[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 <<< повернутись
[ HOME ]
Фон «Німеччина у валізі»

Фон

 


Фон

Німеччина у валізі


З 4 лютого у відділі документів іноземними мовами обласної бібліотеки ім. Д.І. Чижевського працює інтерактивна виставка «Німеччина у валізі»/ «Deutschland im Koffer» за підтримки Гете-Інституту та Кіровоградського Центру з вивчення німецької мови.

Ця незвичайна виставка представлена двома величезними валізами (звідси і назва виставки), кожна з яких відкриває відвідувачам щось нове про Німеччину. При цьому мова йде, насамперед, про знайомство з Німеччиною за допомогою гумору та іронії. Після чого Ви ймовірно захочете вивчити мову цієї країни. В інтерактивному режимі Ви зможете дізнатися про видатних особистостей та досягнення Німеччини, знайти багато корисної інформації про повсякденне життя німців.

Ліва частина першої валізи називається «Реальність і кліше», всередині якої на тлі відомого замку Нойшванштайн поєднуються стереотипи і дійсність: не без самоіронії представлений парад садових гномів, кожен з яких є своєрідним символом найпоширеніших асоціацій про Німеччину. Наприклад, гном з пивом відкриває любов німців до цього традиційного напою, а гном на автівці свідчить про шалену пристрасть до автомобілів. А низка снігових куль із зображенням сцен знайомих з дитинства казок відсилає Вас до середньовічних і романтичних сторінок історії Німеччини. Поряд на двох картах протиставлені вигадка і реальність. 

У правій частині першої валізи, яка має назву «Люди і думки», Ви бачите дерево з картинками і текстами, що представляють калейдоскоп відомих людей та їхніх думок. Крім того, вісім висувних ящиків пропонують Вашій увазі дивовижні факти про Німеччину. 

У другій валізі з назвою «Німецька об'єднує» йдеться про особливості німецької мови. Фрагменти з фільмів і пісень про кохання наочно показують, як можна висловлювати почуття німецькою мовою. Тут Ви також зможете знайти мовні паралелі між німецькою та іншими мовами. Для контрасту Ви опиняєтесь на килимку для ніг з німецькими лайливими словами. Коли Вам хтось не до вподоби, можете уявити цю людину і втерти її ногою в одне з цих слів. Уявіть собі!? Це ще один із нетрадиційних звичаїв німців.

Експозиція створена за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Вже кілька місяців «Німеччина у валізі» з успіхом подорожує Україною.

Виставка працює до 10 березня у відділі документів іноземними мовами (І поверх) обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського за адресою: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 24.

Запрошуємо до перегляду.

ВХІД – ВІЛЬНИЙ.

 


Фон


Фон

[ HOME ]
  «Німеччина у валізі»
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014     Webmaster: webmaster@library.kr.ua