[HOME]
 
[ HOME ]
     ДРУГИЙ ЕТАП РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ
КІРОВОГРАДСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ
"ЕКОЛОГІЯ ТУРБОТА СПІЛЬНА":
(ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА І ВИХОВАННЯ НАСЕЛЕННЯ), ПІДТРИМАНОГО КАНАДСЬКИМ ФОНДОМ СПІВРОБІТНИЦТВА

ІІ етап реалізації проекту Кіровоградська регіональна бібліотечна асоціація проводила під девізом "Я вірю, що людство знайде розумне рішення складних завдань, здійснення грандіозного, необхідного і неминучого прогресу із збереженням людського в людині та природного в природі" (А.Сахаров).

За період березня-липня 1999 р. Кіровоградська регіональна бібліотечна асоціація здійснила ряд заходів у рамках проекту:

1. У квітні 1999 р. організовано Третю національну екологічну виставку "Нехай прибуде світ прекрасний", де експонувалося 60 робіт фотомитців з різних регіонів України. Презентації фотовиставок привернули увагу багатьох, досі байдужих до проблем екології людей. Про це свідчили численні письмові відгуки на фотовиставках де майстри фото з України продемонстрували приклади згубного впливу людини на природу.
2. У червні 1999 р. організовано і проведено науково-практичну конференцію "Сучасні екологічні проблеми. Шляхи виходу з кризи". Близько тридцяти її учасників - теоретиків і практиків, причетних до проблем екології обмінялися науковими повідомленнями, досвідом роботи, визначили шляхи вирішення екологічних проблем регіону. Учасники конференції освітили питання еколого-географічної ситуації в області, природо-заповідного фонду Кіровоградщини, вплив навколишнього середовища на здоров'я людини, впровадження екологічної освіти населення, роль громадських організацій в поліпшенні екологічної ситуації та ін. (Див. Програму конференції).
3. У липні 1999 р. видано інформаційний бюлетень "Сучасні екологічні проблеми Кіровоградщини: (за результатами проекту Кіровоградської регіональної бібліотечної асоціації "Екологія турбота спільна", підтриманого Канадським фондом співробітництва) для бібліотек та екологічних організацій області (Див. - інформаційний бюлетень ).
4. Було здійснено п'ять відряджень у бібліотеки Кіровоградської області з метою надання методичної допомоги з питань популяризації екологічних знань Серед конкретних результатів спрямованих на покращення у населення екологічної культури є створення при державному управлінні екологічної безпеки громадської ради з екологічних питань, а також консолідація державних екологічних органів та громадського руху на вирішення спільних проблем. Це перші кроки демократизації нашого суспільства.

Кіровоградської регіональної бібліотечної асоціації разом з Канадським Фондом Співробітництва, здійснювала одну з найважливіших місій бібліотек - Просвітництво, в тому числі екологічне, мета якого - зберегти людяне в людині, а природне - в природі.

Керівник проекту,
 Заступник голови
Кіровоградської регіональної
бібліотечної асоціації В.Животовська


© Copyright ОУНБ Кіровоград 1999

[ HOME ]
© ОУНБ Кiровоград 1998-2000     Webmaster: webmaster@library.kr.ua