[HOME]
Україна - Латвія: дружба крізь віки  
DC.Metadata
пресс-реліз | огляд виставки | проект виставки | фотогалерея
[ HOME ]
Книжково-ілюстративна виставка "Україна: вчора, сьогодні, завжди"

 

в Національній бібліотеці Латвії (м. Рига)
18 вересня - 18 жовтня 2001 р.

Україна: вчора, сьогодні, завжди!

афіша виставки

Незалежність, яку здобули наші держави, дає нам, представникам культури, гарантії свободи мислення і слова, демократичні права, встановлення контактів між державами з допомогою культури, мова якої зрозуміла всім людям, що прагнуть до гуманізації суспільства.

Виставка "Україна: вчора, сьогодні, завжди!", присвячена 10-й річниці незалежності України, яка відзначалась 24 серпня 2001 р. - це ще один крок до зближення двох культур - України і Латвії.

Ця виставка - ще одна спільна ініціатива двох колективів професіоналів - латиських і українських бібліотекарів.

Третій рік продовжується ця плідна співпраця між Кіровоградською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І.Чижевського та Національною Бібліотекою Латвії, які створили і втілили в життя спільний міжнародний проект "10+10" безперервної освіти бібліотекарів шляхом організації програм фахового розвитку спеціалістів Латвії та України.

За два роки обміну досвідом бібліотекарі двох держав вивчили все краще, передове, що є в наших бібліотеках, в інших закладах культури і освіти. Ці здобутки втілені в науковому збірнику "Консолідація. Ініціатива. Творчість".

Книжково-ілюстративна виставка із фондів Кіровоградської обласної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського складається з семи розділів, у яких представлено переважно кращі у поліграфічному плані видання, які висвітлюють історичний шлях України до незалежності та становлення державності України за останні десять років. У розділах: "Дух нашої давнини"; "Етичний символ України"; "Віра і розум"; "Три президенти - три кроки до держави"; "Держава: конституція, фінанси, економіка"; "Культура України: метафори буття"; "Степова Еллада" зібрана наукова, науково-популярна, художня література, плакати і фотоальбоми, періодичні видання. Останній розділ розкриває історію і сучасність Кіровоградщини.

Виставка дає інформацію про те, що є сьогодні Україна і її окремі регіони, в даному разі центральна її область - наша Кіровоградщина. Тут проживає 2,5% населення України, на площі, що займає 4,1% території держави. Регіон цей - степова зона найкращих чорноземів є аграрно-промисловим. Як і скрізь в Україні, тут відбуваються економічні реформи і політичне структурування суспільства. Діють 44 обласні партійні організації та 200 громадських організацій різного спрямування.

Область має давні культурні і літературні традиції. Це - батьківщина першого українського професійного театру, створеного майже 120 років тому. Імена кількох відомих наших земляків Георгія Флоровського, Дмитра Чижевського, Євгенія Маланюка, Марка Кропивницького представлені на виставці. В області діє 13 національно-культурних товариств, в Києві створене Кіровоградське земляцтво. Нині в стадії відбудови 27 храмів та молитовних будинків, що належать до різних конфесій.

Шляхом наявності багатьох державних і недержавних засобів масової інформації забезпечується прозорість діяльності влади, тіснішими стають контакти влади і органів культури. Про всі ці сфери життя України та області розповість вам виставка.

[ HOME ]
  за сприяння міжнародного фонду "Відродження"
© ОУНБ Кропивницький 1999-2000     Webmaster: webmaster@library.kr.ua