[HOME]
Віртуальна виставка  
 
[ HOME ]
 ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 


виставка >>

АНДРІЙ ЛІПАТОВ

Народився в 1960 році в м. Коломна Московської області в сім'ї військовослужбовця (помер 13.01.2010 м.Кіровоград). З 1976 року жив в Україні. В місті Кировограді закінчив середню школу, інститут сільськогосподарського машинобудування. Навчаючись в інституті, захоплювався карикатурой, друкувався в периодичній пресі. Поступово став пробувати себу в живопису. Після закінчення ВУЗу працював інженером-конструктором на заводі "Гидросила". Захоплення живописом перейшло в потребу. З 1993 року повністю присвятив себе улюбленій справі. В жовтні 1998 року був прийнятий до Союзу майстрів народного мистецтва України. Роботи Ліпатова знаходяться в приватних колекціях США, Канади, Великобританії, Франції, Італії, Німеччини, країнах Балтії та СНД.

ВИСТАВКИ:
1993 р.- перша персональна виставка, художній салон, м. Кіровоград.
1995 р.- друга персональна виставка,
зал обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Чижевського.
1996 р.- персональна виставка "Провінційний наів", Будинок народної творчості, м.Одеса.
1997 р.- Всеукраїнської триєналі наївного живопису, Український дім м.Київ.
1997 р.- Всеукраїнська виставка декоративно-прикладного мистецтва.
Український дім, м.Київ.
1998 р.- Персональна виставка "Цікавий живопис", галерея "Лада", м.Київ.
1999 р.- Персональна виставка. Дом-музей Осьмьоркіна, м.Кіровоград.
1999 р.- Персональна виставка. Відділ мистецтв
обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Чижевського.ДИВНИЙ СВІТ АНДРІЯ ЛІПАТОВА

Дивний світ відкривають глядачеві картини Андрія Ліпатова. Знайомий, близький, він начебто прийшов із казок, які в дитинстві читали мама чи бабуся, з народних пісень і ігор, з народної пам’яті, що живе в кожному і лише чекає нагоди, щоб спалахнути сплеском любові і пристрасті до життя, його буденної краси, його звичаїв, його усмішок і сміху, його незбагненного оптимізму.

Дивний світ. Ви поринаєте в нього, як поринають в чудернацький сон. Бо ви і в своєму світі і в тому, що створив художник. Він запрошує вас на весілля або на Різдво, чи пропонує відчути себе повітряним змієм і злетіти в небо разом з героїнею його картини "РИЗИКОВАНИЙ ПОЛІТ". І ви не лише посміхаєтесь разом з художником, ви відчуваєте себе присутнім там, в уявному і відтвореному ним світі, ви неначе частка його. Можливо сьогоді. А можливо в минулому, коли вулицями міста рухалися трамваї, зливаючись з будинками, як це намріяв художник – все в місті виглядало яскравим, веселим і казковим. Художник, здається, закоханий в рідне місто, життя і людей, і цю закоханість намагається передати кожному, хто спілкується з його картинами. Подивіться, каже він, які ви гарні, веселі, дотепні, як ви граєтесь, спілкуєтесь, святкуєте, кохаєте, які ви сміливі, мрійливі, сильні, бо вмієте і працювати, і кепкувати, і сміятися із себе, і пам’ятати своє місто,свої звичаї, своє минуле.

Дивний і чудовий світ. Він не згасне, якщо буде живитися барвами художника, мелодією сопілки, словом поета.

Ела Янчукова

виставка >>

Фон


Фон

[ HOME ]
© ОУНБ Кропивницький 1999-2000     Webmaster: webmaster@library.kr.ua