповнення, світоглядні обриси Шевченка-художника спонукали фахівців бібліотеки, науковців, молодь провести літературні читання.

Як звучить ця поезія мовою оригіналу, а також англійською, німецькою, польською, французькою, гагаузькою, азербайджанською та багатьма іншими мовами світу (до речі - перекладена вона майже на 200 мов) почують гості 26 листопада о 14.30 у відділі обслуговування користувачів (ІІІ поверх). Серед читців - маститі й молоді таланти, освітяни, студентська й учнівська молодь.

Творча палітра Тараса Шевченка стала об'єктом зацікавлень, філологічних досліджень і кіровоградських науковців - Григорія Клочека, Оксани Гольник, Олександри Цепи, Надії Гармазій та багатьох інших. Своє бачення періоду Шевченківського “Заповіту”, його ментального й духовного змісту на читаннях розкриє кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Оксана Олександрівна Гольник. Не менш захоплюючою буде й розповідь науковця, поетеси Надії Сергіївни Частакової (Гармазій). Вона проведе слухачів орбітами Шевченкіани Івана Дзюби.

Атмосферу літературних діалогів оживить і музичний камертон пісень на слова Кобзаря. До слова, згадуються спогади Варвари Рєпніної про митця: “Він був поет у всій широкості цього слова: він віршами своїми перемагав усіх, він вичавлював з очей тих, хто слухав його, сльози розчуленості і співчуття, він налагоджував душі на високий діапазон своєї захопленої ліри. Він обдарований був більше, ніж талантом. Йому даний був геній, і душа його - чутлива і добра - налагоджувала його цівницю на високе і святе”.

На зустріч запрошуємо всіх, кому дороге й близьке ім'я нашого Шевченка.

 

 


Фон


Фон

Фон


Фон

[ HOME ]

Голосні читання поезії Кобзаря в бібліотеці
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2015 Webmaster: webmaster@library.kr.ua