[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Олександра Дереновська
 


Фон

Прес - реліз

Олександра Дереновська

до виставки авторських витинанок
Олександри Дереновської "Ажурні думки"

23 березня 2005 року о 16.00 в обласній науковій бібліотеці ім.Дмитра Чижевського у відділі мистецтв відбудеться презентація виставки авторських витинанок Олександри Дереновської "Ажурні думки".

"Ажурні думки" - перша персональна виставка студентки мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка О. Дереновської (магістратура за спеціальністю: образотворче та декоративно-прик-
ладне мистецтво, викладач: доцент Федоренко Наталія Петрівна).
Виставка молодого майстра відкриває глядачу світ натхненного зачарування. Нестандартні художні образи, високий рівень технічного виконання творів, досконало підібрана кольорова гамма - в цьому безперечний успіх виставки.
Перші прикраси, вирізані з паперу, з'явилися в Китаї, так як саме там винайшли папір. У 19 ст. паперові візерунки і силуетні картинки були поширені по всій Європі і на Україні. З появою скляних вікон на них наклеювались візерунки, покликані підкреслити радість проникаючим променям сонця. Мотив змінювався декілька разів на рік в залежності від сезону чи події. Так були "посівні" і "урожайні"," зацвітні" і "весільні". Народна назва прикрас - витинанка.
Свою популярність це мистецтво пережило на початку ХХ ст. Витинанками тоді прикрашали стіни навколо вікон, печей . В наш час одиниці займаються витинанкою професійно.
Фантазія, уява та точність рухів - дають унікальні результати. Мереживо ліній не повинно перерватись - це єдине ціле. Витинанка розсипається сотнями витончених ажурних візерунків. І це так просто: тільки ножиці, папір і … душа.

фото >>>


Фон


Фон

[ HOME ]

Олександра Дереновська
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua