[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Василь Безкоровайний
 

Фон

Прес - реліз

Photo

"Музика Василя Безкоровайного (США)" Музична година.

За ініціативою Євгена Стецьківа (Сарасота, Флорида, США) і підтримки Кіровоградської ОУНБ ім.ДІ.Чижевського 24 грудня 2004 року о 12:30 в актовому залі дитячої музичної школи №2 відбудеться концерт за творами українського композитора Василя Безкоровайного, який за певних умов довгий час мешкав у США. Там він працював учителем гри на фортепіано. Та, незважаючи на тривалу розлуку з батьківщиною, він завжди пам'ятав про Україну. Його твори наповнені українським духом, та гуцульськими мотивами.

Спадщина композитора, диригента, піаніста-акомпаніатора, засновника музичних шкіл, хорів, оркестрів нараховує понад 350 музичних творів різних жанрів, які і сьогодні цікаві для слухачів.
Заходи по поверненню творчої спадщини Василя Безкоровайного на рідну землю за сприянням доньки композитора Неоніли та її чоловіка Євгена Стецьківа пройшли у Києві, Львові, Сімферополі, Тернополі, Донецьку, Дніпропетровську. Бібліотеки і музеї отримали ноти. Щира, національно своєрідна, мелодійна музика Василя Безкоровайного стане близька за духом і зрозуміла нашим сучасникам.
Все це свідчить, що композитор Василь Безкоровайний, хоч і змушений був покинути рідну країну, та не забув про неї і продовжував творити в справжньому національному, українському дусі, для нас - українців. Будемо сподіватися, що буде ще багато таких концертів, і що люди, які їх почують не забудуть цього талановитого композитора..

фото >>>


[ HOME ]

Василь Безкоровайний
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua