[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Чарівний світ мистецтва рукоділляФон

«Чарівний світ мистецтва рукоділля»

“Все життя у шитті і шиття, як життя”
Ірина Сеник


27 вересня 2010 р. в ОУНБ ім. Д. Чижевського
у відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук
відбулося урочисте відкриття виставки
«Чарівний світ мистецтва рукоділля»

На виставці представлено близько 50 самобутніх робіт майстринь – членів однієї родини: Галини Ярової, Наталії Мельник та Марії Трянової. Це вишивки різнопланової тематики, виконані різними техніками – хрест, гладь, вишивка стрічкою, бісером, комбінована вишивка, також представлені святкові серветки, вишиті та плетені крючком, предмети одягу та побуту, вишиті та оздоблені мережкою. Ці роботи не просто рукоділля, скоріше - це художнє полотно, живопис нитками. Кожна робота вражає якістю, різномаїттям кольорів, гармонією, потребує вдумливого сприймання. Всі роботи викликають велике захоплення.

          

Ярова Галина Андріївна родом з Кіровоградщини, педагог за фахом, має 48 років педагогічного стажу. Вишивкою цікавилась завжди (на виставці представлена унікальна робота Галини Андріївни, зроблена більше 50 років тому), але напружена робота завучем великої школи не давала змогу приділяти захопленню багато часу. Після завершення трудової діяльності майстриня весь свій вільний час приділяє творчості. Ярова Галина Андріївна сама представила свої роботи та розповіла про творчість родинного кола.

          

Мета виставки - зростання етнічної свідомості народу, посилення його інтересу до вітчизняної історії та культури, до усвідомлення необхідності збереження традиційного народного мистецтва як генофонду його духовності, втрата якого загрожує існуванню самого народу.

Звернення до життєдайних джерел народного мистецтва, до збереження та оновлення всіх його видів – це усвідомлення свого родоводу, духовних традицій, відродження культури українського народу.

Із далекого минулого прийшло до нас і рукоділля – шиття, плетіння, в”язання, вишивання, нанизування тощо.

          

У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Вишивка в Україні – світ краси і фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки й почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.

У вишивці яскраво і повно розкрилася душа народу, споконвічне прагнення до прекрасного. Це давнє і вічно молоде мистецтво. Секрет його молодості в єдності людини з природою, в умінні протягом століть зберігати і примножувати красу, дарувати людям радість зустрічі з прекрасним.

Вишивка і сьогодні живе повнокровним життям, прикрашає сучасний інтер‘єр, одяг.

Фон


Фон

[ HOME ]

Чарівний світ мистецтва рукоділля
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2010 Webmaster: webmaster@library.kr.ua