[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Віртуальна виставка робіт учасників одноденного пленеру «Олександрія – мала батьківщина Дмитра Чижевського»


Фон

Віртуальна виставка робіт учасників одноденного пленеру
«Олександрія – мала батьківщина Дмитра Чижевського»

28 травня 2019 р. у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбулося відкриття художньої виставки «Стара Олександрія - батьківщина Дмитра Чижевського». На виставці презентовані роботи учасників одноденного пленеру, який пройшов у місті Олександрія 4 квітня 2019 року. Це спільний проект відділу мистецтв бібліотеки ім. Д.І. Чижевського, обласної організації Національної спілки художників України, департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА та Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

У пленері брали участь знані художники Кіровоградщини: Володимир Волохов, Валерій Давидов, Андрій Хворост, Ольга Пунгіна, Анатолій Кімнатний, Вікторія Пухінда, Ольга Краснопольська; викладачі мистецького факультету ЦДПУ імені Володимира Винниченка Лариса Гарбузенко, Любов Гусєва; дизайнер та фотохудожник Наталія Корнілова; кращі студенти університету.

Цим мистецьким заходом розпочалося святкування 125-річного ювілею Дмитра Івановича Чижевського – вченого-енциклопедиста, філософа, дослідника української та слов’янської літератури, уродженця м. Олександрії, ім'я якого з 1993 року носить обласна універсальна наукова бібліотека.

Виставка складається з 26 живописних та графічних робіт не тільки професійних художників, а й студентів мистецького факультету ЦДПУ імені Володимира Винниченка.

В експозиції представлені фото художників Олександра Шулешка та Наталії Корнілової «Олександрійські фотозамальовки», зроблених під час пленеру.

Доповнив виставку барельєф Дмитра Чижевського (2010 р.) роботи знаного українського скульптора Віктора Френчка.

Ексклюзивною частиною експозиції стала копія скульптурного портрета Дмитра Чижевського роботи знаної американської скульпторки-абстракціоністки Міртали Бентов (Пилипенко-Кардинальської). Це копія одного з небагатьох реалістичних портретів вченого, з яким авторка роботи була знайома особисто. У мистецьку колекцію бібліотеки цю скульптуру передала Ірина Валявко (Київ) у 1999 році.

Виставка «Стара Олександрія - батьківщина Дмитра Чижевського» стала знаковою подією в культурному житті не тільки м. Кропивницького, а й усієї області, відіграла важливу роль у популяризації творчості як художників-професіоналів, так і молодих митців, які роблять перші кроки на шляху до визнання. Експозиція, присвячена Дмитру Чижевському та місту його дитинства і юності, є даниною шани й пам'яті видатному земляку.

Катерина Лісняк, відділ мистецтвФон


Фон

[ HOME ]

Віртуальна виставка робіт учасників одноденного пленеру «Олександрія – мала батьківщина Дмитра Чижевського»
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2020 Webmaster: webmaster@library.kr.ua